Nawozy bezpieczne dla krewetek ?

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Re: Nawozy bezpieczne dla krewetek ?

Postprzez cinek1916 » Śr 13 sty, 2016 06:11

No i oczywiście ADA Amazonia. Sam mam akwarium z hybrydami i taiwanami z tym podłożem, jedyną roślina to Monte Carlo. Rośnie ładnie przy średnim świetle i bez CO2.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Nawozy bezpieczne dla krewetek ?

Postprzez kaboom » Śr 13 sty, 2016 17:36

cinek1916 napisał(a):No i oczywiście ADA Amazonia. Sam mam akwarium z hybrydami i taiwanami z tym podłożem, jedyną roślina to Monte Carlo. Rośnie ładnie przy średnim świetle i bez CO2.

Amazonia to klasa sama dla siebie, sporo osób bierze ode mnie własnie pod krewetki Bee i roślinniaki. Nikt nie zgłaszał reklamacji :-)
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Nawozy bezpieczne dla krewetek ?

Postprzez Rafal.Kowalski » Pt 15 sty, 2016 04:52

Co się tyczy Amazonii to oczywiście prawda. Zaś co do nawożenia mikro poprzez nawozy płynne, a więc do słupa wody, przez niewprawionego początkującego akwarystę, to byłbym bardzo ostrożny :!: . Niezbilansowana dawka Fe w kolumnie to zaproszenie dla glonów. Znacznie bezpieczniejsze jest to samo żelazo pobierane poprzez korzenie z podłoża, ale w przypadku roślin typu mały Heniek czy Monty z mikrym systemem korzeniowym, właściwe przeprowadzenie tego przez osobę nieobeznaną może poskutkować plagą glonów.
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Re: Nawozy bezpieczne dla krewetek ?

Postprzez kaboom » Pt 15 sty, 2016 12:41

Moim zdaniem podawanie mikro przy laniu kranówki to zbytek, żelazo wybitnie służy czerwonym roślinom, reszta daje sobie radę tym co jest w podłożu, chyba że mocno pędzimy baniaki. Przy mikro nalezy uważać na miedź która bardzo często jest w nim zawarta. Dobre żelazo to Seachem Iron i ECA z ADA. Żelazo samo z siebie nie jest "glonotwórcze" ale przy zachwianiu równowagi ma tendencję do wspomagania ich wzrostu. Podajemy je po zgaszeniu światła.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Nawozy bezpieczne dla krewetek ?

Postprzez Cherry Lady » Wt 09 lut, 2016 15:36

Kostka Aquaela, mała 20l, ale jak na początek dla mnie wystarczy. Oświetlenie było w zestawie 6W. Jestem po aranżacji zbiornika, kaskadowo ze wzniesieniem. Podłoże standardowo. Poszło podłoże do akwarium Shrimp Sand black, obsadziłam in vitro- glosa z heńkiem, narazie daje rade. Nawożę standardowo tak jak zalecali, chociaż zaczynam się bać, że jak już się wszystko wykształci to nie ogarnę gospodarki przez to nawożenie. Krewecie za 1,5 miesiąca. Narazie wszystko działa, testy ok. Dzięki za zainteresowanie:) Pewnie będę miała wiele pytań, narazie przy tym secie, który mam wiele rzeczy mi odpadło, dobieranie filtrów, oświetlenia itd.
Cherry Lady
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn 11 sty, 2016 13:44

Poprzednia strona

Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości