Podmiana zwiru

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Podmiana zwiru

Postprzez PABLO » Cz 06 gru, 2007 12:29

No wlasnie. Planuje zmienic zwirek kreweciom z jasnego na czarny. Warto ??Jeli tak to jak to zrobic. Dodam, ze nie mam 2 akwa. Ostatnio mialem wrazenie, ze mam ich coraz mniej. Kiedy w nocy zapalilem swiatlo, a tam doslownie jak w mrowisku tyle ich bylo. Nie wiem czego to wina ? Moze lepiej Dolozyc roslin albo cosik.




ps dzisiaj znalazlem jedna martwa babaulti :/ nie wiem dlaczego. Niestety nie mam testow :/
Ostatnio edytowano Cz 06 gru, 2007 16:37 przez PABLO, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Tobik » Cz 06 gru, 2007 20:53

jesli tylko jedna to nie pekaj zdaza im sie bez wiekszego powodu gorzje jesli bedzie wiecej
co do koloru zwiru to osobiscie nie wydaje mi sie zeby to mialo az tak duze znaczenie ja w akwa mam jasny zwirek a krewetki chodza po nim bez oporow wiec chyba nie ma sensu zmieniac zwiru lepeij dorzuc roslinek
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez batman-ka » Cz 06 gru, 2007 22:13

Jak miałam jedno akwarium to zachciało mi się czarnego żwiru i musiałam przy krewetkach wybierać żwir i dawać nowy,efekt-zawsze coś padnie,krewetki wolą żwir rzeczny bo czarny bazaltowy jest ostry i niezbyt im leży po nim chodzić.
Nie ma różnicy w kolorze żwiru,jak kreweta nie wychodzi to nie wychodzi,trzeba czasu a same wyjdą.Lepiej daj rośliny a same wypełzną
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 13:45 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PABLO » Pt 07 gru, 2007 09:26

Tobik napisał(a):jesli tylko jedna to nie pekaj zdaza im sie bez wiekszego powodu gorzje jesli bedzie wiecej
co do koloru zwiru to osobiscie nie wydaje mi sie zeby to mialo az tak duze znaczenie ja w akwa mam jasny zwirek a krewetki chodza po nim bez oporow wiec chyba nie ma sensu zmieniac zwiru lepeij dorzuc roslinek


Obawiam sie, ze to nie byla tylko jedna krewetka:/ Wczoraj wzialem na dywanik matke i zapytalem czy im cos dawala, a ona jak by nigdy nic powiedziala, ze wedline z tych plastikowych opakowan. Jak znam moja matke byl to sporawy kawalek. Wydaje mi se, ze one sie mogly tym pozatrowac. Najwazniejsze, ze z jajeczkami zyje. Chodz tak na oko, red cherry nie padla zadna.

ps tez mi sie wydaje, ze nie ma sensu wymieniac tak jak batmanka mowi, ze ma cos pasc dla mojego widzi mi sie :) Walne jakis duzy korzen cos podobnego jak u tobika z takimi 'nogami' doloze roslin i powinno byc dobrze.
Ostatnio edytowano Pt 07 gru, 2007 09:28 przez PABLO, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez batman-ka » Pt 07 gru, 2007 11:40

No mamusia chciała na pewno dobrze i na mikołaja im wędlinkę rzuciła,kiedyś dałam szynkę pielęgnicom i wcinały,nie zdechły,ale red cherry nie wiem jak reagują,moze i się nie zatruły szynką (bo pewnia miała tylko fosfor :P ) a raczej z tego,że się rozkładała i zasyfiła wodę,no ale moje padały po marchewce,więc nie ma tu chyba znaczenia bo teraz wszystko ma chemię.
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 13:46 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PABLO » Pt 07 gru, 2007 11:48

no zdecydowanie. Napewno cos tam jeszcze jest. Ta szyneczka zniknela w pare h. Wiec nic sie nie powinno zdarzyc z woda czy z szyneczka. Ja wlasnie gotuje brokululke dla moich kreweci w wodzie z aqueeny :D Powiem tak moze sie tak powie. ale nawet herbatka czy rosolek smakuja lepiej niz jak sie doda tej zwyklej wody z kranu.
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Tobik » Pt 07 gru, 2007 16:00

z szynka to i ja probowalem krewetka nawet smakowala i nic nie padlo ale i tak najbardzije trzciniak ja lubil
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez PABLO » Pt 07 gru, 2007 18:33

no ta ale nie z szynka z foli. Tak zwana paczkowana w takich opakowaniach. Tam to nie wiadomo co jest. Wszystko moze byc
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Sebex » Pt 07 gru, 2007 19:13

Nawet nie zdajecie sobie sprawy co w takiej szynce może sie znajdować gościu od żywienia nam opowiedał to minie na wymioty wzięło. a i nie radziło bym wam jeść parówek bo tam to jest wszystko.
Sebex
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn 19 lis, 2007 09:42
Lokalizacja: Borek

Postprzez Tobik » Pt 07 gru, 2007 21:35

ja mam o tyle dobrze ze moj starszy pracoje w masarni (ksiegowym jest ) i tam byle kitu mu nie wcisna i jestem pewien co jem a parowek nie wiadomo skad tez bym nie ruszyl :P
Ostatnio edytowano Pt 07 gru, 2007 21:49 przez Tobik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez batman-ka » So 08 gru, 2007 00:24

No a ja jem ptasią grypę bo podstawa mojego żywienia to indykpol parówki i mięso,a że ostatnio była tam ptasia grypa czy indycza to kupiłam sobie jeszcze paczke parówek,bo normalnych nie kupuje bo są obrzydliwe,we wrocku rudno znależć dobrą wędlinę,dopiero jak człowiek na wieś pojedzie to kupi coś dobrego a nie papierową szynkę albo parówki,ktore eksplodują w gotowaniu
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 13:47 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PABLO » Pn 17 gru, 2007 14:33

ptasia grypa ginie w temp 50stopni :) wiec nie masz co sie obawiac.

Tobik moj ojciec tem ma podpisany kontrakt z masarnia (firma elektryczna) i masz racje co do tych parowek.
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez batman-ka » Cz 20 gru, 2007 23:52

No moja mamuska robiła film w fabryce mięska i od tej pory parówek nie je,a mi powiedziała,ze jak ja tak lubie parówki to lepiej zeby mi nie mowila co tam robili z nimi,dlatego teraz kupuje parówki jedynki bo one tak nie pęcznieją w wodzie hehe
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PABLO » Pt 21 gru, 2007 09:54

kazde parowki sa takie same :) tak samo jak z ciuchami :) Chodze w adidasie, nike,pumie czy reeboku, a kiedys sobie kupilem zwykla bluze i nie czulem roznicy :) tylko znaczek doklejony :) z parowkami tez tak niestety jest. Tam to z indyka to chyba tylko piora :P

jak masz taki filmik to chetnie bym go zobaczyl. ja znalazlem tylko takie cos http://www.youtube.com/watch?v=VIjanhKqVC4
Ostatnio edytowano Pt 21 gru, 2007 09:57 przez PABLO, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Ryba.90 » Pt 21 gru, 2007 18:19

Troszeczke przy offtopowaliście ( widać ze mnie tu nie było :mrgreen: ) A co dożwirku wiem tyle że na czarnym krewecie ładniej sie prezentują :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba.90
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 324
Dołączył(a): N 04 lis, 2007 15:50
Lokalizacja: Nysa


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości