Początkujący Desperado

Moderator: =Fresz=

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Pt 12 maja, 2017 13:57

Początkujący Desperado kontynuuje swój dziennik :lol:

Dziś piąty dzień po restarcie. Ph 7,2, 650 uS, GH - ok. 15, KH - ok. 3, 23 stopnie. Miałem jutro zrobić podmiankę, ok. 30 procent, ale zaczekam do poniedziałku. Moje zdjęcia, które były widoczne "są niedostępne"; dlaczego? (fotosik.pl); wcześniej były ..

- Wielka radość, bo krewety bardzo aktywne, z pewnością po dodaniu wczoraj R.Water, Gravidas, i Dance. R. Water, Gravidas i Dance prosto do zbiornika. R. Water po wrzuceniu do kostki nie chciał się rozpuścić cały od razu, i po kilkunastu godzinach jeszcze jest w "grudkach" w akwarium. Jeszcze leży.

U was też tak się dzieje?
Ostatnio edytowano Pt 12 maja, 2017 14:00 przez prolife, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez =Fresz= » Pt 12 maja, 2017 13:58

Dance?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Pt 12 maja, 2017 14:01

=Fresz= napisał(a):Dance?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Przepraszam, piszę skrótami, jak stary "wyjadacz" :oops: Chodzi o Borneo Wild Dance :-> Chce je pobudzić do "mojej radości" :lol:
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez =Fresz= » Pt 12 maja, 2017 14:11

Dodajesz coś, nie wiesz do czego i jak działa na krewetki :-P nie wróży to dobrze.

Dodawanie wszystkiego na raz nie jest dobrym rozwiązaniem bo robisz chwilowe "zamieszanie" w parametrach co odbije się na krewetkach. Jest taka zasada że im mniej dodajesz i mniej kombinujesz tym lepiej heh

P.s. fotki z poprzedniej strony tematu są już niedostępne, pewnie wrzuciłeś przez beznadziejnego fotosika (ich serwer wywala zdjęcia dopóki im nie zapłacisz). Osobiście polecam po raz któryś tam imgur.com
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Pt 12 maja, 2017 14:31

=Fresz= napisał(a):Dodajesz coś, nie wiesz do czego i jak działa na krewetki :-P nie wróży to dobrze.

Dodawanie wszystkiego na raz nie jest dobrym rozwiązaniem bo robisz chwilowe "zamieszanie" w parametrach co odbije się na krewetkach. Jest taka zasada że im mniej dodajesz i mniej kombinujesz tym lepiej heh

P.s. fotki z poprzedniej strony tematu są już niedostępne, pewnie wrzuciłeś przez beznadziejnego fotosika (ich serwer wywala zdjęcia dopóki im nie zapłacisz). Osobiście polecam po raz któryś tam imgur.com


Dzięki za rady; ale akurat wiem :oops: jak działają R.W, Gravidas i Dance .. Trochę tylko podkoczyła przewodność i o ok. 0,2 Ph.
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez =Fresz= » Pt 12 maja, 2017 14:36

To po co pytasz czy u nas też tak się dzieje?:P nie sądzę żeby każdy stosował BWS Dance i czy w ogóle ktoś to stosuje heh.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Pt 12 maja, 2017 14:43

=Fresz= napisał(a):To po co pytasz czy u nas też tak się dzieje?:P nie sądzę żeby każdy stosował BWS Dance i czy w ogóle ktoś to stosuje heh.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



Pytałem o "grudki" R. Water :oops: nie "Dance".
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez Eilip999 » Pt 12 maja, 2017 18:38

Swoją drogą po co ci te specyfiki dla neocaridin?
Eilip999
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt 28 lut, 2017 15:57

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Pt 12 maja, 2017 22:32

Eilip999 napisał(a):Swoją drogą po co ci te specyfiki dla neocaridin?


Wiem, że neocardiny nie mają wielkich wymagań, ale chciałem "podkręcić" przyrost ;-)
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez =Fresz= » So 13 maja, 2017 05:51

Jak będziesz miał stabilny zbiornik i stałe parametry to one się same podkręcą heh te wszystkie dodatki to pic na wodę foto montaż i problemy jak się nimi nieumiejętnie będziesz posługiwać.

Mosura Rich Water jest w postaci proszku i podając ją do zbiornika nie powinny się robić żadne grudki :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » So 13 maja, 2017 15:40

=Fresz= napisał(a):Jak będziesz miał stabilny zbiornik i stałe parametry to one się same podkręcą heh te wszystkie dodatki to pic na wodę foto montaż i problemy jak się nimi nieumiejętnie będziesz posługiwać.

Mosura Rich Water jest w postaci proszku i podając ją do zbiornika nie powinny się robić żadne grudki :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Acha, może dlatego, że mój R.W. jest stary ..., lekko przeterminowany (2 miesiące). Widzę, że te grudki już się trochę rozpuściły. W poniedziałek podmianka, to im "pomogę" rozpuścić się do końca jakimś "narzędziem" ;-)

Ogólnie krewety są ruchliwe, a to najważniejsze :-D

Dzięki. 8-)


Po restarcie, kiedy pierwszy raz robicie podmiankę i ile mniej więcej?

Czy po 2. tygodniach, to za późno? Dodam, że i tak codziennie od tygodnia (restart) dolewam ok. szklankę świeżej wody (parowanie). Miałem zrobić w poniedziałek, ale tak myślę, czy nie lepiej trochę później = 14 dni (a potem, co tydzień ma się rozumieć, ok. 30 procent).

PS - przypomnę: 30l.; dziś mija 7. dzień, neocardiny.

:?:
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez pit73 » N 14 maja, 2017 09:19

Nie, daj zbiornikowi spokojnie dojrzeć. Sprawdzaj testami zawartość nh3/no2/no3. Gdy już dojrzeje, pierwsze dwa będą niewykrywalne. Wtedy na postawie testu no3 bedziesz wiedział, czy masz za dużo azotanów i wtedy ewentualnie małą podmiane zrob. Zbyt wielka podmiana (40 i wiecej procent) znow zdestabilizuje biologię i bedziesz miał niepotrzebne kolejne problemy
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Początkujący Desperado

Postprzez marcin » N 14 maja, 2017 10:31

Hej, moze zamoczyles tego RW albo byl w wilgotnym miejscu? Ja mam grubo ponad rok po terminie bo malo uzywam i jest wciaz w postaci proszku bez grudek, pachnie tak samo i rozpuszcza sie pd razu caly. Ale ja trzymam w osobnej szafce, zamykam szczelnie i uzywam tylko jednej lyzeczki uwazajac zeby jej nie zmoczyc;) btw masz w srodku ten sylikat do pochlaniania wilgoci?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
marcin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 14:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » N 14 maja, 2017 22:49

marcin napisał(a):Hej, moze zamoczyles tego RW albo byl w wilgotnym miejscu? Ja mam grubo ponad rok po terminie bo malo uzywam i jest wciaz w postaci proszku bez grudek, pachnie tak samo i rozpuszcza sie pd razu caly. Ale ja trzymam w osobnej szafce, zamykam szczelnie i uzywam tylko jednej lyzeczki uwazajac zeby jej nie zmoczyc;) btw masz w srodku ten sylikat do pochlaniania wilgoci?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka


- A widzisz, może nie zauważyłem i nie wytarłem dobrze tej łyżeczki .... :-?


Mija tydzień. Od wczoraj zauważyłem, że filtr nie zasysa tak dużo powietrza, jak przez pierwsze dni. Na początku wężyk wciągający powietrze z poza akwarium dość mocno musiałem zawiązać na supełek, na końcu ("nakrętka" regulująca zagubiona), gdzie końcówka wystaje z kostki, bo "bąbelki" były za mocno wtłaczane do zbiornika ... (wybrałem opcję z tym wężykiem, którą można nałożyć na końcówce wylotu filtra). Tak też było i z samą głowicą Pat-mini, bo "wirówka" była zbyt duża; ale zauważyłem, że przepływ na wyjściu jest już po 5. dniu znacznie ograniczony; tak samo, już od dzisiaj nie widzę "bąbelków", choć odwiązałem supełek. Tak więc siła wypływu wody przefiltrowanej, chociaż na głowicy otworzyłem na "maksa" już od 5. dnia, jest porównywalna z minimalnym otwarciem głowicy w pierwszych trzech dniach :-( I nie ciągnie już powietrza z zewnątrz akwarium ....

- Co się stało? Głowica się zapchała, wirnik .., czy (i) gąbki ...; po 7 dniach? Czy to możliwe, skoro ten Pat-mini uważany jest za dość silny .. . - A może "zaślepka", którą wykonałem z silikonu akwarystycznego puściła? (zakleiłem to wejście do dodatkowego podawania powietrza na głównej rurce U-Jet'a)..

- Czy wy też macie, mieliście takie problemy? Co mam zrobić? Wyczyścić gąbki, które są z głowicą połączone systemem Exhausteur U-Jet? Wybrałem dużo większe niż dedykowane w zestawie tego U-Jet'a. Dwie gąbki kupiłem i włożyłem dużo większe 7 x 15 cm do tego zestawu. - Czy nie za duże? - Może one zapchały się?

:?:
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez Barakus » Pn 15 maja, 2017 10:41

Czesc tez chetnie dowiem sie jaka moze byc tego przyczna , bo rowniez zaobserwowałem tak jakby mniejsza moc ;P
Avatar użytkownika
Barakus
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): N 30 kwi, 2017 16:36
Lokalizacja: Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość