Pierścienie pośrednie

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Pierścienie pośrednie

Postprzez cthulhu » So 08 paź, 2016 18:18

Nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam temat..

Mam problem z ustawieniem ostrości przy foceniu z użyciem pierścieni pośrednich.
Aparat to Canon EOS400D, obiektywy 15-85mm, F3,5-5,6 oraz stalka 50mm F1,4. Pierścienie zakupiłem jakieś niemarkowe. Zdjęcia robię na manualu, zgodnie z opisem użycia pierścieni, na wyświetlaczu jest brak jakichkolwiek parametrów (przesłona, czas naświetlania). Ostrość widoczna jest dopiero w wizjerze, która jest regulowana przez zbliżanie i oddalanie obiektywu od fotografowanej krewetki. Nie wiem w czym rzecz ale nie jestem w stanie uchwycić pełnej ostrości całego robala (może to kwestia światła ???). Robiłem sobie inne zdjęcia (pieniądze, napisy z opakowań itp) i tam ostrość wychodzi bez zarzutu. Nie jestem specem od fotografii macro, ale nie sądziłem również, że zrobienie zdjęcia krewetki będzie aż takim problemem. Podpowie może ktoś doświadczony od czego zależy dobre, ostre wykonanie zdjęcia przy użyciu tychże pierścieni. Poniżej przykładowe zdjęcie jakie mi wychodzą :-/
Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pierścienie pośrednie

Postprzez Inc0gnit0 » So 08 paź, 2016 18:20

pierścienie z przeniesieniem automatyki czy takie zwyczajne? widać potezne zniekształcenia niemal na całym kadrze taki efekt miałem gdy stosowałem soczewke x 10 i ty masz taki efekt gdy za "grubo" dasz pierścieni dodatkowo nakłada ci sie poruszenie zdjecia na to pomaga statyw + weżyk spustowy lub pilot l Obrazek
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pierścienie pośrednie

Postprzez cthulhu » So 08 paź, 2016 18:50

Pierścienie są zwyczajne 7,14,28mm. Zdjęcia wykonuję ze statywu. Faktycznie nie mam pilota/wężyka. Obojętnie, który założę efekt jest podobny. Czy światło ma wpływ? Używasz lampy? Na manualu nie pokazuje mi czy zdjęcie jest niedoświetlone...
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pierścienie pośrednie

Postprzez Inc0gnit0 » So 08 paź, 2016 19:03

stosowanie pierścieni wymusza doświetlanie planu tu mozesz poczytac co i jak http://www.optyczne.pl/360.2-artyku%C5% ... C5%84.html" target="_blank

zastanawiałem sie nad pierscieniami do swojego nikona ..ale po namysle i rozważeniu za i przeciw kupiłem uzywany obiektyw macro i jestem mega zadowolony
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pierścienie pośrednie

Postprzez cthulhu » So 08 paź, 2016 19:09

Podziękował :)
Chyba też pomyślę nad osobnym obiektywem do macro.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pierścienie pośrednie

Postprzez matu » So 08 paź, 2016 19:21

Pilot IR kupisz za 10zł.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierścienie pośrednie

Postprzez Deletor » N 09 paź, 2016 07:50

Załóż ciemniejszy obiektyw. Im niższa test wartość przysłony (f bliższe 1) tym głębia ostrości jest mniejsza.
Na obiektywie masz pierścienie do ustawienia manualnie przysłony i ostrości?
Do takich zabaw dobre są stare radzieckie obiektywy tam jest wszystko manualne.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53


Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości