Stare akwarium na nowo - pół restart

Czyli wszystko co wrzucamy do akwarium;-)

Moderator: =Fresz=

Stare akwarium na nowo - pół restart

Postprzez batman-ka » Śr 07 lis, 2007 22:00

Cukierpudel
Administrator


Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 195
IP: 82.152.231.153
Notka: 2 zastepca
E-mail PW

Chcę zmienić praktycznie całość akwarium , dosypać piasku , poprzesadzać rośliny , powyrzucać rekwizyty . . . właściwie kompletny remont.
Ale nie chcę robić od początku restartu bo boję się że obsada nie przeżyje.
Mam taki pomysł, zamówiłem 50 litrów wody dejonizowanej. Mam zamiar wypompować wodę z akwa do tych zbiorników, poprzestawiać wszystko, wyjąć piasek, dosypać żwiru zasypać piaskiem zalać starą wodą + ewentualnie podmiana

Na czas jakiś dwóch, trzech dni mam zamiar przenieść obsadę do małego 20 litrowego akwarium.

Coprzychodzi mi narazie do głowy , to żeby nie płukać starego piasku i filtr wrzucić do wody z akwarium.

Co o tym sądzicie ? Czy można uniknąć lub zminimalizować skutki restartu ?

............................................................................................................................

batman
Administrator

9635713
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 204
IP: 84.40.136.180
E-mail PW

Nie polecam,ja mam też taki problem,chciałabym zmienić wszystko tylko nie mam drugiego akwarium,mimo to chyba nie podjęłabym się zmian i wpuszczenia obsady po 3 dniach, ale może ktoś już to testował,wiem,że bakterie z filtra żyją poza wodą 20min,to są płuca akwarium,więc nie zostawiaj go bez wody co do reszty to powodzenia.
Ja wymieniłam cały piasek z obsadą w środku(siatką do rybek) i zdechły tylko 2 red cherry (nie koniecznie od wymiany piasku)Ostatnio naoglądałam się galerii Takashi Amano i zachciało mi się też zmienić wszystko,ale jak coś to ja będę robić wszystko ze starą wodą w akwarium,ja nie mam roślin a mchy łatwo wyciągnąć,dosypanie piasku nie zabije krewetek ;-)


.............................................................................................................................


Tobik1
Administrator

4440091
Skąd: Kcynia
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 176
IP: 83.238.65.90
E-mail PW

moim zdaniem to ma szanse dzialac bo sam tak robilem i obywalo sie bez strat i mysle ze jesli piasek nie pozostanie zbyt dlugo bez wody i nie bedzie spycjanie pulkany to bakterie na nim zyjace zaisdla bez problemu zbiornik bo przeciez bedzie ich tam calkiem sporo i mysle ze w te 3 dni sie uwina
Ps nie ponosze odpowiedzialnosci za efekt tego restartu:P
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Powrót do KORZENIE,OZDOBY, BAJERY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości