slaba przeywalnosc klejnych pokolen u babaulti / white pearl

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

slaba przeywalnosc klejnych pokolen u babaulti / white pearl

Postprzez karolina81 » Śr 16 kwi, 2008 12:12

Witam jak w temacie, mam pytanie..
Na wstepie zaznaczam, nie znany mi jest wiek mamusiek z moich baniakow..

white pearle, babaulti (w tym green) , red cherry - mlode pokolenia minimalna przezywalnosc, moze z 2 sztuki z kilku samiczek, przeciez to nie normalne... tym bardziej ze biorac pod uwage u innych hodowcow te gatunki mnoza sie i czworza bez ograniczen, a u mnie na chwile obecna gatunek wymiera...
co z tym "fantem" zrobic? gdzie moze byc przyczyna?
parametry odpadaja... podam przyklad - w akwa mam cristal red, white pearle i babaulti green. wiem ze samice nosza jajka, czasami widuje malutkie krewcie ale populacja w akwa sie nie zwieksza .. wiec te male krewety musza padac .. cristalki ok, natomiast white pearle , babaulti przezywaja w ilosciach sladowych

mam kilka podejrzen...

1) gina w zwirku?
2) filtr - zabezpieczony rajstopa :roll:


co jest grane.. podmiany , nie podmiany , to tu , to tam, zmiany i nic nie pomaga!!!!!!

dodam ze wsrod doroslych osobnikow tez nie ma zadnych masowych zgonow co by swiadczylo o zlych parametrach..
Ostatnio edytowano Śr 16 kwi, 2008 12:17 przez karolina81, łącznie edytowano 2 razy
-zbiornik malawii - 200l

-krewetkarium 14l, 40l , 50l, 200l (atya gabonesis, fire red, biene, cristal red, babaulti blue, babaulti green, white pearl, blue pearl
... i wiele innych ))
karolina81
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 03 mar, 2008 19:34

Postprzez Tobik » Śr 16 kwi, 2008 13:39

wiesz co, może po prostu ich nie widzisz u mnie kiedyś myślałem, że wyłapałem wszystkie sztuki red cherry a miesiąc później całkiem pokaźna ilość ich wyszła ze żwirku. Te małe skubańce potrafią sie naprawdę dobrze schować.
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez karolina81 » Śr 16 kwi, 2008 14:16

tobik zbyt dlugo juz to trwa, juz ok 3 mce mija a krewetek nie przybywa jedynie ubywa :-?
Ostatnio edytowano Śr 16 kwi, 2008 14:16 przez karolina81, łącznie edytowano 1 raz
-zbiornik malawii - 200l

-krewetkarium 14l, 40l , 50l, 200l (atya gabonesis, fire red, biene, cristal red, babaulti blue, babaulti green, white pearl, blue pearl
... i wiele innych ))
karolina81
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 03 mar, 2008 19:34

Postprzez Adekm89 » Śr 16 kwi, 2008 15:10

Kurczaczek... dziwne... A może przetrząśnij całe akwa... No nie wiem... A parametry jakie masz??
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez karolina81 » Śr 16 kwi, 2008 15:53

wlasnie sie zorientowalam ze dosc wysokie.. chyba czesta podmiana troche "namieszala" :-/
PH 8
KH 14
GH 17
no2 O,O / baniak z redkami i babaulti 0,1

musze sie wziasc ponownie za zbijanie parametrow
-zbiornik malawii - 200l

-krewetkarium 14l, 40l , 50l, 200l (atya gabonesis, fire red, biene, cristal red, babaulti blue, babaulti green, white pearl, blue pearl
... i wiele innych ))
karolina81
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 03 mar, 2008 19:34


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości