Dziwny zapach z krewetkarium

Moderator: =Fresz=

Dziwny zapach z krewetkarium

Postprzez kamilos190 » Śr 20 gru, 2023 08:56

Witam, potrzebuje pomocy bo sam nie mam pomysłu co może byc nie tak. Mianowicie zrobiłem restart zbiornika (50l) podłoże jakie użyłem to Ebi Gold Shrimp Soil, woda RO z mineralizatorem do odpowiedniego poziomu. KH - 1, GH- 6, PH- 6,8. Filtracja to minipat. Bakterie dodałem pod podłoże i do wody którą zalewałem, po 3 dniach powtórzyłem i po 7 dniach podmiana 20% wody i trzeci raz podałem bakterie. Do problemu, po ok 3 dniach po podmianie wody wyczułem dziwny zapach w pokoju, gdy pochyliłem sie nad akwa to wiedziałem ze to z akwarium, zapach ciężko opisać, nie jest to siarkowodór, bardziej jak jakiś gaz, azot? Ogólnie mi by nie przeszkadzało ale w pokoju spi małe dziecko i nie wiem czy ten zapach nie będzie dla niego szkodliwy. Bardzo proszę o pomoc czy ktoś miał podobny problem lub ktoś wie co to moze byc i jak temu zaradzić ?
kamilos190
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr 20 gru, 2023 08:44

Re: Dziwny zapach z krewetkarium

Postprzez Mr.Kreweta » So 30 gru, 2023 07:26

Jedną z wielu pewnie przyczyn, może być zanieczyszczone "czymś " fabrycznie podłoże, nieraz "markowe" podłoża jak "szczęśliwi" nabywcy opisywali, śmierdziały od ropy po inną chemię, jedni nic nie robili i wszystko było w porządku, inni odmulali, płukali podłoże i było lepiej, jeszcze inni wymieniali na inne, w tym wynalazku Ebi też może być podobnie, jeszcze jak tam w opisie piszą że mieszanka kilku odmian ciemnej ziemi, to kto wie co tam zamieszali... czy opary nie zaszkodzą dziecku, nie mam pojęcia. po kilku dawkach bakterii, jeszcze z pożywkami też nieraz miewałem chwilowe dziwne zapachy, ale te ustępowały po jednym dwóch dniach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości