co to za swinstwo???

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

co to za swinstwo???

Postprzez karolina81 » Śr 02 kwi, 2008 22:55

przepraszam za off topik, mialabym pytanie bo cos takiego zaobserwowalam w krewetkarium, czy sa to nicienie czy wyplawki??? porusza sie ruchem wijacym (maly waz) 1 cm - rozciaga sie do ok 5 cm, przyssawki na pysku



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
-zbiornik malawii - 200l

-krewetkarium 14l, 40l , 50l, 200l (atya gabonesis, fire red, biene, cristal red, babaulti blue, babaulti green, white pearl, blue pearl
... i wiele innych ))
karolina81
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 03 mar, 2008 19:34

Postprzez batman-ka » Śr 02 kwi, 2008 23:11

Ale gigant,moje wypławki tak wyglądały choć jest jeszcze szansa ,że to pijawka,ale Allex jest specjalistą od robali,co by to nie było wywal ,odmul przy okazji dno i podmień wody trochę ,jak pH jest niskie 6,5 to u mnie zaczęły zdychać ,teraz odmulam za każdym razem przy podmianie wody,ale ja mam duży zbiornik a ty mniejszy ,żeby nie skoczyły parametry przy zbyt obfitym czyszczeniu
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez karolina81 » Śr 02 kwi, 2008 23:27

batmanka ten gad ma 1 cm, taki dlugi robi sie po rozciagnieciu... a poza tym zdjecie jest przy duym zblizeniu...

nie wiem co to za ...... i czy szkodzic moze to moim krewetkom

p.s taki off topik , jak odmulic krewetkarium zeby nie poruszyc dna (wzruszyc azotanow) ??
Ostatnio edytowano Śr 02 kwi, 2008 23:27 przez karolina81, łącznie edytowano 1 raz
-zbiornik malawii - 200l

-krewetkarium 14l, 40l , 50l, 200l (atya gabonesis, fire red, biene, cristal red, babaulti blue, babaulti green, white pearl, blue pearl
... i wiele innych ))
karolina81
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 03 mar, 2008 19:34

Postprzez Hisoka » Śr 02 kwi, 2008 23:36

ja odmulam po prostu delikatnie z wierzchu.
140L-ogólne
24L-krewetkarium [2xamano,6xfire red,2xtiger
4 komorowe-w każdej komorze co innego-m.in proporczykowiec gardnera:P
17L- proporczykowiec z cap lopez [na razie samotny samiec]
Avatar użytkownika
Hisoka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz 13 mar, 2008 15:36

Postprzez karolina81 » Śr 02 kwi, 2008 23:38

i jeszcze jedno - przygladnelam sie z bardzo bliska temu czemus i ......
mialo takie 2 rownolegle ciemniejsze linie biegnace wzdluz ciala... linie te umieszczone po bokach.


batmanka pijawka to nie jest (chyba??!!) bo ten gad ma przyssawke jedynie z jednej strony , nie wiem czy od glowy czy zadu...
:-?
Ostatnio edytowano Śr 02 kwi, 2008 23:39 przez karolina81, łącznie edytowano 1 raz
-zbiornik malawii - 200l

-krewetkarium 14l, 40l , 50l, 200l (atya gabonesis, fire red, biene, cristal red, babaulti blue, babaulti green, white pearl, blue pearl
... i wiele innych ))
karolina81
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 03 mar, 2008 19:34

Postprzez batman-ka » Cz 03 kwi, 2008 09:59

Moje wypławki też miały taką przyssawę i niby mały rozciągał się bardzo,ja znalazłam pod korzeniem coś a'la gniazdo gdzie były olbrzymy i je ukatrupiłam.
Odmulam tubą sera i żwir kręci się w tubie dobrze czyszcząc ale to przy małym akwarium trudne bo mało jest wody i za szybko schodzi,ale wypławki nie lubią częstych podmian,może to pomoże.
W małym akwarium same się pojawiły choć nie było nic,wystarczyło trochę zaniedbać,ale podmieniłam 3 razy wode i umyłam szybki i zniknęły
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez karolina81 » Cz 03 kwi, 2008 10:07

wode podmieniam czesto 1 x na tydzien.. tylko przyznam sie ze mam duzo roslin mchow i ciezko mi jest zabrac sie za odmulenie / usuniecie krewetkowych kup ze zwirka, nie wiem jak sie za to zabrac, to mnie przeroslo :-(

zakupilam taki na allegro odkurzacz do dna, ale to jak sie uruchomi to zaraz caly syf plywa w wodzie, a w malym akwa to juz masakra - po krewetkach..


Batmanka a te wyplawki ktire ty mialas jakiego byly koloru ?? brazowe??
Ostatnio edytowano Cz 03 kwi, 2008 10:08 przez karolina81, łącznie edytowano 1 raz
-zbiornik malawii - 200l

-krewetkarium 14l, 40l , 50l, 200l (atya gabonesis, fire red, biene, cristal red, babaulti blue, babaulti green, white pearl, blue pearl
... i wiele innych ))
karolina81
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 03 mar, 2008 19:34

Postprzez batman-ka » Cz 03 kwi, 2008 11:32

Każdy ma chyba inne,kolega z forum miał białe z kwadratową "pupą ",ja miałam szare z jasną plamą ale każdy jest inny,jak w google wpiszesz wypławki i dasz na grafikę to zobaczysz ile tego w różnych kolorach.
Co do odmulania,ważne,żeby odkurzacz do akwarium nie wyrzucał wody z powrotem do akwarium(takie widuje na allegro czasem)
Ja mam taki
http://allegro.pl/item334762182_sera_gr ... _vigo.html
ale jest za duży nawet do 100l
tu jest coś mniejszego
http://allegro.pl/item337337299_odmulac ... l_ac_.html
wiem jak trudno wymiatać brud jak się ma dużo roślinek ,czasem lepiej zostawić tak jak jest,ważne,żeby woda z syfem szła do wiadra
Jak masz gruby żwirek,nie drobnicę,to jest jeszcze jeden patent,wąż gumowy zwykły na końcu wciskasz końcówkę od plastikowego długopisu,ta małą dziurkę z której wychodzi wkład którym się pisze trzeba troszkę powiększyć rozgrzewając drut metalowy nad gazem i wciskając do diurki,ale nie za bardzo,bo wtedy zasysa z większym ciśnieniem a mało wody schodzi.
Wkładasz do akwarium,zasysasz i wbijasz głęboko w żwir i bardzo delikatnie przemieszczasz pod żwirkiem ,będzie zasysać wszystko pod żwirem a góra będzie nieruchoma,oczywiście część wylotowa do wiaderka,żeby się przemieścić wystarczy zatkać palcem wylot i syf zatrzyma się w rurce a nie wróci do wody
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez karolina81 » Cz 03 kwi, 2008 17:22

dzieki batmanka, niestety mam piarek kwarcowy + drobniutki zwirek , ale mnie podkusilo co :roll:
mam taki podobny odmulacz i nic to warte, wciaga sam piach a syf tylko wtedy jak sie pomyli... piach lzejszy i drobniejszy..
a wiec na wlasna prosbe sie "ugotowalam" piasku mi sie zachcialo :(
-zbiornik malawii - 200l

-krewetkarium 14l, 40l , 50l, 200l (atya gabonesis, fire red, biene, cristal red, babaulti blue, babaulti green, white pearl, blue pearl
... i wiele innych ))
karolina81
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 03 mar, 2008 19:34

Postprzez batman-ka » Cz 03 kwi, 2008 19:14

Nie przejmuj się na początku mi też się zachciało wyspy z piasku,jak zaczęly po tym chodzić ślimaki i zostawiać sluz robiła sie brudna lepiąca pokrywa więc zbierałam tą końcówką z wierzchu az piasek zniknął ,nie dałam rady odmulić ,w drugim akwarium miałam żwirek drobny brązowy taki lekki że śmieci zostawały na dnie a żwirek latał przy podmianie ......każdy się robi na śliczny piaseczek tylko nikt nie mówi,że to tylko chwile ładnie wygląda :-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości