Karmienie krewetek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Postprzez Sebex » Cz 20 gru, 2007 19:30

woooooow po 3 dniach ?? ten banan nie powinien byc dluzej jak 2-3h :)


Dlaczego??????????????
Sebex
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn 19 lis, 2007 09:42
Lokalizacja: Borek

Postprzez PABLO » Cz 20 gru, 2007 21:14

bo syfi wode i po 3 dniach bedzie 'troche' nieswiezy

batmanka podaj ten przepis na to jedzenie z groszku. Ja jutro cos wykombinuje bo mam przerwe swiateczna i nie pracuje i normalnie glupieje z nudow :) Zrobie cos innego z kiwi, bananow i cos tam jeszcze dodam :)
Ostatnio edytowano Cz 20 gru, 2007 21:16 przez PABLO, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez batman-ka » Cz 20 gru, 2007 23:40

Kiwi nie bo to czysty kwas,banan możeć po wysuszeniu,kiedyś jak byłam mała to suszyłam banany na chipsy,wiec wiem:P
groszek mrożony gotować jak do obiadu w wodzie,odcedzić i przetrzec przez sito,albo obrać i zgnieść,dosypać jedzenie w proszku dla rybek ,ulepić wałek czy co tam chcesz,na papierze rozpłaszczyć tak zeby nie było za grubo bo nie wyschnie,a jak zaczyna wysychac to samo pęka na chipsy.Nie wiem czy coś dobrze zastąpi groszek,ale wychodzi fajne zielone ciemne coś no i co najważniejsze mięknie szybko i krewetki mogą się do tego dobrać,ale nie mięknie na tyle,zeby sie rozpadło

co do banana,nie zostawiać dłużej niż 3 godziny w małym akwarium i 6 w duzym,kiedys filtr mi stanął a banan tak zasyfił wode w nocy,ze krewetki stały na roślinach ponad wodą
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 13:14 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Sebex » Pt 21 gru, 2007 08:24

groszek mrożony gotować jak do obiadu w wodzie
+pół łyżki oleju
Dodałbym tyle aby zachował intensywny kolor i żeby wszystkie witaniny w nim zachowały sie.


co do banana,nie zostawiać dłużej niż 3 godziny w małym akwarium i 6 w duzym,kiedys filtr mi stanął a banan tak zasyfił wode w nocy,ze krewetki stały na roślinach ponad wodą


Dobrze będę wyciągał go wcześniej a tego już nie muszę glonojad go zjadł.
Sebex
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn 19 lis, 2007 09:42
Lokalizacja: Borek

Postprzez PABLO » Wt 25 gru, 2007 14:33

dzisiaj zrobilem sobie pokarm z nudow :) wzialem brokuly, marchew, selera, pietruche, troche karpia, pokarm w platkach teraz sobie schnie. Wiem, niektore produkty moga sie zepsuc ale jak tylko sie wysuszy idzie do lodowki :P mam nadzieje, ze sie nie rozpadnie jak bede dawal kreweciom.
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Adekm89 » Wt 25 gru, 2007 14:45

SELER I PIETRUSZKA?? to juz moze trawy im lepiej daj :P
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez PABLO » Wt 25 gru, 2007 14:53

no dalem im .bo kiedys jak matka robila salatke to jej zakosilem i wrzucilem i myslalem, ze za duzo i zniklo wszystko w 1h :)
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Re: Karmienie krewetek

Postprzez zemanpg » N 14 lut, 2021 19:13

Witam. Pytanie może banalne dla Was, ale nie chcę zgadywać i zaszkodzić krewetkom.
Czy wołowinę poadawać surową czy gotowaną?
zemanpg
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 19:10

Re: Karmienie krewetek

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 15 lut, 2021 17:31

Mięso zwierząt ciepłokrwistych może nie być najtrafniejszym wyborem dla krewetek karłowatych, rozwielitki, krewetki, różne larwy, kiełż, stynka, artemia itp. suszone, czy liofilizowane to sprawdzone żródła dobrze przyswajalnych przez układ pokarmowy krewetki protein.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Karmienie krewetek

Postprzez zemanpg » Pt 19 lut, 2021 13:05

ok, dzięki. Dużo się czyta że ludzie karmią wołowiną, znaczy się nie koniecznie jest to dobre
zemanpg
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 19:10

Re: Karmienie krewetek

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 19 lut, 2021 15:29

Krewetka zje co się jej poda, jak raz na jakiś czas dostanie może i nic jej nie będzie, ale już na dłuższą metę może nie wyjść jej na dobre, otłuszczanie narządów, za szybki wzrost, w mięsie są różne hormony, antybiotyki, mogą wystąpić różne powikłania z czasem. Ludziom rosną "cycki" od hormonów faszerowanych w kurczaki czy inne zwierzaki, co dopiero może się stać z krewetką...")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości