pomożecie dobrać roślinki? ;)

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

pomożecie dobrać roślinki? ;)

Postprzez luqie » Pt 08 sty, 2016 17:30

witam, mam do obsadzenia korzeń i kokos oraz resztę zbiornika, poglądowe foto niżej... w każdym razie nie wiem jak się za to zabrać, jakieś propozycje? :)
w zbiorniku będą żyły red cherry, z racji że to moje pierwsze akwarium po latach

wymiary podłoża 25x40cm

Obrazek
luqie
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 21 gru, 2015 13:58

Re: pomożecie dobrać roślinki? ;)

Postprzez kaboom » Pt 08 sty, 2016 17:41

Na korzeń daj microsorium (Windelow, Small Leaf, Trident), kokosa bym obsadził fissidensem a dodatkowo małą obok lavę z minipelią. To tak po mojemu. Zamiast RC raczej Sakury, może koszt trochę wyższy niż RC ale uroda Sakur niewątpliwa.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: pomożecie dobrać roślinki? ;)

Postprzez luqie » Pt 08 sty, 2016 17:45

kaboom napisał(a):Na korzeń daj microsorium (Windelow, Small Leaf, Trident), kokosa bym obsadził fissidensem a dodatkowo małą obok lavę z minipelią. To tak po mojemu. Zamiast RC raczej Sakury, może koszt trochę wyższy niż RC ale uroda Sakur niewątpliwa.


dzięki, problem jest taki że nie chcę im zrobić krzywdy - z czasem to i 112l się pojawi i inne gatunki, zależy jak mi to wszystko szło będzie ;)

z drugiej strony nie mam pojęcia w jakich ilościach te rośliny kupować

no i korzeń mi robi jaja bo go od tygodnia mocze i woda dalej się barwi
luqie
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 21 gru, 2015 13:58

Re: pomożecie dobrać roślinki? ;)

Postprzez kaboom » So 09 sty, 2016 11:48

Krzywdy Sakurom nie zrobisz bo to prawie to samo co RC, uzdatniaj tylko kranówkę (Seachem Prime, Tropical Esklarin lub inne ) i będzie OK, potem już nie zmienisz krewetek bo ich nie wyłapiesz :-) Posłuchaj a nie będziesz żałował :-)
Korzeń przyciśnij kamieniem, wreszcie zatonie a to że barwi wodę to plus dla krewetek bo one lubią garbniki, możesz to zlikwidować węglem aktywnym.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości