dolewka i Kilka pytan

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

dolewka i Kilka pytan

Postprzez Pavkers » Wt 09 lut, 2021 23:08

witam serdecznie jestem tu od dzis:)

mam pytanie dotyczace dolewki, jak uzupelniacie wyparowana wode tzn czy wlewa sie czysta ro? czy wczesniej ja mieszacie z woda z baniaka aby nie bylo zderzenia parametrow i na ile dni przed podmiana taka dolewke sie robi?

ost zauwazylem jak samce pandy usmiercily mi podczas godow i amorow samiczke i zastanawiam sie co z tym fantem na przyszlosc zrobic aby sie to nie powtorzylo?


Kolejne pytanie czy liscie migdalecznika krajowego sa lepsze niz te importowane z Azji?

i ost na te chwile w jaki sposob pozbyc sie malzoraczkow ze zbiornika? czy wogole jest to realne?
Pavkers
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt 09 lut, 2021 18:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: dolewka i Kilka pytan

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 10 lut, 2021 16:47

Dolewki ro,destylowaną, demineralką, na bieżąco najlepiej, przy dużej ilości możesz rozbić na raty, jednak krewetki nie tolerują za dobrze skoków parametrów.

Samce często uśmiercają samice przy godach, dlatego wszyscy rozsądni zalecają by w akwarium było troszku roślin i kryjówek, i najlepiej jest limitować ilość samców, ze dwa na 10 samic i kryjówki. Rurki z dobrze wypalonej glinki modelarskiej, kokosy, korzenie, cegieł nie polecam, chyba że to cegiełka atestowana, z czystej gliny , wypalana w 1000 stopniach itd.

Liście Ketapanga, wg. teori spiskowej ogrodników i biologów, liście z kraju pochodzenia będą wartościowsze, bo mają odpowiednie warunki do życia, od światła słonecznego, temp i innych czynników, ale czy to czyni te rosnące u nas w Polsce bezwartościowymi całkowicie to dyskusyjne") Zresztą osobiście zebrane liście Dębu i Orzecha Włoskiego w zupełności wystarczą krewetkom do szczęścia. Liście z Azji lubią być pryskane środkami na robactwo, i może czymś innym jeszcze, co już nie jednemu wytruło krewetki, w tym mnie kilka miesięcy temu, po tym epizodzie wizyta w lesie sprawiła mi ostatnio sporo przyjemności")

Małżoraczki, ogranicz karmienie, sprzątaj w akwarium, odsysaj, zwabiaj do pułapek, nawet na wypławki, całkowite pozbycie się tego tałatajstwa, jest porównywane do trafienia szóstki w dużego lotka.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości