Karmienie krewetek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Karmienie krewetek

Postprzez batman-ka » Śr 07 lis, 2007 20:33

Cukierpudel
Administrator


Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 195
IP: 82.152.231.153
Notka: 2 zastepca
E-mail PW

Moje krewetki "pasą" się samodzielnie od czasu kiedy je kupiłem. Próbowałem im podawać czerwone ziemniaki , banany , marchew i generalnie maja to w nosie.
Czy możecie mi podać dokładną nazwę wypróbowanych shrimp-sticków albo tabletek których używacie? Chciałbym spróbować a nie chce kupować byle czego. Chyba najlepsze były by zawierające spirulinę.

..............................................................................................................................


Batman
Administrator

9635713
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 204
IP: 84.40.136.180
E-mail PW

Moje krewetki jedzą wszystkie pokarmy dla rybek,dostałam próbki z nowym filtrem 20 różnych i jedyne,których nie polecam to chipsy dla glonojadów z drzewa olchowego,chyba zatykają krewetki,bo potem zdychają
Najpopularniejsze to tetra wafer mix,tabletki się nie rozpadają i nie syfią wody
Większe rozpadające się ale też lubiane przez nie to sera viforno,ale tak jak mówię - moje jedzą każdy produkt jaki sypne,jak sypie granulki to każda ma swoj kawałek i nie biją się o tabletkę,lepiej wybierać takie,które spadają na dno niż płatki,które pływają po wodzie
Co do warzyw,moje też nie jadły,im jest ich więcej tym są mniej wybredne,jak miałam tylko 10szt to nie ruszały warzyw,każde warzywo trzeba obgotować,jak zmięknie krewetki chętniej jedzą,banana nacinam delikatnie nożem i staram się wybierać dojrzałe(nie wszystkie im smakują)
ostatnio dałam im kalafiora ugotowanego na obiad,miękkiego (jeden mały kwiatek) to zniknął bardzo szybko

................................................................................................................................

Adekm89
Administrator

1775813
Zarejestrowany: 07-09-2007
Posty: 183
IP: 212.2.100.125
E-mail PW

Batmanka ma racje, tzn jak masz dużo krewetek to lepiej dawac takie amciu gdzie kazda dostanie swój kawałek,
ja moim daje banana,
płatki (zwykle, w stylu ichtio-vit czy bio-vit) które wsypuje do słoiczka i zalewam woda wtedy od razu toną,
shirimp sticka tropicala ze spirulina, opadaja na dno i namakają i robie sie z 10 razy wieksze i kilka krewetek sie do nich dosiądzie:)
dalej:
spiruline w tabletkach,
green alge waffers-dla glonojadów tez wcinają
no i jak wyjdą filtrujace to sypę karmę dla narybku i tez błyskawicznie znika...
.................................................................................................................................


Firebee
Użytkownik

Zarejestrowany: 05-10-2007
Posty: 14
IP: 89.238.28.116
E-mail PW

ja tez gdzies wyczytałem że podajecie marchew, banany... co prawda niestety moje wychodza tylko w nocy ze wzgledu na duza ilosc rybek (choc nie zauwazylem by zostala ktorakolwiek zjedzona), ale podalem marchew, to nie widzialem, by ktoras wcinala, ale gdzies zginela (wciagnely ja pod korzen? dzis zapodaem im bananka i zainteresowanie narazie zadne.. co one lubia, widze ze wciagnely sobie pod korzen 3 spiruliny, mam nadzieje, ze skusza sie na bananka;)
krewetki to x razy red-cherry i 4x "amano", z ktorych juz 2 wybarwiły się na zielono:)
...............................................................................................................................


Tobik1
Administrator

4440091
Skąd: Kcynia
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 176
IP: 83.238.65.90
E-mail PW

co lubia krewetki to w duzej mierze zalezy od preferencji danej populacji napewnowszystkie lubia glony
co do twoich amano to musze Cie zmartwic ale niestety nie sa to amano ale babaulti (amano nie roia sie zielone)

.................................................................................................................................

batman
Administrator

9635713
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 204
IP: 84.40.136.180
E-mail PW

Uważajcie na marchewkę,ta jest najbardziej pryskana i często powoduje zgon,co by im nie dawać,resztki się wywala,moje chyba zaraz po bananach lubią gotowanego kalafiora

..................................................................................................................................

Adekm89
Administrator

1775813
Zarejestrowany: 07-09-2007
Posty: 183
IP: 212.2.100.129
E-mail PW

ja nie będę uważał na marchewkę, i sie Ciebie nie będę słuchał


a co do banana to ważne żeby był dojrzały... i dobrze jest go lekko zgnieść w palcach wtedy lepiej krewetką go sie wcina

....................................................................................................................................


Firebee
Użytkownik

Zarejestrowany: 05-10-2007
Posty: 14
IP: 89.238.28.116
E-mail PW

no probuje jakos moje przekonac, bo wtedy wyszly by na zewnatrz chociaz. troszke powydaje rybek to wtedy moze beda bardziej chetne do wyjscia na zewnatrz, nie widzialem zeby ktoras zostala zjedzona, ale samice bojownika dosc interesuja sie nimi:)
Pozdr

...............................................................................................................................

Adekm89
Administrator

1775813
Zarejestrowany: 07-09-2007
Posty: 183
IP: 212.2.100.119
E-mail PW

chetnie moje krewecie jadły granulki dla paletek... nie pamietam zazwy...

a dzis tak jem sobie obiadek...
ryż... i cos tam jeszcze...
i postamowiłem nim nakarmic rybcie, no oki wcinaja to i dałem krewetka... i masakra... biją sie o to!!
macie fotki:
znow robione telefonikim ale sie udały nawet:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

....................................................................................................................................

Cukierpudel
Administrator


Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 195
IP: 82.152.231.153
Notka: 2 zastepca
E-mail PW

Eno , ryż zdaje się jest bogaty w skłądniki odżywcze. Poczekam pare dni żeby zobaczyć czy Ci krewetki nie padły i sam też spróbuję ;-)
...................................................................................................................................

Adekm89
Administrator

1775813
Zarejestrowany: 07-09-2007
Posty: 183
IP: 212.2.100.119
E-mail PW

nawet sie red nos'ka rzuciła na ryz:)
no i jajeczka widać lepiej...
Obrazek

.................................................................................................................................

Tobik1
Administrator

4440091
Skąd: Kcynia
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 176
IP: 83.238.65.90
E-mail PW

Ja tez kiedys karmilem redki ryzem i bardzo im smakowal i jakos wszystkie zyja
..................................................................................................................................

batman
Administrator

9635713
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 204
IP: 84.40.136.180
E-mail PW

Każdy pokarm granulkowy spada na dno szybko,ja testowałam produkty tetry,każdy spada oprócz płatków.Ja nie wiem jaka to nazwa bo dostałam próbki w woreczkach,jeden to wiem,że to tetra phyll czy coś takiego,nie jestem pewna czy dobrze napisałam

Z nowości żywieniowych koleżanka z innego forum napisała,że dała fasolkę szparagową żółtą i mało się nie zabiły o nią,wcześniej dała marchewkę i zainteresowanie było minimalne ;-),może coś w tym jest,mój kot też wcina fasolki prosto z siatki,ma na tym punkcie obsesję hehe
................................................................................................................................

Cukierpudel
Administrator


Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 195
IP: 82.152.231.153
Notka: 2 zastepca
E-mail PW

Dostałem próbki ze sklepu "Hikari Micro Wafers" , takie małe kuleczki. Chyba krewetkom posmakowały bo każda siedzi ze swoją pigułą.
..............................................................................................................................

PABLO
Moderator


3455150
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 10-09-2007
Posty: 91
IP: 91.189.37.31
E-mail PW

kurcze te moje krewetki w stosunku do waszych to jakies wiesniaki moje to nic nie jedza tylko glony i platki hehehe moze jak ich bedzie wiecej i beda bardziej walczyly o jedzenie moze sie cos zmieni.
..............................................................................................................................

polobis
Użytkownik


Zarejestrowany: 09-09-2007
Posty: 118
IP: 79.184.17.234
E-mail PW

to wez im cos wsyp po prostu, an nie tylko glony i platki
;-)

moje w jednym z baniakow tez nic nie jedza oprocz glonow ;-) a to, ze nie sypie nic do baniaka, to oddzielny problem :-)
w innym karmie je ochotka, wolowina i generalnie miesem... barrrdzo lubia :-)
...............................................................................................................................

PABLO
Moderator


3455150
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 10-09-2007
Posty: 91
IP: 91.189.37.31
E-mail PW

dawalem im wszystko. kalafiory,marchew, banany, salate itp itd i nic. probowaly tylko co to jest i lazly dalej
.................................................................................................................................
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PABLO » Pn 12 lis, 2007 13:58

no dalem swoim banana. wcinaly jak malpy. no ale woda tak mi sie zasyfila, ze normalnie nawet podmiana polowy wody dala niewiele :) dalem jeszcze jablko i nie cieszylo sie one jakas szczegolna uwaga :) jak podawac, zeby woda sie nie zasyfila ? moze dalem za duzo ? gdzies czytalem, ze krewecie nie lubia 3 rzeczy. brzoskwini i czegos tam jeszcze :]

ps musze zaczac dawac im ryz + banany beda wygladac jak arnold schwarzenegger :)

ten post wyzej nie aktualny :) bo mam nowe krewecie niestety. tamte sie zatruly no3 :( przezyly 2 i zostalem ojcem :) lubi adrenaline :P
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Tobik » Pn 12 lis, 2007 18:17

to z brzoskwiniami to ciekawe bo moje wpierdzielaja az milo ale chyba najbardziej im podchodza lane kluski normalnie szaleja za nimi
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez batman-ka » Pn 12 lis, 2007 22:20

Nie dawaj wiecej niż tyle co paznokieć,żebyśmy sie rozumieli i nie dłużej niż na 2godz jak masz małe akwarium.
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 13:02 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PABLO » Wt 13 lis, 2007 18:02

looo kurde to ja dalem im takiego kawala, ze masakra :) dalem im batmanko ty moja kochana to cos co sprawdzalem na google tylko, ze zielone(ty dawalas zolte) i wpierdzielily cale.
ps moje ryz tez jedza. tylko musial troche polezec. nie wiem czy za twardy byl czy jak ale od razu nie jadly. na poczatku tak 'smakowaly'

ps2 robie eksperymenty. daje im pokolej co mam :) i zobaczymy jakie efekty beda :)
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Cukierpudel_ » Wt 13 lis, 2007 18:20

Też już karmiłem ryżem. dosyć mocno go rozgotowałem . Widziałem że jadły go przez jakiś czas, ale generalnie pare ziaren zostało nie zjedzonych.

Co dziwne Pangio Coolie (piskorek) się nim zainteresował . I o ile dobrze zauważyłem to musiał go "wywąchać" kiedy wpadł do wody. Bo było widać że czegoś szuka a poruszał się w stronę ryżu .
Cukierpudel_
 

Postprzez batman-ka » Wt 13 lis, 2007 19:22

To zielone z google,fasolka szparagowa,trzeba podgotowac i naciąć nożem,to łatwiej sie dobiorą,nie dawaj za dużo,tylko tyle co zjedzą a nie pół banana hehe
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tobik » Wt 13 lis, 2007 20:15

ja moim dalem ostatnio rozgotowana kalarepe i wpierdzielaly bardzo ladnie
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez PABLO » Śr 14 lis, 2007 09:40

:D pol to nie dalem :D ale i tak za duzo. tego ryzu nie chca jesc. ale sie chyba obrazily na mnie. bo ja dostaly ryz to wpadlo w zarosla i ja nie widzialem jak jedza, a bylo na tym ryzu kupa krewetek. No to wzialem siateczke i przenioslem blizej szyby. Po przeniesieniu juz zadna nie dotknela ryzu :) ja stawiam, ze sie obrazily :)
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Tobik » Śr 14 lis, 2007 13:15

ja swoim dzisiaj dalem rozgotowana kasze jenczmienna i bardzo ladnie wpierdzielaja
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez PABLO » So 17 lis, 2007 11:42

badan ciag dalszy :) dostaly gruszke i tez im posmakowala:] ale banan jak na razie rzadzi :)
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Tobik » So 17 lis, 2007 20:16

no gruszki tez dawalem ostatnio dalem jabka ale nie cieszyly sie zainteresowaniem
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez Cukierpudel_ » So 17 lis, 2007 21:36

A gruszka tonie ?
Cukierpudel_
 

Postprzez Gość » N 18 lis, 2007 19:08

nie tonie.

u mnie jablka nie chcialy jesc. probowaly co to i lecialy dalej :)
Gość
 

Postprzez PABLO » Pn 19 lis, 2007 20:05

gruszka tonie gosc nie ma racji. jablko nie tonie
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości