Rower

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Rower

Postprzez HELIX » So 20 maja, 2017 08:23

Czy może mi ktoś pomóc z wyborem roweru ( i za miasto i po parku krajobrazowym i w mieście na ścieżkę rowerową ). Jest taki wybór, że nie łapię się w temacie, a może Ktoś z Was ma pozytywnego hopla... Chcę żeby zaraz mu przerzutki nie padły i był lekki. Sprawne hamulce. Dla mnie (facet, 88kg). Budżet 1000-1200pln.
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Rower

Postprzez batman-ka » So 20 maja, 2017 08:28

Ja bym kupiła za tą cenę używkę lepszego niż nowy beznadziejny,np cube czy author .
Choć teraz patrząc na allegro to latem ceny ostro skoczyły do góry.Najlepiej kupować poza sezonem
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rower

Postprzez Inc0gnit0 » So 20 maja, 2017 10:21

j.w najlepiej polowac na markowe uzywki moza trafic naprawde fajne sztuki ..kolega tak kupił rower na ramie cyclecraft a za 700pln z zawieszeniem tył/przód amortyzowane z regulacja napiecia i tłumienia , hamulce shimano hydrauliczne tarczowe ,korba, kaseta i przerzutki deore 3x9 rama alu w sklepie taki sprzecior grubo ponad 2000pln
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Rower

Postprzez marcin » So 20 maja, 2017 10:46

Teraz jak sie sezon rozkreca ceny sa wysokie, dodatkowo komunie wiec w sklepach malo sensownych obnizek. Najlepiej rzeczywiscie kupowac od wrzesnia. Uzywke mozna jakas upolowac ale trzeba uwazac zeby nie trafic na bubla i lepiej zeby nie kradziony;) dobre okazje szybko znikaja, dlatego trzeba uwaznie sledzic fora, olxy etc. W nowym rowerze z tego przedziału odradzam zdecydowanie pseudo amortyzatory, podnosza wage i cene a nic nie dają. Lepiej sztywny widelec to pozostaly osprzet z reguły jeat lepszej jakosci. Patrz zeby nie bylo elementów plastikowych w zaciskach hamulca, przy klamce. Nie kupuj w marketach, lepiej nizszy model uznanego producenta od niewiadomo jak wypasionego z tesco;) one tylko dobrze wyglądają. Szukaj rowerow producentów takich jak Kands, Lazarro, Romet. Maja niższe ceny od bardziej znanych typu merida, author kellys kross etc a jakosc jest calkiem w porządku. Popatrz jeszcze na allegro, czesto sa wyprzedawanw rowery z sesony czy dwoch wstecz, sporo taniej.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
marcin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 14:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Rower

Postprzez Tasior » So 20 maja, 2017 11:16

Za około 1400zl można już dość fajna dla zwykłego amatora meride kupić :-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Rower

Postprzez HELIX » So 20 maja, 2017 12:03

W używkach właśnie obawiam się roweru kradzionego lub wymagającego kosztownej naprawy...

Czy w wolnej chwili możecie coś zalinkować w temacie, bo chcę kupić sobie rower, który nie zdechnie w przeciągu dwóch lat... Marki producentów naprawdę mi nic nie mówią. :oops: To nie moja bajka, a nie cchę byle czego.

W przypadku używanego wołać od sprzedawcy o numer seryjny i sprawdzać na komendzie? Czy jakoś inaczej?
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Rower

Postprzez batman-ka » So 20 maja, 2017 12:35

Wszelaka straż miejska sprawdzi Ci na miejscu po numerach,niektóre są też oznaczone markerem którego nie widać .
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rower

Postprzez Trolki » N 21 maja, 2017 20:46

Ja polecam serię evado firmy crossa bardzo fajne rowerki ale w tej cenie używane trzeba patrzeć bo na promocję trafić.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Rower

Postprzez Inc0gnit0 » N 21 maja, 2017 21:16

jesli zalezy ci na "wieczystej" niezawodnosci to szukaj sprzętu na łożyskach maszynowych w piastach z osprzętem klasy shimano deore ale to nie bedzie tanio, niesprecyzowałeś jaki ma być to rower MTB ? czy trekingowy? ale ci poradzę tak szukaj na forach rowerowych ,aukcjach allegro i ogłoszeniach olx używanych rowerków z swojej okolicy tak żebyś mógł podjechać obejrzeć , sprawdzić legalność i przetestować . Wbiłem w wyszukiwarke tylko hasło "rower używany" i od reki fajny rowerek sie znalazł mtb http://allegro.pl/mtb-bergsteiger-6-6-f ... ml#thumb/8 lub taki trekingowy http://allegro.pl/rower-trekkingowy-cub ... 82219.html
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Rower

Postprzez ankos12 » Cz 28 paź, 2021 09:49

Ja aktualnie poszukuję jakiegoś fajnego, niedrogiego roweru elektrycznego. Ktoś miałby jakąś wiedzę w temacie ciekawego ogłoszenia?
__________________
Poszukujesz opakowań dla cukierni? Zobacz tu!
ankos12
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): Wt 24 wrz, 2019 13:38


Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości