Oxydator opinie?

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Oxydator opinie?

Postprzez raiders » Wt 12 sty, 2021 11:54

Hej
Jake jest wasze zdanie na temat oxydator stosować czy nie?

W prawdzie mam jeden oxydator który stosuje ale ma mieszane uczucia co do jego działania.
Latem chyba jednak pomaga w upalne dni bo z jego udziałem aktywność krewetek jest normalna, bez oxy krewety ospale.

Działanie na glony... Chyba nie działa albo mizernie.

Ten płyn do oxy to zwykła woda utleniona jak się nie mylę?
Ktoś stosował czyste h2o2 CZDA?
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Oxydator opinie?

Postprzez raiders » Śr 20 sty, 2021 16:38

Naprawdę nikt nie używa oxydatora?
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Oxydator opinie?

Postprzez eXrat » Cz 21 sty, 2021 08:52

No ja nie używałem i również chętnie poznam opinie, bo latem przy 31°C w baniakach jest spora redukcja populacji.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Oxydator opinie?

Postprzez raiders » Cz 21 sty, 2021 10:42

Jeśli chodzi o lato i wysokie temp to ja ost. Lata stosowałem oxydstor i powiem ze się sprawdził, śmiertelność młodych zerowe, krewety ogólnie bardzo ruchliwe no i to chyba tyle plusów co zaobserwowałem.
Ale i chyba więcej nie trzeba
Ale chciałem poznać opinie osób które używają tego dłużej i w większej liczbie zbiorników niż jeden :) nie wiem czy powyższe to nie moje "widzi mi się ",przypadek .

A nie chcę wywalać 100zl na 3 oxydatory aby później leżały w szafce ....można lepiej tą kasę wydać,
5 litrów wody utlenionej CZDA 40zl to już koszt żaden a starczy na lata ...
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Oxydator opinie?

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 21 sty, 2021 15:33

Ja wprawdzie nie używam oxydatorów, ale słyszałem że sprawdzają się w upałach, co do wody utlenionej to nie dasz rady jej trzymać lata, nadtlenek wodoru w wodzie zanika 1% na rok, czyli typowa woda utleniona 3% po 3 latach to już czysta woda,(dlatego tak dawniej jak nie była zakazana w apteczkach, bhp zawsze sprawdzało termin ważności w zakładach) lepiej sobie kupić w podobnej cenie roztwór n.wodoru, np. 12% czy więcej, z jeden litr. i rozpuszczać samemu w ro, i od razu napisz na opakowaniu wyraźną datę, i minus 1% rocznie żebyś nie zapomniał") Przynajmniej ja tak sobie opisałem choć używam go do innych celów, i zawsze wiem jak rozpuszczać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości