Krewtkarium 15l

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Krewtkarium 15l

Postprzez B2irdy » So 16 lut, 2008 14:50

Witam,

Mam zamiar założyć krewetkarium 15l, jakie krewetki mógłbym w nim trzymać? Na razie posiadam 2 crystal redy mam zamiar je rozmnożyć, chciałbym uniknąć krewetek red chery a kupić Amano i tu jest pytanie ile do 15l? Ile crystali? I co można by jeszcze?

Zakupiłem jak na razie: Mech Willow Moss, Mech Mech Jawajski, wgłębkę, jakieś tam dwa korzenie, i szyszki olchowe.

Drugie pytanie mam takie jak się preparuje szyszki olchowe? Zakupiłem na allegro 200 szyszek za 2 zł :D

Sprzęt:

Zbiornik 15l
Filtr: Aquael Mini - Fan
Grzałka: 15w
Planowane oświetlenie, Żarówka Philipsa albo pokrywą z 20w żarówką standardową, bądź własny projekt.

Rośliny:
-Mech Jawajski
-Mech Willow Moss
-Wgłębka
-Rotala Rotudinfolia
-Lagarosyfon madagaskarski

Prosił bym też o jakieś własne pomysły na oświetlenie takiego akwarium, oraz podanie(jeśli to możliwe) jakiś linków do sprzętu który będzie mi potrzebny do zrobienia własnej pokrywy.

Napiszcię co o tym sądzicie.
Ostatnio edytowano So 16 lut, 2008 14:54 przez B2irdy, łącznie edytowano 1 raz
B2irdy
Avatar użytkownika
B2irdy
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Cz 06 gru, 2007 00:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez batman-ka » N 17 lut, 2008 22:15

Jeśli chodzi o małe akwa to wybierz krewetki ,które nie rozmnożą się w słodkiej wodzie,unikniesz przeludnienia,takie jak amano czy red nose,ale nie za dużo,bo w końcu to mały zbiorniczek
Szyszki wystarczy umyć i wrzucić do akwarium,albo zrobić z nich wywar (jak herbatkę) i wlewać po trochę,nie trzeba tu żadnych super sposobów ;-)

Pokrywę do akwa można zrobić ze wszystkiego,ja użyłam starej skrzynki po winie,ale tu zależy jakie masz narzędzia w domu,może to być spienione pcv i wtedy tylko pociąć i posklejać klejem,niektórzy robią z paneli ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez B2irdy » Pn 18 lut, 2008 11:13

Bardziej właśnie chodzi mi o potomstwo, bo w dużym akwarium mam neonki i gupiki, a w tym chciałbym rozmnożyć crystale. I potem bym je przeniósł do dużego zbiornika. Tak samo będę chciał kupić parkę yellow.
Ostatnio edytowano Pn 18 lut, 2008 11:17 przez B2irdy, łącznie edytowano 2 razy
B2irdy
Avatar użytkownika
B2irdy
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Cz 06 gru, 2007 00:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tobik » Pn 18 lut, 2008 16:59

co do samoróbki pokrywy to chętnie pomogę w projektowani... Mam już parę pokryw na swoim koncie, jedna była nawet z patyczków do lodów :D
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez kot » Wt 19 lut, 2008 10:45

Tobik napisał(a):jedna była nawet z patyczków do lodów :D




:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Tobik » Wt 19 lut, 2008 17:45

hehe wiedziałem, że to wzbudzi zainteresowanie, chodziło o to ze akwarium było profilowane i krzywiznę wyrobiłem sklejając ze sobą patyczki, i tak były zrobione wszystkie boki natomiast góra ze sklejki.:)
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości