Hodowla krewetek odmiany Cardina na wodzie kranowej

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Hodowla krewetek odmiany Cardina na wodzie kranowej

Postprzez Genesis » Pt 29 sty, 2021 12:53

Witam wszystkich
Chciałbym założyć akwarium ok50l z krewetkami Cardina
Myślę nad zakupem krewetek odmiany Cardina typu np. Prl-ki ub Tigery w okolicach do 10 zł za sztukę.

Parametry wody jakie posiadam są następujące
71 mg wapnia, 6,7 mg magnezu, 5,5 mg sodu, 1,1 mg potasu
Jeśli chodzi o twardość wody to mamy wodę średnio twardą stopnie niemieckie-11,2-19,6.

Myślę nad zmiękczeniem wody gotując ją –ok5-10min. Wiem że wtedy woda będzie wyjałowiona.
Chyba że kupić na jakiś filtr- DZBANEK FILTRUJĄCY WODĘ.
Gdzieś wyczytałem że ludzie hodują krewetki Cardina odmiany Tiger –niby żyją i noszą jajka.
Nie mam za bardzo pieniędzy abym zakupił teraz extra filtr montowany pod zlewem.

W związku z tym mam kilka pytań
1)czy krewetki typu Cardina przeżyją i będą się rozmnażały w wodzie przegotowanej-odstanej lub po użyciu filtra z dzbanka filtrującego?
2)jakiego typu podłożę kupić do krewetek odmian Cardina ?
3) Czy pokarmy typu shrimp stick-tropicala, spirulina 36%, gama rus –bez problemu krewetki typu Cardina bez problemu spożywają?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź. .Pozdrawiam wszystkich.
Genesis
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt 06 kwi, 2018 10:45

Re: Hodowla krewetek odmiany Cardina na wodzie kranowej

Postprzez raiders » Pt 29 sty, 2021 18:12

No tak bo zakup takiego extra filtr montowanego pod zlewem to koszt miliona cebulionow i trzeba dwie nerki sprzedać.


Koszt ro3 to 99 złoty, mineralizatora 30zl i nic więcej nie trzeba.

A na tej twojej kranówce to owszem żyć będą i nawet jaja ponoszą ale nic po za tym.
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości