Jaka woda do akwarium?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Jaka woda do akwarium?

Postprzez nowaj1019 » N 02 maja, 2021 19:08

Jaką wode dla krewetek wybrać? Wiem że jakaś woda RO, ale się zastanawiam czy mogłabym po prostu nalać kranówkę i poczekać, aż odsta tydzień czy dwa? I skąd w ogóle brać wodę RO, bo ja nowa i nie wtajemniczona. Z góry dzękuję.
nowaj1019
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz 29 kwi, 2021 08:30

Re: Jaka woda do akwarium?

Postprzez =Fresz= » N 02 maja, 2021 19:42

Zadając takie pytanie przez Ciebie, nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do lektury jaką jest ten temat od pierwszego posta:

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaka woda do akwarium?

Postprzez pierre » N 02 maja, 2021 20:17

Sam na początku nie zdawałem sobie sprawy, że istnieje coś takiego jak filtr RO. Filtr RO to filtr który tak doskonale oczyszcza wodę, że aż pozbawia jej minerałów potrzebnych do życia. Musiałabyś założyć sobie taki filtr w domu, żeby mieć do niej dostęp. Chyba, że kupowałabyś wodę demineralizowaną, ale to jeż strasznie pokrętna droga.
Zakładam, że zajmiesz się neocaridinami.
Powinna wystarczyć Ci kranówa w takim razie, którą przed podmianami będziesz musiała odstawić na dwa dni, żeby zredukował się w niej chlor ewentualny i inne uzdatniacze.
Resztę dokładnie wyjaśnił =Fresz=
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Jaka woda do akwarium?

Postprzez nowaj1019 » Wt 04 maja, 2021 22:02

=Fresz= napisał(a):Zadając takie pytanie przez Ciebie, nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do lektury jaką jest ten temat od pierwszego posta:

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app" target="_blank

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

O rany, dzięki ci. Przyda się :p
nowaj1019
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz 29 kwi, 2021 08:30


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości