kamień wapienny

Czyli wszystko co wrzucamy do akwarium;-)

Moderator: =Fresz=

kamień wapienny

Postprzez boooombastic » Śr 22 wrz, 2010 16:26

Witam!


Tak wiem, wapień nie nadaje się do krewetkarium ;-)
Ale jaka ilość zwykłego wapienia może zmienić parametry wody na bardzo niekorzystne??

Mam bardzo piękne wapienie i chciałbym ich użyć, ale nie chciałbym robić tego z niekorzyścią dla moich przyszłych krewetek, dlatego to pytanie 8-)

Szukałem informacji na ten temat, niestety nic nie znalazłem, wszędzie tylko o tym, jak to wapień podnosi twardość i ph i dla krewetkariów/większości akwariów jest beeee....

Jednak czy nieduże skałki zmienią, aż tak bardzo parametry??

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano Śr 22 wrz, 2010 16:26 przez boooombastic, łącznie edytowano 1 raz
boooombastic
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): N 19 wrz, 2010 21:59

Postprzez Daniek » Śr 22 wrz, 2010 18:17

Wszysto zależy jaki to wapień, jeden może bardzo szybko reagować z wodą i zmieniać parametry a inny wolniej. Zrób najpierw test octowy (polej kamień delikatnie octem) jeśli reakcja jest gwałtowna (mocne syczenie i ewentualnie piana) to kamień bedzie znacznie zmieniał parametry. Jeśli nie masz jeszcze zwierzaków w akwa to możesz wsadzić kamienie, sprawdzić Ph, i po tygodniu sprawdzić jak bardzo zmieniły się parametry, jeśli nieznacznie np. 0,5 to myślę że przy regularnych podmianach będzie to do zaakceptowania. Zależy też jakie krewetki chcesz trzymać w tym akwa.
Ostatnio edytowano Śr 22 wrz, 2010 18:20 przez Daniek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Daniek
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 64
Dołączył(a): Cz 25 mar, 2010 18:07
Lokalizacja: Nowy Targ


Powrót do KORZENIE,OZDOBY, BAJERY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości