Okrzemki

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Okrzemki

Postprzez Eldur » Śr 04 lis, 2020 17:26

Witam,

Akwarium 10l
Neocaridina- Fire Red
Filtr AquaClear 20
Oświetlenie Aquael 5w

Akwarium działa od prawie roku i przegrywam walkę z okrzemkami. Podmiana wody raz w tygodniu, ograniczyłem światło, co dwa tygodnie bakterie, skrobie, skrobie i skrobie... Krewetki maja to chyba gdzieś bo sobie spokojnie żyją. Ale mam serdecznie dość brązowego nalotu na roślinkach, szybach i wszędzie gdzie tylko da rady wejść.

Zastanawiam się nad wymiana mediów filtracyjnych. Obecnie używam Eheim Substrat Pro a chce wymienić na Matrix. Myślę tez nad dołożeniem do filtra Seagel albo PhosNet. Z kranu leci praktycznie woda mineralna i nie wiem czy to nie jest powodem problemów.

Możecie mi doradzić coś jeszcze?
Avatar użytkownika
Eldur
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): N 10 lis, 2019 16:48

Re: Okrzemki

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 10 lis, 2020 07:15

Te okrzemki to na pewno okrzemki? Twarde, szorstkie, czy miękutkie i rozmazują się pod palcem?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Okrzemki

Postprzez Eldur » Śr 11 lis, 2020 17:12

Raczej miękkie i łatwo się skrobie.
Porośnięte tym glony wycinam.
Ostatnio podawałem CO2 i chyba jest tego mniej :roll:
Avatar użytkownika
Eldur
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): N 10 lis, 2019 16:48

Re: Okrzemki

Postprzez Mr.Kreweta » So 14 lis, 2020 15:13

Wkleję co sobie skopiowałem kiedyś od mądrzejszych od siebie") "Miękki brązowy osad to często związane jony Ca2+ i Mg2+, czyli śladowe KH, często przez garbniki i humusy z liści/wyciągów Dębu Ketapangu i innych podobnych bajerów Black Water." Może coś tego typu Ci się dzieje? Coś co masz , dodajesz do wody wchodzi w reakcję z minerałami?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron