Niebieski czołg

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Niebieski czołg

Postprzez djsiny » N 18 kwi, 2021 17:51

Witam zamierzam założyć krewetkarium ( niebieski czołg) dla neocaridina blue velvet natrafiłem na najlepsze forum o krewetkach krewetki.org ;) Chciałbym ten temat założyć aby uzyskać jak najlepsze informacje od fachowców w tej dziennie ;)

Żeby założyć krewetkarium to oczywiście potrzebujemy "czołgu" ;) w sieci mamy wiele gotowych szkieł jak i możliwość zamówienia pod wymiar.
Moje pierwsze pytanie więc jest takie jaki rozmiar ;) ( płeć żeńska twierdzi że nie ma znaczenia ale... :))

Myślec nad rozmiarem 3 propozycje ( akwarium będzie odkryte)

40x30x35 grubość 5mm szkło opti

45x25x30 grubość 4mm szkło opti

40x30x30 grubość 4mm szkło opti

Czekam na wasze sugestie ;<
djsiny
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 17 kwi, 2021 09:39

Re: Niebieski czołg

Postprzez =Fresz= » N 18 kwi, 2021 18:36

Im większe tym lepsze ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Niebieski czołg

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 19 kwi, 2021 08:25

Taka kosteczka 40x40x30 w górę stwarza już spore możliwości na aranż, poukrywanie filtracji i biologia nieźle też trzyma.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Niebieski czołg

Postprzez djsiny » Wt 20 kwi, 2021 13:41

Kostka wybrana 40x30x35 gr 5mm. Myślę że będzie dobra. Teraz kolejne pytanie podłoże są różne pytania i odpowiedzi na ten temat więc powiem ci mam ze starego zbiornika i czy można to użyć ;)
1. żwir bazaltowy frakcja 1-3mm. (4cm)
2.pod żwir dołożyć JBL AquaBasis Plus (2cm,,)

Teraz czytam opinie że pod neocardin nie powinno się stosować podłoża aktywnego bo mało będzie potomstwa. Chcę dodać jbl pod żwir bo planuje też dodać kilka roślin.
djsiny
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 17 kwi, 2021 09:39

Re: Niebieski czołg

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 20 kwi, 2021 17:09

Bazalt jak nic wiele nie oddaje to będzie, ale czasem ma w sobie różne domieszki i te lubią zmieniać parametry, podłoże aktywne jeśli jeszcze jest aktywne to zalej wodą z kranu, dosyp łyżeczkę sody oczyszczonej, i się zdezaktywuje po kilku dniach, później wypłucz i jak się nie rozsypie, czy nie zmieni w błoto to będzie do użytku o ile nie ma w sobie za dużo nawozów, ogólnie robisz dość ryzykowną kombinację, która już nie jednemu uśmierciła krewety, może ogranicz się na początku do jakiegoś żwirku kwarcowego i kulek gliniano torfowych?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Niebieski czołg

Postprzez djsiny » Wt 20 kwi, 2021 18:42

po prostu zostały mi z dużego zbiornika zapakowany żwir i jbl i chciałem wykorzystać zęby nie kupować nowego
djsiny
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 17 kwi, 2021 09:39


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości