Klasyfikacja krewetki - TangTai i.. ?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Klasyfikacja krewetki - TangTai i.. ?

Postprzez ontdamian » N 13 cze, 2021 15:57

Witajcie,

do mojego baniaczka z Taiwanami (biega w nim też kilka hybryd i pojedyncze sztuki Pinto/Piano) trafiła jakiś czas temu krewetka Yellow King Kong. Po niedługim czasie zajajczyła i wydała na świat nowe krewecie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na pierwszych zdjęciach zakładam, że prezentuje się TangTai. Nie wiem natomiast jak sklasyfikować krewetę ze zdjęcia 2 (na prawo od TangTai), 3 i 4.
Czy warto te krewetki nadal trzymać z Taiwanami? Dodam, że zależy mi bardziej na odmianach typu Taiwan niż Tiger, a nie chcę robić totalnego mixu :)

Z góry dziękuję za pomoc!
Avatar użytkownika
ontdamian
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz 01 sie, 2019 21:37

Re: Klasyfikacja krewetki - TangTai i.. ?

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 17 cze, 2021 05:28

Tang Tai, z prawej może być Tang Tai, o fenotypie red bolt, a pewnie będzie stell red, w tym miksie to już możesz powoli zapominać o tajach, będzie wyskakiwało dużo wielobarwnych hybryd, dużo Pinto, i sporo hybryd o wyglądzie Taja, które nie będą tajami, będą "pandy ze skunkiem" backlinem, ich młode to już loteria co będzie. Albo trzymasz same Taiwany, albo hybrydyzacja, tu nie ma kompromisu. Jeszcze masz czas coby zostawić same Pandy i BB z tego co tam widać, jeśli nie, za rok już będzie super kolorowo, i wszystko hybrydy.

edit. Hybrydy mają sporo plusów, jest kolorowo, nie nudno, krewetki mają odświeżone geny, są zdrowsze i wytrzymalsze niż stada jedno gatunkowe, i nigdy nie wiesz co w młodych się pokaże")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości