Blue Tiger na podłożu neutralnym. Przymiarka do kostki

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Blue Tiger na podłożu neutralnym. Przymiarka do kostki

Postprzez pierre » N 11 kwi, 2021 10:39

Ja kupiłem ostatnio master soil powder i wziąłbym teraz super powder, albo i nawet pomieszał, bo granulacja jest bardzo jednorodna, z drugiej strony to podłoże ma dużo luzu . 5 kg nie zmarnuje Ci się, bo zaraz zasypiesz coś jeszcze. Każde podłoże będzie dobre, jedynie będzie potrzebowało innej cierpliwości. Poczytaj posty od początku, tam zazwyczaj podają z jakimi podłożono startują
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Blue Tiger na podłożu neutralnym. Przymiarka do kostki

Postprzez Peteypee » N 11 kwi, 2021 13:00

Master soil wchodzi chyba podobnie jak benibachi powder i cenowo i rozmiarowo. Poza tym chyba bardziej pod rośliny z tego co czytam. Nie siedząc w tym ciężko wybrać coś sensownego.
QualDrop gh+lc będzie ok jako mineralizator? Czy szukać czegoś innego? Ten jest w płynie więc wydaje mi się że wygodniejszy do użycia.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Blue Tiger na podłożu neutralnym. Przymiarka do kostki

Postprzez pierre » N 11 kwi, 2021 20:41

qualdrop będzie ok, bo i w mieszaniu dobry i dozowaniu przy małych ilościach.
podłoże jak podłoże, unikaj tych które odradzają, bierz beni, będziesz zadowolony, jak znajdziesz, bo ktoś chyba ostatnio wykupywał cały zapas ;)
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Blue Tiger na podłożu neutralnym. Przymiarka do kostki

Postprzez Peteypee » N 11 kwi, 2021 21:19

Czym się różni zwykle benibachi od fulvic?
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Blue Tiger na podłożu neutralnym. Przymiarka do kostki

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 12 kwi, 2021 15:03

Mają być dołożone kwasy fulvo, co ma przedłużyć żywotność podłoża i wspomóc krewetki fulvo i humusami pewnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Blue Tiger na podłożu neutralnym. Przymiarka do kostki

Postprzez Peteypee » Pn 12 kwi, 2021 22:41

Ok poszło i będzie benibachi black Soil powder fulvic[emoji846] do tego albo QualDrop gh +lc, albo aqua art mineral shrimp. Ten drugi jeszcze lepszy bo z dozownikiem. Jedynie nie mam przekonania co do tej ceny. Z drugiej strony opinie ma dobre a cena jak wiemy nie musi znaczy że coś jest złe. Do tego chyba pure color shrimp bo nie drogie a chyba wszystkim krewetom się przyda.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości