Opinie o sprzedawcach krewetek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » So 13 paź, 2018 21:57

Jeżeli przyjmiemy, że piano po za genotypem charakteryzuje się różnej grubości stripami, które są regularne, w każdym razie regularniejsze niż u pinto zebra - to niewątpliwie zakupiłem piano i dostałem piano...
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Raffy » So 13 paź, 2018 22:36

iiiii petarda :D

Mnożyć je :P
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » N 14 paź, 2018 06:43

Raffy napisał(a): Mnożyć je :P

Taki jest plan, ale zważywszy na ich wielkość to za jakieś 2 miesiące. Zastanawia mnie tylko na ile ma sens mieszanie ich z fishbonami (sprzedający zapewniał, że od nich pochodzą).
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Raffy » N 14 paź, 2018 13:17

To zależy, co chcesz uzyskać... jeśli chcesz mieć czyste piano z idealnymi paskami, to z niczym raczej bym nie mieszał :)

a z fishbon.. wyjdą te i te, może nawet coś innego zależy jakie geny w nich drzemią ;) Piano mam wrażenie, że traktują jak odpad po fishbone, galaxy itp.
Pewnie dlatego doradził, żeby mieszać z fishbone, żeby coś "lepszego" wyskoczyło - ale nie musi, mogą rodzić się np. kk extreme

To wszystko jest miksem taitibee z genem tai, drzemie w nich za duża pula genowa i ciężko powiedzieć co wyskoczy po tym i tamtym :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » N 14 paź, 2018 17:20

O "czystym" piano raczej nie może być mowy. Co najmniej dwie sztuki po dokładnym przyjrzeniu się mają dosyć liczne minispoty na karapaksie jak u słabych galaxy. Sprzedający puszczał również galaxy - zakładam, że jego fishbony mogą być właśnie odpadem po galaxy - a moje piano są odpadem (hbyrydami jak je nazywał sprzedawca) fishbona - zastanawiam się po prostu czy warto je mieszać z fishbonami w celu zwiększenia mojego stadka fishbonów (kilkanaście sztuk) albo dorzucić baclainów (wydawałoby się to logiczne, że część potomstwa będzie miała backlain i stripy po rodzicach - ale tak to chyba jednak nie działa). Mam trochę zbiorników ale trzymanie w jednym 12 krewet wydaje mi się marnotrawstwem. Najchętniej połączyłbym fishbony, backlainy i te piano w jedno stado i zobaczyłbym co wyjdzie (ewentualnie samce baclaina i piano powędrowałyby do miksu prowadzonego - mam nadzieję - w kierunku skunk, fishbon)
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Raffy » N 14 paź, 2018 18:15

Najchętniej połączyłbym fishbony, backlainy i te piano w jedno stado i zobaczyłbym co wyjdzie (ewentualnie samce baclaina i piano powędrowałyby do miksu prowadzonego - mam nadzieję - w kierunku skunk, fishbon)


I tak bym zrobił :D Zdecydowanie

I dawaj foty krewet do galerii, chętnie popatrzymy bo ciekawie piszesz i zwracasz uwagę na detale (ja tak nie mam :oops: )
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » Pn 15 paź, 2018 10:29

Łatwiej mi zwracać uwagę na detale bo mam tylko kilkaset robali (szacuję, że jakieś 600-700 szt.), chodzących w tej chwili w 9 baniakach (+ 2 puste - wciąż czekają na ustawienie w nowym miejscu i restart), niż ja w Twoim wypadku pewnie z kilka tysięcy... Nie ukrywam, że mając dosyć zarośnięte zbiorniki, w dodatku bez ładu i składu (trochę miejsca z przodu i dalej gąszcz - coś z tym będę musiał zrobić - bo miejsca do odmulania nie wiele) oglądam sobie krewetki z lupą... :roll: . Co do fot - spróbuję coś zrobić - ale dysponuje tylko aparatem w telefonie i jest to niestety tylko szajsung - więc foty nim robione nie powalają ilością szczegółów i urodą + jako neptek w nowoczesnych technologiach nigdy, nigdzie jeszcze fot nie wrzucałem... :roll: Ale spróbuje powalczyć...
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Raffy » Pn 15 paź, 2018 22:03

Lepiej mieć kilkanaście takich co kopary opadają, niż kilka tys. byle czego :D
Wrzucaj foty, kiedyś też kijowym telefonem robiłem... fajnie się obserwuje zmiany, w mieszkańcach i jakości zdjęc :D
A takie krewetki jak piano, skunki, fishbon zawsze miło się ogląda :D
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » Wt 16 paź, 2018 12:31

Toż się nie wykręcam - ale przy fotkach trochę czatowania na "ofiarę" mnie czeka - robale jakoś nie słuchają, kiedy proszę żeby pozowały... czy cichutko czy się wkurzam nic sobie z tego nie robią... Aż podejrzewam, że jakieś głuche mi się trafiły :lol: A na poważnie coś pocykam i postaram się w miarę niedługo założyć swoją galerię. Dla jasności dodam skromną bo kilka tu oglądałem i o takim wypasie tylko pomarzyć mogę...
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Mateusz10251986 » N 06 sty, 2019 13:02

Witam ktos kupawal u tego sprzedajacego jakies opinie?

https://allegro.pl/uzytkownik/ziomal_14?order=m
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Pitcraft » N 06 sty, 2019 22:51

Opinie z aledrogo ma b.dobre - właśnie wylicytowałem u niego robaki. Jak przyjadą to dam znać co do czasu i jakości ;)
Pitcraft
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): N 06 sty, 2019 07:24

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez jacek_lu » Wt 08 sty, 2019 09:12

Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Pitcraft » Śr 09 sty, 2019 17:20

Właśnie dotarły do mnie krewecie od ziomal_14 - zapakowane profesjonalnie, heatpakiem - temperatura w worku po wypakowaniu prawie 25 stopni. Krewecie żwawe, mniejsze troszku niż w opisie (to mi nie przeszkadza akurat). Gratisik w postaci 1 kreweci (wylicytowałem 12, przyssało 13). Dostawa błyskawiczna - wczoraj nadana paczka dziś już u mnie (poczta się spisała o dziwo ;P). Krewecie się aklimatyzują i po wpuszczeniu obadamy "umaszczenie" , ale wstępnie wyglądają na PRL jak w opisie ;) Tak czy siak polecam - niewygórowana cena, dobry kontakt, profesjonalne pakowanie.
Pitcraft
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): N 06 sty, 2019 07:24

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Mateusz10251986 » Śr 09 sty, 2019 18:46

Daj foto jak juz robaki beda plywaly:-)
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Pitcraft » Cz 10 sty, 2019 01:00

Po wpuszczeniu wyglądają tak:

Obrazek

Maleństwa totalne, więc zbliżenia nie zrobię telefonem, bo się rozmywa... Może popróbuję kiedy indziej i wstawię w dziale ze zdjęciami krewetkariów razem ze zdjęciem baniaka ;P
Pitcraft
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): N 06 sty, 2019 07:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości