Opinie o sprzedawcach krewetek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: [Rzeszów/wysyłka] Krewetki różne, licytacje stan_shrimps

Postprzez totome » Wt 22 lis, 2016 23:57

sypeek (8) (Kupujący) Pozytywny 22 lis 2016, 14:51 6613108988 Komentarz Odpowiedz
pokaż
Krewetki przyjechały bardzo ładne, zgodne z opisem sprzedawcy. Opakowanie krewetek bardzo dobre, temperatura wody po otwarciu to 19 stopni. Wszystkie krewetki przeżyły drogę przez pół Polski (łącznie z gratisem :]). Polecam!!
Brak komentarza
Da się zapakować by krewety mialy ok. heat packa tam nie było.
totome
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr 11 wrz, 2013 20:32
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [Rzeszów/wysyłka] Krewetki różne, licytacje stan_shrimps

Postprzez stan_shrimps » Śr 23 lis, 2016 09:31

A możesz pokazać tracking tej przesyłki?

Bo jeśli Fresza paczka polezala by od 10tej do dajmy na to 15 (drugi przejazd listonosza paczkowego w miastach to też by pewnie miała z 15 stopni :)

Jego paczka w zasadzie cały czas jechała więc temperatura by spadła żeby nawet paczkę wysłać w balu wełny mineralnej. 15 godzin na busie, chwila na poczcie i przekazanie listonoszowi taka była droga tej przesyłki. TEMPERATURA W WORKU BYŁA RÓWNA TEMPERATURZE Z NOCY CO JEST DOŚĆ DZIWNE BO BYŁO JAKIEŚ 5-6 STOPNI W NOCY.

Żeby uciąć te rozmowy bo starałem się być miły a zaczynacie się czepiać.

FRESZ MIAŁ MOŻLIWOŚĆ WYBORU PRZESYŁKI Z OPAKOWANIEM STYROPIANOWYM. Tak jak robi to większość osób w tej chwili.
Ja ze swojej strony uznałem że pogoda jest dobra, można wysłać tak zapakowane jak były i że dojdą żywe co gwarantuję. Doszły, więc po co te rozmowy?
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez =Fresz= » Śr 23 lis, 2016 10:23

No trochę się nie dogadaliśmy, poszło wszystko szybko i nawet się nie zorientowałem o wyborze tym bardziej że mogłeś napisać słuchaj czym i jak wysłać. Decyzja była taka a nie inna, krewetki jeszcze żyją, jak nie dostaną infekcji z powodu osłabienia to będzie git. Powtórzę raz jeszcze nie mam pretensji bo wziąłem udział w aukcji dla zabawy :mrgreen: podpowiadam tylko w jaki sposób nie wysyłać żeby nie było takich przypadków.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Śr 23 lis, 2016 13:08

Wtrącę się w dyskusję o wyborze przesyłki i odpowiedzialności za wysyłkę robaczków:

Art. 548. [Przejście korzyści i ciężarów]
§ 1. Z chwilą wydania rzeczy sprzedanej przechodzą na kupującego korzyści i ciężary związane z rzeczą oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy.
§ 2. Jeżeli strony zastrzegły inną chwilę przejścia korzyści i ciężarów, poczytuje się w razie wątpliwości, że niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z tą samą chwilą.
§ 3. Jeżeli rzecz sprzedana ma zostać przesłana przez sprzedawcę kupującemu będącemu konsumentem, niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z chwilą jej wydania kupującemu. Za wydanie rzeczy uważa się jej powierzenie przez sprzedawcę przewoźnikowi, jeżeli sprzedawca nie miał wpływu na wybór przewoźnika przez kupującego. Postanowienia mniej korzystne dla kupującego są nieważne.


Art. 559. [Granice czasowe odpowiedzialności]
Sprzedawca jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego lub wynikły z przyczyny tkwiącej w rzeczy sprzedanej w tej samej chwili.


548 § 3 k.c. to nowość i nie ma do tego orzeczeń. I teraz zależy jak pójdą sądy bo drogi są dwie: Nie ma wpływu na wybór przewoźnika jest tu kluczowe - jeżeli za wpływ na wybór przewoźnika uznamy danie opcji, z których nabywca sobie wybierze to sprzedawca odpowiada za padłą krewetkę. Jeżeli jednak uznamy, że wybór z kliku opcji przez nabywcę (oczywiście cały czas mowa o konsumencie) to wybór bez wpływowy to wtedy mamy lipę ze strony konsumenta, który musi użerać się z przewoźnikiem, a nie sprzedawcą. Tak to teraz wygląda.
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez =Fresz= » Śr 23 lis, 2016 13:22

A jest coś na temat humanitarnego przesyłania zwierząt? :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez stan_shrimps » Śr 23 lis, 2016 16:54

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/pr ... przesylke/

Fresz ten zapis to wymóg allegro...
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez new-age » Cz 24 lis, 2016 03:04

perwersja. napisał(a):


new-age napisał(a):Popieram słowa kolegi w 100%, kupowałem nie raz i będę zamawiał jeszcze, krewetki w super kondycji, obecnie mieszkam w USA, szkoda że nie ma możliwości wysłania robaków do Stanów, bo tu rynek marny, ach szkoda, ale niezbędne rzeczy do krewetek tylko u niego.

Pozdrawiam


Sprawdz ile czasu idzie Ci paczka z East LA, jestem w stanie Ci polecić bardzo dobrą hodowlę


Szczerze to nie wiem, zwykla ekonomiczna do 5 dni. Mozesz podać nazwę i adres, jak będzie do godziny drogi ode mnie, to podjadę osobiście.
new-age
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 02 lis, 2014 18:31

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Tasior » Cz 24 lis, 2016 07:38

Oj chłopy... Przecież można nadać paczkę nawet na poczcie oznakowaną jako ŻYWE ZWIERZĘTA... I ona wówczas jest szczególnie traktowana.... Tylko jest jeden problem... Wiąże się to z dodatkową opłatą i nie kosztuje to 15 czy 19 zł ale z tego co się pytałem to jest to dużo droższe. A dla 95% kupujących 16zł za paczkę pocztową to już jest za dużo i taniej by chcieli... Niestety nie ma nic za nic.... Ja w tamtym tygodniu wysyłałem 3 paczki, temp spadała poniżej zera. Jak to zawsze wysyłam w budelkach plastykowych owinięte folia i gazetami, bez styropianu... I wszystkie doszły żywe :)
Wszystko zależy od tego gdzie ta paczka będzie leżeć... Bo jeżeli u kuriera na aucie sobie przeleży całą noc zamiast np na sortowni czy na poczcie to może nawet styrobox i heat pack nie pomóc....
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez SUHY » Cz 24 lis, 2016 10:20

Tasior napisał(a):Bo jeżeli u kuriera na aucie sobie przeleży całą noc zamiast np na sortowni czy na poczcie to może nawet styrobox i heat pack nie pomóc....

Robiłem test , pomiar temperatury wew i zew zapis co 30 min . Styro z podgrzewaczem i 0.8 L wody . Symulacja wypadu na pocztę i leżenia tam 3 h po tym nocka na dworze . -7 c noc . Woda w paczce pierwsza noc 17 c druga noc 11 c .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Tasior » Cz 24 lis, 2016 12:49

Tyś jest maniak :D
Heat pack trzyma do 24h tak? Czy jak? Bo chyba więcej nie. Jeżeli trzyna do 24h to mróz -7 nie jest taki zły skoro woda miała 11 st :) Dobrze wiedzieć, dzięki za info :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez odin » Cz 24 lis, 2016 13:00

heat pack wg producenta grzeje 40h, jak zamawiałem ostatni krewetki z HP to tak mi wychodziło że jeszcze na następny dzień po otrzymaniu przesyłki HP nadal był ciepły, ale chyba na to istotny wpływ ma dostęp do powietrza/tlenu, bo wydaję mi sie ze po rozpakowaniu przesyłki HP był chłodniejszy a gdy poleżał rozgrzał sie mocniej.
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez SUHY » Cz 24 lis, 2016 13:48

No lubie wszystko sprawdzać i testować ,miała być nawet wysyłka takiej paczki ale leń mi nie pozwolił .
Z HP to nie wiem jak jest , raz jest jeszcze ciepły po 30 -40 h a raz jest po nim w 20 h .B często ludzie wrzucają go do szczelnych paczek i kończy się po paru godzinach , po otwarciu znów grzeje .Podejrzewam że spory wpływ na w/w ma wilgotność w pudełku .Często zdarzało się że w paczkach gdzie lekko popuściły worki już po dobie nie grzał .Ja po zapakowaniu robię otwór w paczce , fajnie to działa bo wentylacja jest zwiększona gdy paczką się rusza , przenosi .Zmiany nacisku na karton pompują powietrze .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez stan_shrimps » Cz 24 lis, 2016 15:57

Ozywiście, jest paczka specjalna na poczcie, koszt ok. 60 zł. Często nadają tym gołębie.

Pytałem znajomego który prowadzi jedną z sortowni Rabena: Koszt Paczki jakieś 150 zł i możemy sobie zastrzec w jakiej temperaturze ma być przechowywana paczka.

Co do HP to SUHY ma w 100 % rację co do spostrzeżeń na temat jego działania.

Dziś dostałem paczkę od jednego z forumowiczów, krewetki dobrze zapakowane, woda 0 16 stopni...Dużo czy nie?
Raczej nie, musiała być mocno wychłodzona po drodze, bo prawdopodobnie leżała jakieś 15-19 godzin na poczcie gdzie w kurtce nie da się 5 minut wystać bo jest gorąco...a złapała niewiele tej temperatury.

Nie ma zasady co do pakowania, wg mnie jeśli krewetkom nic nie jest to jakby nie był zapakowane to jest ok i nei ma co roztrząsać ;)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez =Fresz= » Pt 25 lis, 2016 10:19

No jo nie ma co roztrząsać :-P hehe

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Virrass » Pt 06 sty, 2017 21:26

Cześć. Ostatnio wymieniałem się roślinami wysyłkowo z użytkownikiem lokalnego forum akwarystycznego. Moje bucephalandry wartości 100 zł zostały wysłane i kontakt się urwał.

To jego dane do wysyłki : Krystian Biskup Sady-kolonia 39 26-415 Klwów

Uważajcie bo rzekomo handluje mchami i innymi roślinkami.
Virrass
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Wt 17 maja, 2016 20:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości