karmienie granulatem

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

karmienie granulatem

Postprzez artur1792 » Wt 22 gru, 2020 16:21

Dzień dobry

To moje początki z akwarystyką i krewetkami. Mam w akwarium 84l około 15 sztuk krewetek RC (takie trochę kundelki ale mi pasują :) ) Dzisiaj zauważyłem, że 2 już mają jajeczka :-) :-) Do tej pory niczym ich nie karmiłem. Jadły to co znalazły. Wylinkę przechodzą bez problemu, bo często w akwarium widać puste skorupki :) Powinno się je wyciągać czy można zostawić? Kupiłem dzisiaj granulat ze spiruliną, wg sprzedającego jego skład jest podany na dole wpisu. Jak karmić krewetki tym granulatem? Mam zamiar od czasu do czasu je nim dokarmiać ale jak to robić? normalnie wrzucać trochę na wode i on sam po chwili opada na dno i one go zjedzą, czy w jakiś inny sposób? czy taki granulat dodaje się do czegoś?

Zawartość składników pokarmowych:
białko surowe 37%
tłuszcze 6%
włókno 1,8%
popiół 10,1%
Zawartość witamin i mikroelementów w 1kg suchej masy:
witamina E - 130 mg
witamina C - 100 mg
witamina A - 10 000 IE
witamina D3 - 1 300 IE
wapń 1,9%
fosfor 1,4%
Skład:
mączka zbożowa, soja, drożdże, kryll, kalmary, tłuszcze roślinne, glony morskie "Spirulina Platensis", witaminy, mikroelementy, przeciwutleniacz zgodny z UE
artur1792
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 06 gru, 2020 13:30

Re: karmienie granulatem

Postprzez raiders » Wt 22 gru, 2020 23:46

15 krewet na 84l.... Ty je widzisz w ogóle :)

Myślę że jest ich za mała aby je karmić a zbiornik mają taki duży że spokojnie powinny się wyżywić a jak będzie dzieł ich więcej 50 szt to po prostu wrzucasz żarcie i krewetki sobie poradzą
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: karmienie granulatem

Postprzez artur1792 » Śr 23 gru, 2020 15:52

Nie widziałem sensu kupować od razu dużo skoro szybko się rozmnażają i zaraz będzie ich pełno :)
artur1792
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 06 gru, 2020 13:30


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości