Bielejąca parvula Ceratopteris thalictroides

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Bielejąca parvula Ceratopteris thalictroides

Postprzez strzelcu112 » Pn 18 sty, 2016 16:30

Siema nie wiem co się dzieje ale parvula zaczyna żółknąć/bieleć mam tutaj oświetlenie leddy smart plant x2 podłoże neutralne woda kranówka półtora tygodnia temu założone, w piątek dodane 5g BWS ENLIVE 5g oraz ok 1ml Azoo plant premium. świece po 7.5h dziennie w sobotę zapomnieli wyłączyć mi akwa i świeciło się od 11 do 4 w nocy dopiero zgasiłem jak wróciłem z pracy.. Ale wydaje mi się ze ona bielała już wcześniej..

Obrazek
Ostatnio edytowano Wt 19 sty, 2016 10:45 przez strzelcu112, łącznie edytowano 1 raz
strzelcu112
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Śr 06 sty, 2016 20:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielejąca parvula

Postprzez kaboom » Pn 18 sty, 2016 19:36

Jaki baniak ? Jeśli standardoiwa kostka to światła jest aż nadto, ja obstawiam brak makro, nie ma za bardzo składników odżywczych. Daj jakieś kapsuły po nią, polecam Ferkę Stemmę, koszy jednostkowy niewielki a efekt będzie.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Bielejąca parvula

Postprzez strzelcu112 » Pn 18 sty, 2016 20:17

Tak baniak 29x29x35 wys jest troche co2 z bimbrowni a po kapsuły dam rady iść dopiero w środę a wątpię i tak ze je tutaj dostane :/ ona chyba plesnieje bo ma takie niteczki jakby na sobie..
strzelcu112
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Śr 06 sty, 2016 20:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielejąca parvula

Postprzez pr3cik » Wt 19 sty, 2016 09:16

parvula lubi na początku stare zdzbla potracic, po aklimatyzacji w nowych warunkach umacnia się system korzeniowy i jak kaboom wspomniał kapsułki pomogą jej w tym:)

aha i z tego co mi się nasunęło to na dzień dobry powinno się ja przyciąć. Tu dokładnie nie pamiętam ale powinno ją pobudzić do ukorzenienia się.
Avatar użytkownika
pr3cik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 01 cze, 2014 20:36
Lokalizacja: Brzeg

Re: Bielejąca parvula

Postprzez strzelcu112 » Wt 19 sty, 2016 10:38

Moge ja przyciac ale myslalem ze zrobie to tak ok 2-3tyg po wsadzeniu teraz jest lekko ponad tydzień podobno wtedy wystarczajaco umacnia sie system korzeniowy :)

Przy okazji czy mech powinien byc jak najmocniej i najciasniej zwiazany? (2-3mm przerwy pomiedzy zwojami nici)

No i czy ktoś mial do czynienia z Ceratopteris thalictroides? Jakies wskazówki? Bo moja cos nie chce sie ukorzeniac..
strzelcu112
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Śr 06 sty, 2016 20:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielejąca parvula

Postprzez kaboom » Pt 22 sty, 2016 14:08

strzelcu112 napisał(a):Moge ja przyciac ale myslalem ze zrobie to tak ok 2-3tyg po wsadzeniu teraz jest lekko ponad tydzień podobno wtedy wystarczajaco umacnia sie system korzeniowy :)

Przy okazji czy mech powinien byc jak najmocniej i najciasniej zwiazany? (2-3mm przerwy pomiedzy zwojami nici)

No i czy ktoś mial do czynienia z Ceratopteris thalictroides? Jakies wskazówki? Bo moja cos nie chce sie ukorzeniac..

Fajna roślina ale raczej nie do kostki, rośnie duża, bardzo duża. Nie lubi przesadzania, preferuje "stare podłoża". Daj jakies łodygowce, światła masz sporo więc nawet czerwone powinny rosnąć, jak masz skąd to weź Ludwigię mini Superred, nie ma specjalnych wymagań a wygląda dobrze.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości