Christmas moss i rotala

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Re: Christmas moss i rotala

Postprzez Dakota » Wt 18 sie, 2015 10:32

Na moje oko woda jest bardzo jałowa, mchy ciągną substancje odżywcze bezpośrednio z wody, dlatego one obumierają, a te rośliny, które mają korzenie w podłożu, jakoś sobie radzą. Kiedy miałam akwarium na bazalcie, to mchy po zaszczepieniu potrafiły brązowieć, dopiero dużo później odbijały. Na podłożu z barwionego kwarcu radziły sobie lepiej, ale rosły powoli i wyglądały gorzej niż mchy trzymane na podłożu aktywnym z z RO i minrealizatorem.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Christmas moss i rotala

Postprzez leszek75 » Wt 18 sie, 2015 21:49

Dakota napisał(a):Na moje oko woda jest bardzo jałowa, mchy ciągną substancje odżywcze bezpośrednio z wody, dlatego one obumierają, a te rośliny, które mają korzenie w podłożu, jakoś sobie radzą. Kiedy miałam akwarium na bazalcie, to mchy po zaszczepieniu potrafiły brązowieć, dopiero dużo później odbijały. Na podłożu z barwionego kwarcu radziły sobie lepiej, ale rosły powoli i wyglądały gorzej niż mchy trzymane na podłożu aktywnym z z RO i minrealizatorem.


Dokładnie tak jak piszesz,kiedyś próbowałem z mchami na kranexie z nawozami i marnie to wyglądało część po jakimś czasie padała,teraz na podłożu aktywnym i ro rosną jak szalone,oczywiście woda kryształ i częste przycinki.
leszek75
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 87
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 19:35

Poprzednia strona

Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości