Neocaridina czy caridina

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Neocaridina czy caridina

Postprzez thomas9474 » So 30 sty, 2021 23:52

Witam, pod koniec lutego planuje odpalić akwarium 54l mam zamiar trzymać w nim krewetki, jako że bedzie to moja pierwsza styczność z krewetkami planowałem neocaridiny. Poczytałem tematy na forach pooglądałem filmiki i z tego co się dowiedziałem to przy neocarinach trzeba prowadzić ciągłą selekcje bo część młodych ma słabsze wybariwenie i z czasem cofają sie do szarego. Nie planuje drugiego zbiornika do selekcji a krewetek nie zamierzam zabijać. Więc mam pytanie czy caridiny też wymagają tak dużej selekcji czy w ich przypadku młode wychodzą lepszej jakośći. Wiem że do caridin potrzebowałbym filtr ro. podłoża aktywnego i że ogólniej ciężej się je hoduje, ale chodzi mi o samą jakość potomstwa neocaridina vs caridina.
thomas9474
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 02 gru, 2020 18:08

Re: Neocaridina czy caridina

Postprzez grzegorz303 » N 31 sty, 2021 14:10

Co prawda nie mam wielkiego doświadczenia, ale nie zauważyłem głębokich zmian u swoich. https://hodowla-krewetek.pl/sklep/krewe ... ue-velvet/
Selekcja słabiej wybarwionych musi się odbywać, ja takie daję do akwarium ogólnego, z dużą ilością roślin i zwierząt. Dają sobie tam radę.
Zanim jednak Ci się cofnie do jakiejś postaci sprzed "wieków" dużo kranówki upłynie.
Możesz podawać pokarm z wybarwianiem, też pomaga.
pozdrawiam-Grzegorz
grzegorz303
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 16 lip, 2012 09:49
Lokalizacja: Kunice k. Legnicy

Re: Neocaridina czy caridina

Postprzez thomas9474 » N 31 sty, 2021 21:26

Dzieki za odpowiedz. Rozgładałem się już wstępnie skąd kupić krewetki( mieszkam w okolicy Zamościa) i widziałem na olxie oferty ketrab i właśnie plaonowałem zakupić je u ciebie, czy w Zamościu byłoby dostępne wszystko to co masz na stronie sklepu ?
thomas9474
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 02 gru, 2020 18:08

Re: Neocaridina czy caridina

Postprzez grzegorz303 » Pn 01 lut, 2021 08:05

Nie mam sklepu. Jestem takim samym amatorem jak Ty. Podałem tylko link do opisu krewetki, o którą pytałeś. Ja staram się kupować swoje zwierzaki u zwykłych krewetkarzy, którzy trzymają krewetki na kranówce. Te są silniejsze, lepiej znoszą różne kaprysy. Najlepiej hodowca z okolicy w jakiej mieszkasz, woda ma podobne parametry i masz większą szansę na sukces. To oczywiście nie musi być prawdą- zależy ile czasu poświęcisz na dostosowanie akwa do konkretnego gatunku.
pozdrawiam-Grzegorz
grzegorz303
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 16 lip, 2012 09:49
Lokalizacja: Kunice k. Legnicy

Re: Neocaridina czy caridina

Postprzez thomas9474 » Pn 01 lut, 2021 09:48

A to źle zrozumiałem bo z twojego postu wynikało jak to by był twój sklep. Ale dziekuję za wskazówki.
thomas9474
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 02 gru, 2020 18:08


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości