Krewetkarium pod taiwany.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Krewetkarium pod taiwany.

Postprzez Nohan » Wt 06 kwi, 2021 21:53

Hej, niedługo startuję krewetkarium pod taiwany i nurtuje mnie kilka kwestii, mam nadzieję, że coś podpowiecie.

1. Jako podłoże mam zamiar użyć amazonii new. Podłoże prawie roczne, także nie boje się problemów z wyrzutami nawozów. Bardziej zastanawiam się czy takie roczne podłoże będzie prawidłowo utrzymywać stabilne ph i gh?

2. Jako zapalony aquascaper chciałbym czegoś więcej niż zwykłe szkło z kawałkiem korzenia i mchu. Zastanawia mnie kwestia otwartej aranżacji. Chciałbym aby w akwarium był jeden korzeń który będzie wystawał ponad wodę i do niego zamocuję rośliny - na razie w planach mam dać monsterę monkey mask, pileę moon valley, może epipremnum n'joy. Zastanawia mnie czy w ogóle mogę dać jakiekolwiek rośliny doniczkowe i przede wszystkim - czy taiwany będą wychodzić z akwarium po korzeniu? Wiem, że amanki uwielbiają piesze wędrówki, sam nie raz znalazłem suszka, ale jak to wygląda w przypadku caridin?
Nohan
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 04 wrz, 2011 16:42

Re: Krewetkarium pod taiwany.

Postprzez raiders » Śr 07 kwi, 2021 06:14

Tak taiwan jak i inne krewetki będą wychodzić po korzeniu.

Amano piesze wędrówki urządzają jak im nie pasują parametry w zbiorniku czyli po prostu uciekają w poszukiwaniu lepszego środowiska..
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Krewetkarium pod taiwany.

Postprzez Klubernik » Pt 01 paź, 2021 12:23

A jakie duże planujesz to akwarium? Pytam, ponieważ to dość istotny parametr, aby coś konkretnego zaaranżować.
__________________
profesjonalne leczenie hemoroidów
Klubernik
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 31 lip, 2020 11:59


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron