Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwórze

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez Kaledon » Wt 19 mar, 2013 20:11

Ja bym stawiał na trzmiela ale zdjęcie nie da się przybliżyć i nie jestem pewien.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez pellepil » Wt 19 mar, 2013 21:25

http://skorpion20.flog.pl/wpis/1252380/ ... napiaskowa
swego czasu jak miałem około 10-12 lat podczas pobytu na wsi w okolicach Zubrzycy Górnej zostałem zaatakowany przez rój pszczół prosto z ula. Tak się kończy ciekawość dziecka na wsi :-D
BT0,DBT,Tiger,CRS-SSSS,RC,Y,BP,Hummel,Tibee,Taiwan,Green,Cardinal,Amano,Macrobrachium
Avatar użytkownika
pellepil
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 237
Dołączył(a): N 23 sty, 2011 19:53
Lokalizacja: Dublin

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez pierre » Wt 19 mar, 2013 22:05

A mnie też od czasu do czasu atakują te normalne pszczoły, gdy próbuje za ulami wykosić trawę i pokrzywy, na szczęście jakoś szczególnie uczulony nie jestem na nie, napewno nie bardziej niż na muszki meszki zwane u mnie czarnobylkami. Ukąszenie pszczoły do miłych nie należy, ale ma swoje właściwości zdrowotne.

Po przeczytaniu odnośnika - nie wedziałęm, że skurczybyki aż tak głęboko ryją te norki.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez MarSz » Śr 20 mar, 2013 07:05

To chyba nie jest Andrena vaga (pszczolinka napiaskowa) a bardziej pasuje ta co w tym linku:
http://kolagen.wordpress.com/category/b ... linkowate/

pokazany jest pod nazwą ogólną Andrena sp.

Identyczna jak Twoja :-)
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez pierre » Śr 20 mar, 2013 21:08

Dochodzimy więc do wniosku, że jest to pszczolinka i myślę, żę na tym można się zatrzymać, bo przecież nie będziemy rozkminiać z czym ją zjeść. Teorie o trzmielu odrzucam.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez pellepil » Śr 20 mar, 2013 23:02

Obstawiam mój link bo jest tam opisana pszczolinka która żyje samotnie lecz kopie norki w grupach , a ten żółty kolor ciała to chyba pyłek wierzby. Oczywiście ekspertem nie jestem i jest to tylko moje skromne zdanie.
Trzmiele odpadają , chociaż miałem okazję obserwować wylot królowej ( była kilka razy większa od reszty) z resztą świty z ziemnej norki u moich rodziców na działce.
ps. Twoje fotki przypomniały mi moje dzieciństwo , jak biegałem po lasach i łąkach podpatrując "życie".
Pozdrawiam
BT0,DBT,Tiger,CRS-SSSS,RC,Y,BP,Hummel,Tibee,Taiwan,Green,Cardinal,Amano,Macrobrachium
Avatar użytkownika
pellepil
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 237
Dołączył(a): N 23 sty, 2011 19:53
Lokalizacja: Dublin

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez pierre » Śr 20 mar, 2013 23:14

He :-) tutaj jak narazie zamierzam wrzucać zdjęcia zwierząt, które spotykam w bezpośredniej bliskości domu.

Obrazek

Jaskółki, jakże zwyczajne niegdyś, dzisiaj chyba rzadziej spotykane, tym bardziej cieszy widok takich śmigających do stajni. Tutaj akurat młode siedzą na kablu energetycznym, zdjęcie zrobione z okna poddasza.

A dorzuce jeszcze kwiczoła. Od nich czasami rusza się całą łąka, ale taki pojedynczy osobnik oddalony od stada wygląda nadzwyczaj cwniacko i napewno coś knuje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez pellepil » Śr 20 mar, 2013 23:31

Czym "stukasz" fotki ? Bo fajnie wychodzą.
BT0,DBT,Tiger,CRS-SSSS,RC,Y,BP,Hummel,Tibee,Taiwan,Green,Cardinal,Amano,Macrobrachium
Avatar użytkownika
pellepil
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 237
Dołączył(a): N 23 sty, 2011 19:53
Lokalizacja: Dublin

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez pierre » Cz 21 mar, 2013 19:56

Pancerny EOS 20D a szkła to SOLIGOR ZOOM MACRO 1:3,5 75-205mm w pełni manualne na gwint m42, tamron adaptall 24mm 1:2,5 i mój ulubiony mir-24h też w wersji na gwint m42. Coś tam jeszcze stoi na półce, ale są to raczej tylko szkła na m42 które podpinam przez przejściówkę do cyfraka. Miałem kiedyś obiektywy z autofocusem, ale jakoś nie leżały mi. żadne ze szkiełek nie kosztowało mnie więcej niż dwie stówki. Nawet fujinona 50mm ze światłem 1,4 kupiłem poniżej dwóch stówek a potrzebne mu było jedynie porządne czyszczenie i nasmarowanie.

Z seri widziałem ptaka cień pana bociana przedstawiam. Razu pewnego słychać było klekotanie nie wiadomego pochodzenia. Ze bociek to można byłorozróżnić, ale jak i gdzie? Po wyjściu z domu okazało się że stoi na kominie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez SUHY » N 24 mar, 2013 17:45

Nic tylko podstawę pod gniazdo mu postawić .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez pierre » N 24 mar, 2013 23:00

Pomyślę nad wrzuceniem na ruszt gałęzi, tylko wysoko strasznie to się znajduje ustrojstwo i nie wiem jak tam sięgnąć. Zresztą nie wiem jak ja z nimi wytrzymam, gdy bociania rodzina za oknem będzie mi klekotać bez przerwy :)

Czas na państwa szpaków. Bardzo ładne zwierzęta. Lśniące, niby czarne a jednak tych kolorów przebija się dużo więcej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze młody młodzieniaszek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rodzince szpaczej do szczęścia więcej nie potrzeba. Dookoła mają jabłka, wiśnie, porzeczki też się trafią, robactwa pełno na łąkach, no i spokój.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez pierre » Cz 28 mar, 2013 23:35

Dzisiaj wybrałem się na szacera po liście dębu. Aparatu nie nie zostawiłem w domu. Całe szczęście, bo mogłem sptografować (a raczej ze względu na niedomagający wzrok - rozpoznać w ogóle czaple białą). Zdjęcia są wycinkami z oryginału bez dodatkowej obróbki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaraz potem napatoczyłą się też siwa czapla.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To z ptaszorów niecodzinnych. Z pospoliciej występujących to taki oto drapieżnik.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i jeden z domowych zwierzaków, któy obrał sobie miejsce obserwacyjne.

Obrazek
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez jabluszko520 » Pt 29 mar, 2013 08:39

hehe kotek niezwykle odważny ciekawe kiedy zazna kąpieli w akwa :lol: trzymam kciuki aby nigdy :lol:
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez SUHY » N 09 cze, 2013 16:16

Obrazek
Mam za oknem dziwnie zachowującą sie wiewiórkę , zawisa na tylnych łapkach , ogon w pionie , i tak sobie wisi .Do puki w okolicy nie znajdzie się jakiś ptaszek, jak podejdzie za blisko to traci parę piórek .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Pan Ropuch i inne zwierzęta, które zaglądają mi na podwó

Postprzez =Fresz= » Pn 24 cze, 2013 19:42

SUHY napisał(a):]Mam za oknem dziwnie zachowującą sie wiewiórkę , zawisa na tylnych łapkach , ogon w pionie , i tak sobie wisi .Do puki w okolicy nie znajdzie się jakiś ptaszek, jak podejdzie za blisko to traci parę piórek .


Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości