Tania i skuteczna metoda na glony

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Postprzez KuMaK » Śr 06 maja, 2009 22:29

no elegancko przyprawiony - czemu nie :mrgreen:

Ja na glony w miejscach w których nie chcemu niczego wyjmować / ciąć polecam przycięcie glona... chwilke potem powinny się zjawić amanki, czy filipinki.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bard » Cz 07 maja, 2009 15:41

nie każdy ma dostęp do takiej ilości kreweci jak w warszawie, u mnie na śląsku o ilipinkach to wiedzą tylko z internetu :D najblizsze to chyba w wrocławiu :P a 3 godzin nie chce mi się jechac
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Haszczuś » So 20 lut, 2010 21:22

A czy warto po zakupie roślinności tak "na zapas" wymoczyś roślinki? Żeby glona nie przywlec? :roll:
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51

Postprzez Nazgrell » So 20 lut, 2010 22:38

Tak, nawet jest to zalecane. Ja jak kupuje u niepewnego źródła to czasami staram się wypatrzec ślimaków/ich jajeczek + ewentualna kąpiel w cytrynce.
Avatar użytkownika
Nazgrell
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2007 21:24

Postprzez namski94 » N 28 mar, 2010 17:47

witam. mam maly poblem z dlugimi nitkowatymi glonami :-(
pewnie w tym temacie byl juz poruszany ich problem ale jest strasznie duzo stron i duzo do czytania :-P
a wiec czy moglby mi podac jakies rozwiazanie by pozbyc sie tych nitek? :-/
glon zarasta dekoracje, obumierajace liscie i scianke akwarium na ktora skieorwany jest wylot filtra
z darmowego poradnika zwalczania glonow napisane ze sa to krasnorosty. licze na pomoc z waszej strony. :->
pzdrawiam
namski94
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010 20:46

Postprzez dziki » Pn 29 mar, 2010 06:41

hallo
namski94 Krasnorost jest ciemno szarym miękkim o wyglądzie waty glonem. Nitki to zielenice są, ponoć skuteczne na nitki są kosiarki i amano. Co do kosiarek to nie wiem, amano trzeba mocno głodzić żeby choć chciały zwrócić uwagę na nitki.
Niby powodem pojawiania się nitek jest brak balansu miedzy azotanami a fosforem ale ile w tym prawdy to sam już nie wiem. Stosuje dozowanie makr w odpowiednich proporcjach, przyrost nitek jest mniejszy ale zaniknąć zupełnie nie chcą, usuwam je ręcznie przy podmianach wody, jest to najskuteczniejsze jak na razie, od razu widać efekty
Ostatnio edytowano Pn 29 mar, 2010 06:45 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez namski94 » Wt 30 mar, 2010 20:51

uzylem wkladu weglowego i czesciej podmieniam wode, widac efekty :mrgreen:
a tam gdzie gromadizl sie na sciankach usunalem recznie, krewetki w sumie probuja to jesc ale nie moga tego oderwac np od korzenia bo jest za mocno uczepione :-/
namski94
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010 20:46

Postprzez bienek » Wt 12 paź, 2010 00:57

Witam,
Ja stosuję kąpiel w wybielaczu ACE.
Żadna roślina ani mech (oprócz mini pelii) jeszcze na tym nie ucierpiała.
Kąpiel zabija ślimaki, bakterie, jaja ślimaków i glony.
Polecam trzymać min 3 minuty - raz trzymałem krócej i niestety mała ilość krasnali przeżyła w korzeniu.
Przepis (ze strony http://www.zaliczaj.pl/zadanie/9609/glony/ ):

Jako że lepiej zapobiegać niż leczyć, aby uniknąć wprowadzenia nowego rodzaju glonów do akwarium z roślinami, dobrze jest skorzystać z kąpieli w roztworze wybielacza. Należy zmieszać 1 część wybielacza z 19 częściami wody i zanurzyć w tej kąpieli nową roślinę na okres 2 minut. Po tym czasie niezwłocznie opłukać rośline pod bierzącą wodą, a następnie zanurzyć w roztworze wody i środka usuwającego chlor, aby usunąć jakiekolwiek pozostałości wybielacza. To zniszczy glony i tylko czasowo osłabi zdrową roślinę. Rośliny o osłabionej kondycji mogą nie przetrwać takiego potraktowania, ale prawdopodobnie i tak nie prztrwałyby zbyt długo.
Ostatnio edytowano Wt 12 paź, 2010 10:59 przez bienek, łącznie edytowano 1 raz
Krewetkowy szał ciał
Avatar użytkownika
bienek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt 08 paź, 2010 23:27

Postprzez aquahobby1 » Wt 12 paź, 2010 07:28

Uniknąć glonów? Bierzesz kranówę w czystą butelkę na okno, i po paru dniach masz glony. ą w zależności od tego jak je będziesz karmił, takie Ci urosną. Chyba, że nalewasz przez odpowiednie filtry. Stąd się biorą, nie zawsze z roślinami. Acha, chciałem napisać, że strona którą podaje bienek nie otwiera się :evil:
Ostatnio edytowano Wt 12 paź, 2010 07:32 przez aquahobby1, łącznie edytowano 2 razy
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez dziki » Wt 12 paź, 2010 09:01

strona podana przez bienek-a otwiera się ale trzeba wykasować nawias i dwukropek z linka który się tam zakradł

Done.
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Re: Tania i skuteczna metoda na glony

Postprzez koniczynka » Pn 24 lut, 2014 17:29

ech te glony :evil:
a co zrobic jak pojawi sie ciemno brazowy nalot n mchu :?:
koniczynka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr 05 lut, 2014 20:54

Re: Tania i skuteczna metoda na glony

Postprzez Inc0gnit0 » N 09 mar, 2014 13:12

mozesz mech wykapac w cytrynie (2g kwasku cytrynowego +2l wody na 20-30min ) i/lub/albo zaciemnienie na 2 dni potem podmiana 50% jak masz mozliwosc podawac co2 czyli zjechac z ph ponizej 7 najlepiej w okolice PH 6,5 btw jakie masz oswietlenie podaj typ i moc oraz litraz baniaka
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Tania i skuteczna metoda na glony

Postprzez Magda » Śr 12 mar, 2014 21:18

a nie wystarczy zaopatrzeć się w wiele ślimaków?
Magda
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): So 01 lut, 2014 01:08

Re: Tania i skuteczna metoda na glony

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 13 mar, 2014 18:10

moze i wystarcza slimaki sa całkiem niezłe w zjadaniu glona
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Tania i skuteczna metoda na glony

Postprzez Hexe » Pt 21 mar, 2014 12:46

Przepraszam , że pytam , ale jak wysadzacie roślinki z podłoża do kąpieli w lemoniadzie to niszczycie podłoże i z niego wydostają się związki azotu i to nie szkodzi krewetkom ? Ja zakładam zbiornik z biotypem Suwalesi i będę miał wodę zasadową ok.8,2 pH o średniej twardości ogólnej i temp. 26-28st.C to tam dopiero będą świetnie żyły sobie glony . Czy można już na początku jakoś zapobiec ich rozwojowi i czy moczenie w lemoniadzie lub chlorze do sedesów ACE a później po umyciu i zasadzeniu w zasadowym roztworze nie zniszczy zakupionych roślinek ? Pozdrawiam Antek .
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami
Avatar użytkownika
Hexe
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt 18 mar, 2014 09:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości