Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez =Fresz= » Śr 03 lut, 2021 10:00

elespero napisał(a):Dziś pisałem z jednym hodowcą i ver. 2 sypie bez żadnego przygotowywania. I wszystko się kręci jak należy.
Gość ma trochę tego i już kilka lat.


Pewnie sypie małą warstwę i czeka jakiś określony czas aż dobrze dojrzeje i się parametry ułożą.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez elespero » Śr 03 lut, 2021 19:25

=Fresz= napisał(a):
elespero napisał(a):Dziś pisałem z jednym hodowcą i ver. 2 sypie bez żadnego przygotowywania. I wszystko się kręci jak należy.
Gość ma trochę tego i już kilka lat.


Pewnie sypie małą warstwę i czeka jakiś określony czas aż dobrze dojrzeje i się parametry ułożą.


No własnie nie, bezpośrednio do akwarium z krewetami. W rynnach to ma.
elespero
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 19 lis, 2020 16:15

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez Pawel M » Cz 04 lut, 2021 07:38

elespero napisał(a):
=Fresz= napisał(a):
elespero napisał(a):Dziś pisałem z jednym hodowcą i ver. 2 sypie bez żadnego przygotowywania. I wszystko się kręci jak należy.
Gość ma trochę tego i już kilka lat.


Pewnie sypie małą warstwę i czeka jakiś określony czas aż dobrze dojrzeje i się parametry ułożą.


No własnie nie, bezpośrednio do akwarium z krewetami. W rynnach to ma.


a krewet nie chciał Ci sprzedać ??
często tak doradzają - potem CI wmówi że zjebtałeś i sprzeda drugi raz - a może i trzeci
takie sytuacje też się zdarzają niestety - nie wszyscy doradzą Ci dobrze - niektórzy doradzają tak by więcej towaru sprzedać
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez wilczek_ » Cz 04 lut, 2021 09:55

Witaj Pawle M. ja zrobiłem wszystko zgodnie z Twoimi zaleceniami :-) zalałem podłoże ada wer.2 czystym ro robiłem przez 4 tygodnie podmiany czystym ro takie 50%. dałem także 30 % dojrzałej wody i dojrzały filtr. Krewety śmigają już tydzień i jest ok. Także bardzo dziękuje za cenne rady :-) . Może mi powiesz jakie masz NO3 na ada w nowym dojrzałym zbiorniku gotowym do zasiedlenia przez krewety ?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez Pawel M » Cz 04 lut, 2021 10:25

niestety nie pomogę - od dawna nie mierzę już żadnych parametrów poza przewodnością przy podmianach

pozdrawiam i cieszę się że Ci się udało ;-)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez wilczek_ » Cz 04 lut, 2021 13:08

Ok rozumie i pozdrawiam.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 04 lut, 2021 15:01

Wilczek, co następnego będziesz męczyć, chcemy być przygotowani")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez elespero » Cz 04 lut, 2021 19:53

Pawel M napisał(a):a krewet nie chciał Ci sprzedać ??
często tak doradzają - potem CI wmówi że zjebtałeś i sprzeda drugi raz - a może i trzeci
takie sytuacje też się zdarzają niestety - nie wszyscy doradzą Ci dobrze - niektórzy doradzają tak by więcej towaru sprzedać


Nie, znam go już jakiś czas, więc raczej nie ściemniał by mi.
Krewety kilka lat temu hodowałem z powodzeniem, wtedy wszystko na beni szło, lecz w DE beni nie do kupienia i szukam alternatywy. Z polski nie chce mi się zamawaić i płacić krocie za wysyłki..
elespero
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 19 lis, 2020 16:15

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez raiders » Cz 04 lut, 2021 21:46

To w DE masz glasgarden environment .

Jakoś nie chce mi się wierzyć że gość zasypuje amazonie wpuszcza krewety i wszystko lata bez problemu.
Przecież amazonia oddaje masę no2 i no3 wiem po zbiorniku roślinnym gdzie jest z tym kłopot i trzeba podmiany bardzo duże robić na starcie a co dopiero w krewetkarium gdzie roślin praktycznie nie ma.
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez Mr.Kreweta » So 06 lut, 2021 08:31

raiders napisał(a):To w DE masz glasgarden environment .

Jakoś nie chce mi się wierzyć że gość zasypuje amazonie wpuszcza krewety i wszystko lata bez problemu.
Przecież amazonia oddaje masę no2 i no3 wiem po zbiorniku roślinnym gdzie jest z tym kłopot i trzeba podmiany bardzo duże robić na starcie a co dopiero w krewetkarium gdzie roślin praktycznie nie ma.




Też się nad tym zastanawiałem") Tu chyba są dwie możliwości, albo prawda albo fałsz, jeśli prawda, to raczej w połączeniu z jakimiś patentami swoimi, sztuczkami, niedopowiedzeniami, celowo/przypadkowo omijanymi, ( typu- sypię, ale odrobinę do rynny w już działającym zbiorniku z dojrzałą filtracją, lub sypię do nowego zbiornika cieniutką warstewkę, ale filtr dojrzały stary, wiadro roślin , szklanka bakterii itp. a i jeszcze mogłem tę odrobinę podłoża pomoczyć we wiaderku, nie długo, z tydzień,dwa ...")), tak czy inaczej mówiąc że sypię, a już pomijając swoje te różne myki, dla każdego niepoinformowanego o tych drobiazgach i tak z prawdy robi się fałsz, i jest ofiarą oszustwa i traci krewety... Bo cfany pseudo guru, zapomniał sobie o kilku drobiazgach.. może dla niego i oczywistych, no ale tylko dla niego.. A pewnie sporo jest takich niedowartościowanych pseudo znawców.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez Pawel M » So 06 lut, 2021 09:29

dokładnie jak pisze Mr. Krewetka - kumpel 2 razy startował na Adzie - za każdym razem sprzedawca coś mu tam podpowiadał i krewety padały
za trzecim razem doczytał, dopytał u innego hodowcy i dopiero wtedy wystartował jak należy i z powodzeniem

robaków szkoda, kasy szkoda ale taki ten świat parszywy - ja dostałem od niego pewne patenty i troszkę je z czasem udoskonaliłem
i działają - podałem je Wilczkowi bo mnie zależy bardziej na robaczkach niż na tych paru groszach ze sprzedaży nadwyżek

każdy ma swoje patenty i sposoby - są na tym forum (na innych forach i facebukach także) użytkownicy którzy się nimi podzielą lub pomogą a są i tacy co zęby na krewetach zjedli a nie pomogą i nie doradzą
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez Pawel M » So 06 lut, 2021 09:33

dopiszę jeszcze że naszym sportem narodowym ostatnio jest żarcie się i trolowanie, więc jest i sporo takich co specjalnie wprowadza w błąd i ma z tego chorą satysfakcję
im większego syfu narobią tym satysfakcja większa
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez Mr.Kreweta » So 06 lut, 2021 11:55

W innych krajach chyba jest podobnie, tylko u nas w balona robi się dość jawnie, a w innych krajach robienie w balona jest maskowane fałszywą poprawnością, życzliwością itp.") Ludzie są wszędzie tacy sami, różnią się tylko sposoby okradania jednych przez drugich...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez elespero » So 06 lut, 2021 19:23

Mr.Kreweta napisał(a):W innych krajach chyba jest podobnie, tylko u nas w balona robi się dość jawnie, a w innych krajach robienie w balona jest maskowane fałszywą poprawnością, życzliwością itp.") Ludzie są wszędzie tacy sami, różnią się tylko sposoby okradania jednych przez drugich...


Tu się zgodzę.
Dość prężnie walczyłem na regionalniej niemieckiej morskiej grupie i wybijałem ludziom z głowy to co gadali. Bzdury takie, a inni ich słuchali i płakali.

A envitroment, to podłoże od GG to się sprawdza? Różnie piszą...
elespero
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 19 lis, 2020 16:15

Re: Podłoże Ada amazonia 2 - płukanie.

Postprzez wilczek_ » Pn 08 lut, 2021 14:33

Ja miałem dwie bańki na envilu. szybko się na nim startuje jak jest stara woda i dojrzały filtr to można ekspresowy restart zrobić. Ale no właśnie jest ale mam zarazie tylko porównanie z beni. Na beni lepiej krewetki jajczyły i dłużej wytrzymało bo pełen rok no i mchy świetnie rosły natomiast na envilu krewetki jajczyły ale bez rewelacji podłoże wytrzymało zaledwie 10 miesięcy i zaczęły się zgony no i meszki kiepściutko rosły bardzo kiepsko. Moim zdaniem envil w rynnie filtracyjnej jak by zmieniał tak co 8 miesięcy to gitara ale przy zwykłym prowadzeniu baniaka restart co 8 do 10 miesięcy to lipa. Teraz mam świeżo zwodowane PRL na ADA Amazonia wer.2 . Dzięki podpowiedziom Pawła M. i drobnym moim modyfikacjom krewetki śmigają już 10 dni bez strat. Co mogę powiedzieć nie wiem czy to wpływ podłoża czy nowych bakterii bio nitro i psb bacter ale krewetki są żywsze, bardziej aktywne wszędzie ich pełno. Co sądzicie o preparatach z qualdropa bioenzym i bioprobiotic ?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości