Na czym sadzić mchy

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Na czym sadzić mchy

Postprzez koscielski8 » So 05 paź, 2019 20:26

Jak w temacie, na czym sadzić mchy? ;) Nie chodzi mi o wrzucenie korzenia i obwiązanie go mchem tylko takie "samonośne konstrukcje" :P Gdy ładnych kilka lat temu miałem red chery to pamiętam że sadziło się na takich zmyślnych kawałeczkach lawy np :) Chciałbym kilka takich małych konstrukcji mieć i je przestawiać, wyciągać i obcinać itd ;)
koscielski8
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn 09 lip, 2012 11:32

Re: Na czym sadzić mchy

Postprzez Raffy » So 05 paź, 2019 23:54

koscielski8 napisał(a):Jak w temacie, na czym sadzić mchy? ;) Nie chodzi mi o wrzucenie korzenia i obwiązanie go mchem tylko takie "samonośne konstrukcje" :P Gdy ładnych kilka lat temu miałem red chery to pamiętam że sadziło się na takich zmyślnych kawałeczkach lawy np :) Chciałbym kilka takich małych konstrukcji mieć i je przestawiać, wyciągać i obcinać itd ;)


na wszystkim co się da i nie wpływa na twoje ustalone parametry wody ;) kawałki kokosa np.
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Na czym sadzić mchy

Postprzez Krewetki YT » Pn 30 mar, 2020 18:46

Ja mchy sadzę na korzeniach, kamieniach, specjalnych glinianych płytkach z dużą ilością kanalików lub w koszyczkach po innych roślinach. Możesz też na siatce, lub na podłożu możesz spróbować. Raz posadziłem na :)
Krewetki YT
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt 06 mar, 2020 20:45

Re: Na czym sadzić mchy

Postprzez Arek_alien » Pn 30 mar, 2020 19:35

U mnie mchy siedzą na kokosach głównie. Ale ostatnio obsadziłem siatkę stalową flame mossem i brasil mossem. Zobaczymy za jakiś czas, jak to się zachowa.
Arek_alien
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): So 08 sty, 2011 14:18

Re: Na czym sadzić mchy

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 31 mar, 2020 07:35

Na lawie czy ceramice świetnie się przyjmują też. łupiny z kokosa to też klasyka poza korzonkami, czy pociętym korzeniem np. w plasterki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Na czym sadzić mchy

Postprzez singleunitbox » Wt 31 mar, 2020 11:39

Mr.Kreweta napisał(a):Na lawie ...


Jakaś godna polecenia lawa, która nie oddaje nic do wody?
singleunitbox
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Cz 15 mar, 2018 21:09

Re: Na czym sadzić mchy

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 01 kwi, 2020 07:25

Jeszcze nie widziałem lawy która nic nie oddaje do wody, z lawą to jest gra w rosyjską ruletkę, nigdy nie wiesz co w składzie siedzi, a może aż kipieć od metali ciężkich itp. Ja kupuję lawę w zoologu, moczę w ro czasem kilka tygodni aż przewodność przestaje wzrastać i wtedy wkładam do odpadowni na testy.. Jak po miesiącu nic nie pada to zostawiam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Na czym sadzić mchy

Postprzez singleunitbox » Śr 01 kwi, 2020 22:40

Czas zabrać się za produkcję własnej lawy :-D

Nigdy nie wiadomo co w niej siedzi
singleunitbox
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Cz 15 mar, 2018 21:09


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości