młode krewetki red cherry

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

młode krewetki red cherry

Postprzez batman-ka » Śr 30 kwi, 2008 10:26

Eksperymentowałam z jednym pokoleniem redek,wrzuciłam samicę z jajkami to osobnego akwarium 100l pustego,samica wypuściła młode i podrastały samotnie w zbiorniku,o dziwo urodziły się prawie same samice,bardzo szybko dojrzały i mają ogromne siodełka,dałam więc wszystkie do drugiego zbiornika w którym są inne redki i natychmiast noszą jajka,wszystko było by normalne ,gdyby nie ilość jajeczek,które noszą,są "wypchane po brzegi" aż ledwo chodzą,wszystkie mają taką ogromną ilość jajek,choć pierwszy raz noszą jajeczka,w porównaniu do koleżanek,które się urodziły w tym samym czasie w drugim akwarium,są mniejsze i noszą po pare jajek, które często im wypadają.
Ciekawe czy dorastanie samotnie może wpłynąć na rozwój krewetki :-/
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Allex » Śr 30 kwi, 2008 15:11

Samotne to one chyba nie były, skoro jest ich całe stado. Stawiam na inną, bogatszą dietę przypadającą na jednego osobnika.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez batman-ka » Śr 30 kwi, 2008 17:10

Samotne w sensie same maluchy ok 30sztuk-akwarium słabo oświetlone,pełno okrzemek i zielony "osad" na żwirku,jedzenie dostawały tylko hikari chrupki.....w drugim akwarium jest ich sporo,są też babaulti i filtrujące,nawet teraz crystale i orange,istny mix,mało jest glonów,wszystko jest czyszczone na bierząco ale pokarm jest zmieniany codziennie.Na pewno pierwsze akwarium jest bardziej "dzikie"
Co by nie było 7 panienek wypchanych jajeczkami po brzegi cieszy oko :-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez wert_wojtek » Cz 01 maja, 2008 12:40

wydaje mi sie ze to kwestia instynktu przetrwania.
jezeli krewetka ma duza przestrzen, nie zasiedlona i bez konkurencji. Ma wszystkie potrzebne jej srodki do zycia, srodowisko jej odpowiada. Wtedy wlacza jej sie "kolonizator" tak by jak najszybciej zajac "nowe bajorko" bo skoro ma okazje na zwiekszenie znacznie populacji to korzysta z tego.

wlasciwie to dobra metoda na szybkie rozmnazanie CR-kow od mamusi wysokiej klasy xD
wert_wojtek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): N 27 kwi, 2008 10:59
Lokalizacja: poznan

Postprzez batman-ka » Pt 02 maja, 2008 22:02

oj tu się nie zgodzę,redki miały pusto w akwarium to szybko postanowiły zaszaleć z jajkami,natomiast CR v-band+1Aklasa i słaba biene mieszkały same w 100l bardzo długo i nic,dałam je w końcu do redek i na drugi dzień biene miała jajka,to jest dopiero nienormalne :-p
teraz same mieszkają sulawesi i one wiedzą jak powiększyć kolonię :-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez wert_wojtek » Pt 02 maja, 2008 22:59

moze chodzi o bodziec? wiesz nagle zmiany parametrow i "stawku" ktore wywoluja w nich chec kolonizacji O_o.... kto wie;p
wert_wojtek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): N 27 kwi, 2008 10:59
Lokalizacja: poznan

Postprzez batman-ka » So 03 maja, 2008 10:03

albo odpowiednie towarzystwo,otoski rozmnażają mi się tylko jak mają krewetki u boku i roślinki z liśćmi,przy samych mchach nie da rady :-)),każdy ma swoje wymagania i czasem trudno zgadnąć co dana krewetka lubi
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Adekm89 » Pn 05 maja, 2008 17:39

Właśnie, otoski, mam 2 gatunki otosków, jedna samica ma strasznie gruby brzuch, a raczej-jest strasznie gruba... Ciekawe czy coś z tego wyjdzie...


A krewety i rybki są jak kobiety (żeby nie powiedziec "baby") same nie wiedza dokładnie czego chcą, no nie GOsia?? :P :mrgreen:
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości