Pokarmy dla krewetek - DIY

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Pokarmy dla krewetek - DIY

Postprzez Margo-CzW » So 19 gru, 2009 17:12

Zaczyna konczyc mi sie jedzenie dla krewetek - a raczej miks testowy. Wiekszosc pokarmow testu nie przesla - krewetki jadly je slabo, albo calkiem zostawialy dla slimakow...

Kupie wiecej jedynie z dwoch marek.
Pomyslalam jednak o przygotowaniu karmy DIY. Probowal ktos z Was recepty ze strony Noviny (http://www.novina.pl/art_food.html)? A moze macie swoje wlasne receptury? Ulepszenia? (nie chodzi mi o mrozonki i surowe, ale o karme, ktora da sie ususzyc)
Ostatnio edytowano N 20 gru, 2009 19:11 przez Margo-CzW, łącznie edytowano 2 razy
Pokojowo nastawiona... I wilki potrafia byc pacyfistami... ;)
Avatar użytkownika
Margo-CzW
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 13 wrz, 2009 13:25

Postprzez batman-ka » N 20 gru, 2009 12:48

spirulina forte tropical 30% pognieciona na piach,ugotowany na parze groszek mrożony hortex,szpinak w liściach świeży spażony roztarty na sitku,dodatki wg uznania w postaci rozgniecionych pokarmów,wszystko rozetrzeć ,ulepić glizdę ,rozpłaszczyć na kartce i położyć na kaloryferze,sucha daje radę 2 tygodnie bez problemu ,gotową glizdę połamać i tyle,jedzą jak super pokarm
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez aquahobby1 » N 20 gru, 2009 13:55

Ja dodaję Cyclopeze (liofilizowany oczlik arktyczny), i pyłki kwiatów pszczele. Nie za dużo, (tak jak chłop na to w szpitalu umarł :mrgreen: ). Robię to w postaci półpłynne pasty, wkładam do jak największej strzykawki, i wyciskam na szybkę wałeczki. Kładę to potem na kaloryfer, aż wyschnie. Takie suche i połamane wałeczki wyglądają jak Schrimps sticks tropicala, a są bardziej pożywne, i chętniej (zdecydowanie) jedzone.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Misquamacus » N 20 gru, 2009 14:12

Ja także robię pokarm na bazie groszku :) Ale konserwowego, bo nie chce mi się gotować mrożonego a konserwowy zawsze można podprowadzić z kuchni co zmniejsza koszty ;-)
Dodają zawsze różnorakie (artemia, cyklop, moina, mysis, ikra) mrożonki, oczywiście rozmrożone i wypłukane oraz spirulinę 36%, asta color i d-allio plus roztarte na pył.
Gorszek przeciskam przez praskę do czosnku, żeby pozbyć się łupinek, dodaję "dodatki", dobrze mieszam i "szpachluję" na papierze :lol:
Na kaloryfer i jak wyschnie to i fajnie popęka akurat na fajne i wygodne kawałki ;-)
Wszystkie ryby i krewetki przepadają za tym, znika w try migi :mrgreen:
pozdrawiam,
Obrazek
Avatar użytkownika
Misquamacus
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 90
Dołączył(a): So 05 lip, 2008 18:08
Lokalizacja: Warszawa Wola

Postprzez batman-ka » N 20 gru, 2009 15:20

Konserwowy zawiera dużo soli i konserwantów,nie polecam,ja jestem bardzo wybredna co do owoców i warzyw,dlatego mogę polecic groszek hortex,jest świeży i pakowany od razu po zbiorach,kulki się nie sklejają i ugotowany na parze jest zielony i pięknie pachnie,to znaczy,że jest naprawdę dobry.
Nie mam cyclopa ,nawet nie wiem gdzie to kupić :p Tylko ze słyszenia wiem jak to wygląda ,jak ktoś ma dużo to trochę mogę odkupić
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez aquahobby1 » N 20 gru, 2009 15:33

Można jeszcze wmiksować w to wszystko banany, brzoskwinie, brokuły, kalafior, gotowany seler. Wszystko to można też podawać oddzielnie, jest chętnie jedzone. Cyclopeze mają wszystkie większe szanujące się sklepy. Dystrybutorem na Polskę jest firma Hobby z Bydgoszczy. Świetnie wybarwia na czerwono zarówno ryby, jak i krewetki. Pyłki zresztą też. Zwykła RC po tym pokarmie jest Sacurą :mrgreen:
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Misquamacus » N 20 gru, 2009 17:29

Eeee,
wielu hodowców używa groszku konserwowego, zarówno polskich, jak i np. niemieckich,
ważne by był dobrej firmy np. bonduel .
pozdrawiam,
Obrazek
Avatar użytkownika
Misquamacus
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 90
Dołączył(a): So 05 lip, 2008 18:08
Lokalizacja: Warszawa Wola

Postprzez Margo-CzW » N 20 gru, 2009 19:08

aquahobby1 napisał(a):Cyclopeze mają wszystkie większe szanujące się sklepy. Dystrybutorem na Polskę jest firma Hobby z Bydgoszczy. Świetnie wybarwia na czerwono zarówno ryby, jak i krewetki.


No wlasnie wszedzie slysze, ze potrafi zdzialac cuda... ;)
OK, ide go zamowic... Bo reszta skladnikow sie znajdzie...
Pokojowo nastawiona... I wilki potrafia byc pacyfistami... ;)
Avatar użytkownika
Margo-CzW
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 13 wrz, 2009 13:25

Postprzez batman-ka » N 20 gru, 2009 22:30

podalam na sb linka,jak ktos sie zna czy to proszek czy płatki to proszę o poradę :-D bo ja nie kumata jak wygląda puszka cyclopa,na google jedne miały napisane flecken albo coś podobnego-zgaduje,że to płatki,bo coś mi się kojarzy z płatkami śniadaniowymi :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez aquahobby1 » N 20 gru, 2009 23:19

Zdecydowanie polecam czysty liofilat. Płatki, to już przetworzony. Puszki są takie same, tylko różnią się napisem. Flocken, to płatki.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Pokarm DIY jak Ebi Dama Shirakura

Postprzez Franky » N 11 lip, 2010 11:25

Witka!
Chciałbym się podzielić z wami składem na własny pokarm dla krewetek opracowany po wielu latach doświadczeń na bazie kosteczek Shirakura Ebi Dama.

składniki:

2/5 Glonu Chlorella
2/5 Spirulina Forte 36%
1/5 Wodorosty - suszone glony wyciągnięte z akwarium, daję trochę tych osadzających się na szybie i posiekane glony nitkowate
woda z RO

Można dodać trochę parzonego szpinaku albo groszku - według uznania.
Ilość wszystkich składników podałem nie bez powodu w ułamkach, tak, żeby każdy mógł przygotować tylko tyle pokarmu ile potrzebuje.

Wszystko mielimy i tworzymy kulkę, którą ugniatamy tak długo, aby powstała jednolota masa
Sugestia dla kobiet - zatrudnijcie do tego celu męża/chłopaka/syna etc. :-D
Całość powinna być dość twarda, jeśli jest za miękka, dodajemy jeszcze trochę spiruliny i chlorelli (50/50), jeśli za twarda dodajemy więcej wody, ugniatamy do otrzymania twardej masy, która nie będzie się kruszyć, ale też nie będzie za miękka.

Mase dzielimy na kilka części, tak, żeby zmieściła się na stole.
Kilkoma ruchami wałka robimy dość twardy naleśnik.

Kroimy ostrym nożem w paseczki, najpierw wzdłuż, potem wszerz, tak aby powstały kosteczki przypominające te z Ebi Dama Shirakury.

Tak otrzymane kostki suszymy na gazecie w ciepłym miejscu (kaloryfer), przez około 3 dni.
Wrzucamy nie więcej niż 2 kostki dziennie na około 50 krewetek ;-)
Pokarm testowany na Cristalkach, Blue Pearl, New Bee, Biene z wynikiem rewelacyjnym.

---
Pozdrawiam
Franciszek Leśniewski
Ostatnio edytowano N 11 lip, 2010 11:28 przez Franky, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Franky
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 05 lis, 2009 02:06

Postprzez Crystal » So 31 lip, 2010 07:24

Mój pokarm:
Sprulina ubita na porszek
Kiełż suszony - ubity na porszek
Pokrzywa suszona - ubita na porszek
Płatki wybarwiające dla ryb wg uznania - ubite na porszek
Czasem mrożony szpinak
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez Alchemik » N 08 sty, 2012 21:41

Dziś moja żona gotowała dla córki szpinak z rybą i jajkiem. Zabrałem jej trochę i właśnie suszę na kaloryferze. Zobaczymy jak krewetki na to zareagują.

Szpinak jedzą, rybę jedzą a jajko ? Macie jakieś doświadczenie ? Ilość tego jajka znikoma ale jednak jest.
Pozdrawiam
Piotr
Alchemik
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 11:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Crystal » N 08 sty, 2012 21:51

Na jajko uważaj bo jeśli nie zjedzą to mozesz zatruć całe akwarium
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez Alchemik » N 08 sty, 2012 22:16

Wiesz całe jajko poszło na 250 g więc nie ma go dużo. Zobaczymy jak będzie jeśli okaże się, że pozostałości jajka zostają w akwarium po 24h to pokarm pójdzie do kosza ;)

Edit:
No i jajko okazało się niewypałem. Drobinki zostały w akwarium i musiałem je wyrzucać.
Zrobiłem szpinak z groszkiem, kiełżem i dodatkami. Na to się dopiero rzuciły ;) Tylko jakoś dziwnie suche mi to wyszło, że aż się kruszy w dłoniach.
Ostatnio edytowano N 15 sty, 2012 22:38 przez Alchemik, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Piotr
Alchemik
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 11:48
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości