krewetka gubi jajka

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

krewetka gubi jajka

Postprzez pajka1989 » Pt 28 sty, 2011 18:05

Witam.Moja krewetka blue pearl gubi jajka. Nosiła je jakieś 3 tyg. Trzymam ją w kotniku a na jego dnie leża już 2 jajeczka. Wydaje mi się że są już dojrzałe (widać czarne plamki-oczy). Czy z tych jajek coś jeszcze może być?? kiedy mogą się wykluć jak już widać czarne plamki?? co potem robić??
pajka1989
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 94
Dołączył(a): So 27 lis, 2010 23:20

Postprzez Crystal » Cz 17 lut, 2011 15:33

Młode samice dość często przy pierwszych ciążach gubiąjajeczka więc się tym bardzo nie przejmuj. Co do wyklucia młodych to istnieje prawdopodobieńśtwo wyklucia z nich młodych o ile zostały wyrzucone w późnym stadium i w między czasie nic ich nie zje lub nie spleśnieją. Niestety są pozbawione opieki mamy.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez Ejo » Cz 17 lut, 2011 20:33

Tak jak kolega wcześniej napisał. Młode mamuśki potrafią gubi jajka lecz jest to naturalne. Następnym razem powinno by lepiej :)
"Pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę, wysoką ale wymierną. My w Polsce nie znamy pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz bezcenna w życiu ludzi narodów i państw. Tą rzeczą jest HONOR" - Józef Beck
Avatar użytkownika
Ejo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Wt 19 paź, 2010 21:13
Lokalizacja: Warszawa / Toruń

Postprzez =Fresz= » Pt 18 lut, 2011 10:27

nikt nie zauważył że trzymał tą krewetkę w kotniku i to też może być powodem gubienia z racji stresu :-> ciekawe po tym czasie jak wyglądała sytuacja narodzin.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez patryjo115 » N 20 lut, 2011 09:35

fresz33 ma racje samica krewetki mogła sięzestresować w wykotniku jeżeli samica jest młoda i pierwszy raz znosi ikrę to na 100% nie doniesie wszystkich jaj ale nie martwcie się następne składania ikry zakończą się powodzeniem :!:
patryjo115
patryjo115
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): Pt 04 lut, 2011 17:50

Postprzez sexylady1910 » Śr 02 mar, 2011 10:03

A ja się podłącze przez równo 3 tygodnie nosiła moja Red cherry jajeczka i było ich coraz mniej aż w końcu znikły wszystkie .

Pomyślałam ze urodziła ale nic szukam maluchów i nie ma .
Zaczęłam już myśleć ze pomyliłam już krewetki bo mam 7 mamusiek ale raczej nie. i mam do was pytanie czy możliwe zęby zgubiła wszystkie jajka?( nie była narażona na stres akwarium 20l dobre parametry wody .

Ps.Jak by były małe krewecie zauważyła bym je po długim szukaniu ?

Dodam jeszcze ze po zgubieniu wszystkich jajek samiczka ta chyba przeszła wylinkę i następnego dnia rano już była zapłodniona miała jajeczka to możliwe?
Ostatnio edytowano Śr 02 mar, 2011 10:12 przez sexylady1910, łącznie edytowano 2 razy
30l.Krewetkarium Shrimp Set - Crystal Red ,Biene
20l.Krewetkarium Shrimp Set - Red Cherry
25l.Akwarium Babaultii
5,5l.Mini ''mcharium''
Avatar użytkownika
sexylady1910
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 01 mar, 2011 21:01

Postprzez agafoo » Cz 03 mar, 2011 16:00

sexylady1910 napisał(a):czy możliwe zęby zgubiła wszystkie jajka?


Niestety , ale możliwe.. moja kiedys wszystkie zostawiła po 3 dniach na wylince - a też stresu nie było;/

sexylady1910 napisał(a):Jak by były małe krewecie zauważyła bym je po długim szukaniu ?

To zależy jak mas zzarośnięte akwarium. Jesli bardzo to marne szanse.. Ja swoje widuje dopeiro jak zaczynają żerowac i nabierają kolorku.. inaczej cieżko je wypatrzyc,, aczkolwiek zdarza się:)

sexylady1910 napisał(a):po zgubieniu wszystkich jajek samiczka ta chyba przeszła wylinkę i następnego dnia rano już była zapłodniona miała jajeczka to możliwe?

Możliwe.. samica często nosząc jedne jajka, przygotowuje już w siodełku drugie, możliwe że po wylince została zapłodniona i przeniosła je od razu pod odwłok :)

Trochę cierpliwości a będzie ok;)
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sexylady1910 » Pt 04 mar, 2011 10:38

Dziękuje :) mam tez drugie pytanie troszkę niezwiązane z tematem ,Wczoraj Babaultii zaczęła rodzic o godz 22:00 i urodziła 5 maluchów i nadal brzuszek ma pełen jejeczek czy to normalne ze do tej pory wszystkich nie urodziła ?
30l.Krewetkarium Shrimp Set - Crystal Red ,Biene
20l.Krewetkarium Shrimp Set - Red Cherry
25l.Akwarium Babaultii
5,5l.Mini ''mcharium''
Avatar użytkownika
sexylady1910
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 01 mar, 2011 21:01

Postprzez Ronin79 » Pt 04 mar, 2011 13:24

Tak. Może wypuszczać młode kilka dni.
Ronin79
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 85
Dołączył(a): N 18 maja, 2008 21:52
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez sexylady1910 » Pt 04 mar, 2011 21:06

Aha dziękuje :) już około 10 urodziła :)
30l.Krewetkarium Shrimp Set - Crystal Red ,Biene
20l.Krewetkarium Shrimp Set - Red Cherry
25l.Akwarium Babaultii
5,5l.Mini ''mcharium''
Avatar użytkownika
sexylady1910
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 01 mar, 2011 21:01

Postprzez Crystal » N 13 mar, 2011 07:57

Długosć ciąży krewetki jest uwarunkowana różnymi czynnikami np.: temperaturą wody.
Jeżeli się zdarzy, że wylinka nastąpi wcześniej niż jajka dojrzeją do wyklucia to krewetka wraz z wylinką wyrzuca niestety jajka.
Co do wykluwania w różnym czasie jajeczek to normalne ponieważ rozwój jajek też jest uwarunkowany od różnych czynników. Nie wszystkie jaja były zapłodnione w jednym czasie po drugie to wachlowanie jajek i przemieszczanie ich względem siebie ma zapewnić im najlepsze warunki do rozwoju, jeżeli samica jest młoda robi to w ten sposób że jakby "nie równomiernie dba" o jajeczka i też to ma wpływ na ich rozwój. Pomijając fakt, że młode samice już podczas wachlowania wyrzucają jajeczka to często ich nie obracają na tyle skutecznie żeby w ogóle się rozwinęła jakaś ich liczba. Czasami mam wrażenie że ma tutaj jeszcze znaczenie wielkość krewetki a tym samym długość odnóży. Duża krewetka jest w stanie zrobić jakby "pewniejszy koszyk" z odnóży i jest w stanie objać więcej jajeczek a do pielęgnacji dzięki dluższym odnózom i dluższemu odwłokowi ma możlwiośc stworzenia "większego inkubatorka". Ale są to moje prywatne spostrzeżenia nigdzie w literaturze fachowej nie znalazłem na ten temat informacji i podlegają one dyskusji. Co do znikania młodych to nalezy pamiętać, ze malutkie krewetki przechodzą intensywny proces wzrost ua co za tym idzie również pierwsze wylinki są częstrze niż w późniejszym okresie. Podczas wylinki krewetki zwyczajne wolą się schować jak najgłebiej i się nie pokazywać. Ma sie wtedy wrażenie, ze ich nie ma. A propos tego chowania to trzeba zwrócić uwagę jak bardzo ważne jest wtedy dokarmianie pokarmamai silnie rozdrobnionymi dobrze się rozporowadzoajacymi po całym akwarium. Mała krewetka podczas okresu ukrycia korzysta z zasobów pokarmowych które znajdują sie w najbliższym otoczeniu kryjówki. Nie bez przyczyny wszystkie pokarmy dla maluchów są pyłkiem i tworzą swobodnie opadajace "zawiesiny".
Ostatnio edytowano N 13 mar, 2011 08:01 przez Crystal, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez mkShrimp » Wt 19 lip, 2011 11:12

Crystal napisał(a):jak bardzo ważne jest wtedy dokarmianie pokarmamai silnie rozdrobnionymi dobrze się rozporowadzoajacymi po całym akwarium. Mała krewetka podczas okresu ukrycia korzysta z zasobów pokarmowych które znajdują sie w najbliższym otoczeniu kryjówki. Nie bez przyczyny wszystkie pokarmy dla maluchów są pyłkiem i tworzą swobodnie opadajace "zawiesiny".


Czy możesz jakiś pokarm szczególnie polecić ???
mkShrimp
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): N 17 lip, 2011 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez =Fresz= » Wt 19 lip, 2011 11:18

Tu masz wszystko dla maluchów http://www.swiatkrewetek.pl/pokarmy-maluszkow-c-10.html ja używam bioplus i bebi.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Crystal » Wt 19 lip, 2011 13:51

Jasne.
Jesli już to albo Shirakura Chi-ebi albo JBL Nobi Fluid.
Ale możesz sam rozdrobnić pokarm i karmić młodzież pyłkiem.
Ostatnio edytowano Wt 19 lip, 2011 13:53 przez Crystal, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Re: krewetka gubi jajka

Postprzez vierd » Wt 13 paź, 2020 09:36

Dzień dobry.
Przepraszam za jakiekolwiek pomyłki ale jestem tu nowy. Ostatnio zauważyłem u mojej Amano ciekawe zachowanie. Po 3-4 tygodnia jajeczek usiadła na grzałce i zaczęła odrzucać nowe pokolenie od siebie. Praktycznie każda sztuka była żywa i bardzo ruchliwa. Niestety za późno to zauważyłem i wszystko chyba stało się pokarmem dla rybek. Dla nowego pokolenia będę bardziej uważny.
Oto zdjęcie mojej Amano jeszcze gdy miała jajeczka:
Obrazek
vierd
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2020 08:45

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości