Hummel vs Crystal Red

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Hummel vs Crystal Red

Postprzez lukiblack » Wt 19 lut, 2008 21:15

Witam...
Mam pytanie do znawców obu gatunków - Crystal Red i Hummel...
Obejrzałem dzisiaj filmik na youtube wstawiony przez Fresza...Rozumiem że tak wygląda moment zapłodnienia jajeczek przez samca... http://www.youtube.com/v/TgQYHDPq3mU&rel=1

Gdy to obejrzałem przypomniała mi się scena z przed kilku dni...
Miałem w akwarium szał krewetek tzn. samce wszystkich gatunków biegały w poszukiwaniu partnerek...ku mojemu zaskoczeniu zobaczyłem podobną scenę w wykonaniu samca Crystal Red i samicy Hummel...
Czy ktoś jest mi to w stanie wytłumaczyć... :?:
Avatar użytkownika
lukiblack
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 23:11
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez =Fresz= » Wt 19 lut, 2008 21:37

Hummele mogą się krzyżować z Bienami i Crystalami jednak czasami bywa tak że samiczka wyjada z siodelka jajka gdy zostaje zaplodniona przez innego osobnika barwnego bo krzyzowanie dochodzi własnie między osobnikami barwnymi wyżej wymienionych krewetek ;-) Bienki z Crystalami krzyżuję się w prawdziwych hodowlach dla uzyskania ładnej kolorystyki i każdy kolejny miot jest inny kolorystycznie :-o
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez lukiblack » Wt 19 lut, 2008 21:40

Witam...
Fresz abstrahując od tematu...pogadaliśmy sobie dzisiaj... ;-)
Czyli rozumiem że Hummel z Twoich obserwacji może krzyżować się z Crystal Red i Biene...?? czyli słynna tabela krzyżowania ma luki bądz kłamie...??
Ostatnio edytowano Wt 19 lut, 2008 21:44 przez lukiblack, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Łukasz
Avatar użytkownika
lukiblack
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 23:11
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez =Fresz= » Wt 19 lut, 2008 21:50

Tak może i tabel widziałem już kilka na każdej co innego, zatem na wlasnej skórze trzeba sie przekonać co i z czym ;-) Zdziwi Cię to że samiec babaulti zapłodnil mi kiedys caridine propinque, oczywiscie mlode z pod odwłoku zjadła samica i tak samo może być z Twoją Hummelką ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Allex » Wt 19 lut, 2008 21:53

To na tym filmiku to nie gody. Trwały o wiele za krótko. Tak szybki jest tylko Chuck Norris. Oprócz tego obie krewetki wyglądają na samice.

Pierwsze słyszę żeby Hummel krzyżował się z Biene/Crystalem. Przecież to zupełnie różne gatunki.
Ostatnio edytowano Wt 19 lut, 2008 21:53 przez Allex, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez =Fresz= » Wt 19 lut, 2008 21:59

A moim zdaniem to para Crystali i to jest akurat moment zapłodnienia samicy który nie musi trwac godzinami hehe widziałeś na innych krewetkach moment zapładniania??
one sie nie gryzły :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez lukiblack » Wt 19 lut, 2008 22:02

Witam...
U mnie trwało to o wiele dłużej niż na filmie...
Oba gatunki różnią się od siebie drastycznie...tak jak powiedział Alex są to różne gatunki...ale czy może u nich zachodzić hmm popęd międzygatunkowy...??
Co do Freszowych Propinque i Babaulti...to mnie zupełnie zaskoczyłeś...Propinque rozmnaża się w słodkiej wodzie...??
Pozdrawiam
Łukasz
Avatar użytkownika
lukiblack
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 23:11
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez =Fresz= » Wt 19 lut, 2008 22:10

nie wszystkie krewetki muszą się sztrykować jak napisalem godzinami heh zachodzic moze a czy to prawda to sie okaze jak zacznie nosic samica jajka proste?: ;-) propinqua rozmnaza sie tak samo jak amano i do tej pory nie udalo mi sie jej rozmnozyc :->
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości