Nowe krewetkarium!

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Nowe krewetkarium!

Postprzez Mateusz___ » Pt 31 gru, 2021 14:26

Witam chciałbym zacząć moją pierwszą przygodę z krewetkami.
Posiadam akwarium 40litrowe i chciałbym zacząć hodować krewetki Bloodshot - caridina
Jaki potrzebuję filtr? Czy potrzebuję jakąś grzałkę? Jakie dodatki dodać do wody? Dodam że w akwarium ma być woda kranowa.
Jakie zastosować podłoże?
Co ile trzeba wymieniać i jaką ilość wody w akwarium?
Jakie jedzenie stosować?
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje bardzo. :-)
Mateusz___
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 31 gru, 2021 14:19

Re: Nowe krewetkarium!

Postprzez eXrat » Pt 31 gru, 2021 15:47

Na początek viewtopic.php?f=18&t=7874" target="_blank
Wystarczy poczytać.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Nowe krewetkarium!

Postprzez Mateusz___ » Wt 04 sty, 2022 12:00

Witam zapoznałem się z tym postem i zaczynam wybierać przedmioty do mojego akwarium dodam że akwarium posiadam w domu ma ono wymiary 28,5x39 i moje pytanie dotyczy tego czy dobrze dobrałem wszystkie podzespoły jeśli chodzi o krewetki neocaridina blue velvet?

Aquael Pat Mini Filtr wewnętrzny + zapasowa gąbka + gratisy
SEACHEM PRIME 50ML WYDAJNY UZDATNIACZ NA 2000L
Czarny piasek kwarcowy 2kg - Podłoże do akwarium T24 x3
SERA BIO NITRIVEC 50ML - BAKTERIE NITRYFIKACYJNE DO AKWARIUM
Jeneca X5 Lampka LED 6W biała - Oświetlenie do akwarium
Mateusz___
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 31 gru, 2021 14:19

Re: Nowe krewetkarium!

Postprzez eXrat » Wt 04 sty, 2022 19:25

Do PAT'a Mini dokupiłbym U-JET 3, bo ta gąbeczka z PAT'a jest delikatnie mówiąc słaba.
I jak byś chciał, żeby rośliny jakoś rosły to zamiast Jeneca wziąłbym AQUAEL LEDDY SMART 2 PLANT.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Nowe krewetkarium!

Postprzez Mateusz___ » Wt 04 sty, 2022 20:09

A jaki pokarm byś polecił stosować?
Mateusz___
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 31 gru, 2021 14:19

Re: Nowe krewetkarium!

Postprzez pierre » Wt 04 sty, 2022 22:10

A zaszalejmy, podepnę się. Co mógłbym zastosować by uzdatnić wodę powiedzmy źródlaną, by wybić w niej wszelkie życie, łącznie z przetrwalnikami, by do zbiornika nie zaciągnąć nic z niespodziankami. Chodzi mi o jakąś alternatywę dla gotowania, czy chlorowania takiej wody. Wiem, wiem, RO plus minerały.
Na początek pokarmu nie będziesz potrzebował przynajmniej przez miesiąc, więc tym się nie martw.
Jak zalejesz akwarium to przez ten pierwszy miesiąc i tak nie będziesz tam miał krewetek, to trochę jak z chęcią posiadania psiaka, na początku będziesz wychodził z samą smyczą i przekonasz się, czy masz do tego chęci.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Nowe krewetkarium!

Postprzez Mateusz___ » Wt 04 sty, 2022 23:33

Jestem tego świadomy że akwarium musi ten miesiąc odstać i że, krewetki po włożeniu do akwarium będą miały dużo jedzenia lecz pytam z powodu takiego że lepiej mieć to jedzenie kupić za jedną przesyłką i się już nie przejmować tym czy je mam czy nie mam.
Mateusz___
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 31 gru, 2021 14:19

Re: Nowe krewetkarium!

Postprzez eXrat » Śr 05 sty, 2022 10:20

@pierre Może lampa UV

@Mateusz___ Ja bym kupił jakiś zestaw próbek na początek, np. CSF zestaw próbek
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Nowe krewetkarium!

Postprzez Mateusz___ » Śr 05 sty, 2022 14:08

Dziękuje wszystkim za pomoc!
Mateusz___
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 31 gru, 2021 14:19

Re: Nowe krewetkarium!

Postprzez pierre » Śr 05 sty, 2022 18:02

eXtra, być może o to właśnie mi chodziło, dzięki.
Co do jedzenia, to nie szalałbym z tego względu, że gdy kupisz krewetki, być może od tej osoby dostaniesz w gratisie trochę pokarmu na próbę, albo gdzieś indziej Ci się nawinie. Ja nakupiłem właśnie tak a zużywam tyćko i to właśnie takiego gratisowego chyba. Będziesz miał mało, to nie zasyfisz zaraz zbiornika przekarmiając zwierzaki
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Nowe krewetkarium!

Postprzez Mr.Kreweta » N 09 sty, 2022 16:47

pierre napisał(a):A zaszalejmy, podepnę się. Co mógłbym zastosować by uzdatnić wodę powiedzmy źródlaną, by wybić w niej wszelkie życie, łącznie z przetrwalnikami, by do zbiornika nie zaciągnąć nic z niespodziankami. Chodzi mi o jakąś alternatywę dla gotowania, czy chlorowania takiej wody. Wiem, wiem, RO plus minerały.



Nadtlenek wodoru, wybija i rozkłada się szybko, tylko dozowania nie pamiętam. Czesiek może pomoże, jak to przeczyta, chemicy coś tam wiedzą")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Nowe krewetkarium!

Postprzez Geodot » Pt 07 paź, 2022 14:01

Gdy będzie wiosna to może warto też zastanowić się nad dawaniem jako pokarm sparzonych liści pokrzyw ;) Będzie to pewna odmiana dla nich, a przy tym naprawdę zdrowa (mają sporo cennych substancji). Poza tym ze swojej strony poleciłbym ogarnąć tanie testy do sprawdzenia pH wody, mimo wszystko z wodą kranową bywają naprawdę różne "przeboje", że tak to ujmę, a jednak krewetki lubią określone pH wody. Zresztą jeśli te różne porady z tego tematu czy linki Ci nie wystarczają, to możesz też ogarnąć inne artykuły takie jak choćby ten, gdzie powinieneś znaleźć nowe, ciekawe porady.
Geodot
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr 05 paź, 2022 14:49


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości