Szyszki

Moderator: =Fresz=

Szyszki

Postprzez KejBas » Cz 01 lis, 2018 12:57

Cześć!
Mam pytanie mianowicie kupiłem w sklepie akwarystycznym szyszki olchy były otwarte po oparzeniu ich i wrzuceniu do krewetkarium są zamknięte czy zrobiłem coś źle bo słyszałem , że mogą mieć nasiona szkodliwe dla krewetek :-( . Co mam w takiej sytuacji robić?
Za każdą odpowiedź dziękuję ! Miłego dnia!
KejBas
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz 01 lis, 2018 10:29

Re: Szyszki

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 01 lis, 2018 14:21

hm..a po co je oparzałes? pozbyłes w ten sposób głównego powodu dla którego je sie wrzuca do akwarium garbników, a wracajac do twojego pytania poprostu spęczniały
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Szyszki

Postprzez KejBas » Cz 01 lis, 2018 15:58

Czyli nic się nie stanie jak spęczniały ? W sklepie akwarystycznym mówili aby je sparzyć.
KejBas
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz 01 lis, 2018 10:29

Re: Szyszki

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 01 lis, 2018 17:05

Rozumiem że polecono ci tak "bo nie odkarzone" mogą zawierac jakies bakterie które mogły by zaszkodzić krewetkom... klasyczna gadka kogoś kto cos tam słyszał cos tam widział ale nie wie gdzie i co a sprzedając w sklepie trzeba wydawać sie znawca ;P krewetki to klasyczne g..o i ścierwojady sparzyć można jakieś żarło żeby łatwiej było krewetkom je wszamać, ale odkażanie wszystkiego co sie do akwarium zapodaje to troche tak jakby chodowac skarabeusze i podawać im wyłacznie przegotowane g... :P . Szyszki w akwarium sa dla garbników a dopiero później jako pożywka dla bakterii sparzając je wypłukujesz garbniki a pożywka dla bakterii i tak będą .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Szyszki

Postprzez KejBas » Cz 01 lis, 2018 17:15

Uczę się dopiero wczoraj się kreweteczki wprowadziły w końcu uczymy się na błędach nie jesteśmy idealni.
KejBas
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz 01 lis, 2018 10:29


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości