Problem z nowymi mchami

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Problem z nowymi mchami

Postprzez QHU » Pn 11 kwi, 2016 17:08

Witam,

kilka dni temu zakupiłem mchy (miroshaki i star moss). Mchy zostały zaszczepione (przywiązane żyłką) na kokosie . Czy takie nowo zaszczepione mchy w dodatku tak malutkie należy izolować od krewetek? Problem w tym, że z 10 gałązek miroshaki zostało może połowę tego co było, zauważyłem że co poniektóre krewetki co chwilę go obskubują. Na chwilę obecną wrzuciłem je do kotnika bo za chwilę nic nie zostanie.
Nie jestem specem od mchów dlatego pytam, czy to normalne, że krewetki zżerają te mchy? jak długo potrwa aż odbiją, to znaczy puszczą odrosty?

Mariusz
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Problem z nowymi mchami

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 11 kwi, 2016 17:41

Nigdy nie widziałem zeby jakakolwiek caridina lub neocaridina jakie mam/miałem dała rade zjeść żywy mech skubać skubia co dzień jak najbardziej ale nigdy mi nic nie pożarły w twoim przypadku prawdopodobnie masz martwy mech który gnije a krewetki tak go pałaszuja bo gnijacy mech raz ze jest zmiekczony, dwa zawiera bardzo duzo bakteri które stanowia ulubiony przysmak kreweci
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Problem z nowymi mchami

Postprzez SUHY » Pn 11 kwi, 2016 18:18

Skubią jak wszystkie nowości , zwłaszcza jeśli są tam miejsca wcześniej nie skubane :D .
Możliwe że za delikatnie przywiązałeś .Czasem na 20 - 30 kawałków potrafią wyciągnąć parę sztuk ale są to zwykle te słabiej przymocowane .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Problem z nowymi mchami

Postprzez QHU » Pn 11 kwi, 2016 18:28

Ja nie mocowałem, takie już dostałem. Najgorsze są takie 3 centymetrowe maciory krążące po dnie, jak się przysiądą to szarpią na tyle mocno że dają radę wyrywać po kawałeczku.
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości