Mineralizacja wody salty shrimp gh+ i azzo mineral +?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Mineralizacja wody salty shrimp gh+ i azzo mineral +?

Postprzez wilczek_ » Śr 14 kwi, 2021 16:37

Hejka mineralizuję wodę solami salty shrimp gh+ do 260 ms co daję mi GH 5.5 mam pytanko ile dodać mineral + z azzo? Teraz dodaję kilka ktopel co daje mi 270 ms. Moje pytanie ile dać tego azzo mineral + więcej mniej jak to jest u was?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Mineralizacja wody salty shrimp gh+ i azzo mineral +?

Postprzez Peteypee » Śr 14 kwi, 2021 21:04

Zalacana dawka to 1ml na 10l co 3-5 dni. W opisach pisze ze Nie wpływa na twardość. Może tylko na przewodność? Dodałbym ile podaje producent i zmierzył twardość na wszelki wypadek a nie przewodność.

Tak bym to na logikę wziął. Proszę mnie poprawić jeśli coś pokręciłem.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Mineralizacja wody salty shrimp gh+ i azzo mineral +?

Postprzez wilczek_ » Cz 15 kwi, 2021 06:18

Gh nie podnosi na pewno. Muszę sprawdzić ile podniesie przewodność czy jak dam 0,5 mililitra na 5 l wody czy za mocno przewodność nie wywali.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Mineralizacja wody salty shrimp gh+ i azzo mineral +?

Postprzez pierre » Cz 15 kwi, 2021 11:12

Więcej, miej? Pewnie że mniej. Dodajesz GH+ są tam minerały prawda? Więc chcesz dodać jeszcze więcej minerałów, bo producent może jednak się omylił i trzeba go poprawić? Jak ktoś robi dobry pokarm, to pakuje do niego wiele minerałów potrzebnych też i to już trzecie źródło.
Napisz, co Ci się dzieje w zbiorniczku niedobrego, czy po prostu chcesz poeksperymentować bo parametry Ci się nie podobają.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości