Nawożenie roślin w krewetkarium.

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez emde90 » N 04 sie, 2013 10:53

Witam , zbiornik urządzony finalnie :) Przyszedł czas na pytania ,co z nawożeniem roślin? W akwarium mam 2 x 11 W , myślę czy nie zamienić jednej na aquael plant.
Tył akwa obsadzony eleocharis acicularis a trawnik z małego heńka, chciał bym zacząć nawozić . W akwarium planuję trzymać red cherry + razbory galaxy lub maculaty i ew. jakieś ślimaczki.
Noszę się z zamiarem zakupu puszki filtusa z CO2 + jakiś mały dyfuzor , na próbę. CO2 w odpowiedniej ilości ogranicza rozwój glonów , tak ?
Co do nawożenia słupa wody to myślałem o EASY LIFE Easy Carbo + jakieś plant gainery lub coś innego, co polecacie by nie zaszkodzić krewetkom ?
Zaproponujcie proszę jakiś plan i zestawienie nawozów. Ogólnie to mam jakieś obawy co do glonów.

Pozdrawiam.
emde90
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt 26 lip, 2013 04:11

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez jabluszko520 » N 04 sie, 2013 14:42

Glonami pożywią się i krewetki i ślimaki. Ogólna zasada, to taka, że przy krewetkach nie nawozimy. ALe jak co parę dni klikniesz małą dawką węgla w płynie to nie powinno nic się stać, nie rób tego na noc, podawaj rano przy zapalonym świetle.
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez emde90 » N 04 sie, 2013 19:38

Dobrze więc, rozygnuję z nawożenia poza węglem w płynie, czy to jakiej firmy produkt wybiorę ma jakieś znaczenie ? Większe stężenie itp ?
emde90
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt 26 lip, 2013 04:11

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez jabluszko520 » N 04 sie, 2013 22:32

emde90 napisał(a):Dobrze więc, rozygnuję z nawożenia poza węglem w płynie, czy to jakiej firmy produkt wybiorę ma jakieś znaczenie ? Większe stężenie itp ?

według mnie to nie, powodzenia
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez emde90 » Śr 07 sie, 2013 19:31

Węgiel kupiony, leję na razie pół sugerowanej dawki co dziennie , w akwarium nie ma jeszcze mieszkańców. Myślę dalej na Co2 , może mi ktoś powiedzieć co sądzicie o tych nano instalacjach np z aqua nova , http://www.aqua-nova.pl/?a=produkty&opc ... dpodkat=37 ? Tyle że zmienił bym w nim dyfuzor.
emde90
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt 26 lip, 2013 04:11

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez Mateusz.A » Śr 07 sie, 2013 21:01

Hej
Dorzucę swoją opinię.
Mam zbiornik roślinny z wszelkim nawożeniem, w tym co2, który służy jako miejsce dla odrzutków. Co ciekawd krewetki mnożą się a na dodatek pięknie są wybarwione.
Można zaryzykować z co2, ale należy pamiętać że obniża ph.
Jeśli nie chcesz ryzykować to można dorzucić potas do płynnego węgla.
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez emde90 » Cz 08 sie, 2013 11:14

Właśnie ten fakt też mnie martwił, czyli sugerujesz by odstąpić od instalacji Co2 i stosować tylko węgiel w płynie i potas ?
emde90
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt 26 lip, 2013 04:11

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez Mateusz.A » Cz 08 sie, 2013 14:57

Jeśli zależy Ci na krewetkach bardziej niż na roślinach to zostałbym przy "płynnym węglu" i potasie. To spokojnie powinno wystarczyć dla Twoich roślinek ;-)
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez Magda » Pn 10 mar, 2014 01:09

to ja już nie wiem ludzie...ja słyszałam, że nie należy nawozic roślin;-/.
i stanęło na tym, że ja robić tego nie będę, zawsze mnie wprowadzicie w niepewność;-p
coż...
swoją drogą- wpisałam maculata w wyszukiwarkę i pojawił się wielki pająk, bałam sie wyłączyć kompa;-/ co to za ryba, że ma taką samą nazwe jak obrzydliwy pajor;-((
Magda
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): So 01 lut, 2014 01:08

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez Caridinn » Pn 09 cze, 2014 10:35

Podlacze sie do pytania. Zalozylem krewetkarium pod Blue Pearl. Jako rosliny mam mini pelie obwiazana na korzeniu i jakis mech. Teraz pytanie, czy pelia pociagnie przy standardowym swietle z pokrywy? I czy da sobie rade bez nawozow? Akwarium ma byc typowo hodowlane, wiec za duzo nawozow lac bym nie chcial.
Caridinn
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): So 17 maja, 2014 14:51

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez Dakota » Pn 09 cze, 2014 12:21

Mchy i wątrobowce (czyli mini pelia także) spokojnie dają radę przy zwykłym oświetleniu i bez nawożenia, to niewymagające zielsko, nie trzeba nawozić :-) W zbiorniku hodowlanym w zupełności wystarczy to, co wyprodukują i wydalą krewetki.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez matu » Pt 08 sie, 2014 07:09

Potas jest nieszkodliwy dla krewet, standardowe ilości powinny być OK.
Węgiel w płynie (Carbo) może uszkodzić delikatne mchy jak się go przedawkuje.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez Dakota » Pt 08 sie, 2014 09:11

Ale odkop :-P

Dodam jeszcze, że przy wodzie RO i braku nawożenia, podawanie węgla w płynie mija się z celem, bo światło+duża ilość węgla w wodzie sprawiają, że rośliny intensywniej przechodzą fotosyntezę, szybciej zużywają pożywne związki mineralne zawarte w wodzie, przy braku nawożenia po jakimś czasie tych związków będzie brakować, co uwidoczni się w kondycji roślin. Im więcej roślin, tym szybciej zachodzi ten proces.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Nawożenie roślin w krewetkarium.

Postprzez Mireczek1965 » Cz 28 sie, 2014 17:59

Podawałem dwa miesiące Co2 z butli. Wskutek działania CO2 wszystkie mchy ściemniały, przestały rosnąć, inne rośliny rosną bez zarzutu. Obecnie nawożę krewetkarium codziennie nawozem w płynie Macro Green, dobrze napowietrzam wodę. Jak zauważyłem mech wraca do formy, pojawiły się pierwsze zawiązki zielonych pędów. Jednak na 100% nie stwierdzę czy to CO2 było przyczyną ciemnienia mchu. Tydzień temu zmieniłem całkowicie parametry wody, praktycznie sama osmoza z minerałami. Wszystko to pod Crystalki. Mój kolega lubuje się natomiast w akwarium holenderskim i leje codziennie do akwarium Carbo w płynie, rosliny są bujne i piękne.
Avatar użytkownika
Mireczek1965
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): N 24 sie, 2014 17:31


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości