krewetka gubi jajka

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: krewetka gubi jajka

Postprzez =Fresz= » Wt 13 paź, 2020 14:31

Te krewetki rozmnażają się w wodzie słonej. Larwy bez tego padają.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: krewetka gubi jajka

Postprzez Nikkaa » Pt 25 cze, 2021 17:43

Witam serdecznie,
jestem nowa, szukałam informacji odnośnie przypadłości moich krewetek bądź mojej nieudolności. Kolejna z moich samiczek noecaridin wywaliła dzisiaj jajka a ledwo co zrobiła przerzut. Parametry KH 4.5, GH 7, na kranówce PH7.5 (dlatego zdecydowałam się na neocaridiny ze względu iż nie muszą mieć wody RO), podmiany regularne, jedzenie urozmaicam. Fakt, że w akwa mam 6 Danio aczkolwiek akwa 60x30x40 może nie za duże jednak posiadające mnóstwo kryjówek, zakamarków i zieleni. To ich pierwsze jajka, byłam przygotowana że wszystkich nie doniosą ale nie że wywalą je wszystkie. W porę zauważyłam, że Sakura chce te jaja wyrzucić to już je zebrałam do plastikowego podziurawionego pojemniczka, gdzie zamontowałam nad nim deszczownię dotleniając niejako... zdaję sobie sprawę że raczej szanse małe na "dochowanie" ale cóż mi innego zostało niż eksperyment.

Może wy mi doradzicie o co może biegać. Byłabym wdzięczna nawet za krytykę :)

Serdecznie pozdrawiam
Nikkaa
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 25 cze, 2021 17:07

Re: krewetka gubi jajka

Postprzez pierre » Pt 25 cze, 2021 21:20

A wylinki gdzieś nie było, może potrzebowała większego pancerza? Pierwszych jajek się nie spodziewaj, bo po zrzuceniu możesz czuć potrzebę zmiany czegoś a to może nie być najlepsze.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: krewetka gubi jajka

Postprzez Nikkaa » So 26 cze, 2021 20:18

A no jeśli chodzi o Sakure to wydaje mnie się, że wylinkę przechodziła przed zapłodnieniem... ogólnie te jajka wywaliła na moich oczach, tak mocno wachlowała aż z niej wypadły, ale też rano zauważyłam wylinkę, lecz nie do końca wiem czy od niej ... to są moje pierwsze krewecie i uczę się obserwując, czytając i bazując na doświadczeniu innych. Raz w życiu całkiem niedawno temu widziałam na własnych oczach jak rzuciłam tylko okiem na aqua przez ułamek sekundy jak krewetka wyskoczyła z pancerza ... no to było przeżycie ;) ale cały proces wylinki to oglądałam na YT ale nie wiem czy widziałam u CryMora, czy u ShrimpTime, czy może u Szopena, więc może prawdopodobnie jak zasugerowałeś Pierre, krewecia mogła przechodzić wylinkę.

No cóż jeśli chodzi o zmiany to myślałam raczej nad suplementacją, bo może pomimo różnorodności w pokarmie, to może faktycznie czegoś im brakuje, choć zachowanie na to nie wskazuje ... nie stresują się, bo moją mnóstwo kryjówek i obserwując zachowanie to nie boją się Danio.

Może faktycznie za bardzo się przejmuję i panikuję, żeby miały jak najlepiej pomimo współistnienia z rybami.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, podpowiedź i pomoc :):)
Nikkaa
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 25 cze, 2021 17:07

Re: krewetka gubi jajka

Postprzez pierre » N 27 cze, 2021 11:15

A za danio oberwie Ci się następnym razem.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: krewetka gubi jajka

Postprzez Nikkaa » N 27 cze, 2021 13:05

pierre napisał(a):A za danio oberwie Ci się następnym razem.


Wiem ;P na rybki uparł się mąż (lepsze Danio niż skalary które chciał haha), więc będę zbierać za niego baty ale raczej będę wymieniać obsadę na kardynałki lub Danio galaxy (obecnie mamy pręgowane) albo w najlepszym wypadku postawię osobną kostkę dedykowaną tylko dla kreweci :)
Zauważyłam że przy tarle Danio krewetki chętnie wsuwały porozrzucaną ikrę, dlatego zastanawiam się czy to normalne

Pozdrawiam jeszcze raz :)
Nikkaa
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 25 cze, 2021 17:07

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości