Problem z wodą, roślinami

Moderator: =Fresz=

Problem z wodą, roślinami

Postprzez Anataa » Cz 10 sty, 2019 22:14

Witam :-)
Ogólnie tematyka akwarystyka na mikrym poziomie ,dokształcam się ,ale nigdzie nie mogę znaleźć identycznego problemu :-/
Akwarium 35x25x35 tetra , filtr pat mini , zwartka,gałęzatki,flame moss ,krewetki dorosłe 6 sztuk,5 mikro i pewnie jakieś jeszcze oraz wypławki,ślimaków brak. Problem mam od 22 grudnia (wcześniej dojrzewało sobie z mchem i gałęzatką) , po wprowadzeniu reszty(w akwarium skąd pochodzą tego nie było). Na szybach (najbardziej widoczne) i wszystkim osiadać zaczęło coś w rodzaju łupieżu (nie rusza się ,poza większymi jakimiś fruktami co kołyszą się od ruchu wody) :
Obrazek
a na roślinach coś jakby kurz:
Obrazek
Dostałam poradę żeby oczyścić ile się da,podmienić wodę ,wyczyścić filtr ale zaczęło się robić na nowo.
Zminimalizowałam filtr przy kolejnej podmianie /czyszczeniu,skierowałam na taflę wody co przy pat mini nie jest proste :roll:
Ale jest,mniej ,ale jest :
Obrazek
do tego pojawiły się kropki na zwartce takie białawo-czarne i to już chyba paskudztwo jakieś ,pewnie za mało lub za dużo światła :roll: :oops: :
Obrazek
Obrazek
Cały syf osiada najbardziej na gałęzatkach i na flame.Z tego kurzu krewetki oczyszczają mech ale trwa tom kilka dni. W sobotę powinnam planowo zrobić podmiankę (ok 20%,oczywiście woda odstana,zwykła kranowa),ale się boję ,że znowu wszystko nabuzuje i kilka dni syf będzie na maksa i tak w kółko :roll:
Za jakość zdjęć przepraszam , i jeśli coś nie tak z rozmiarem :oops:
Anataa
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2018 16:32
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z wodą, roślinami

Postprzez matu » Pt 11 sty, 2019 20:39

Akwa raczej ci ciągle jeszcze dojżewa i niestety dalej może tak być, raczej nić nie grzeb i czekaj.

Ile jest światła i co to dokładnie, wydaje się, że jest go za dużo.

Filtr chodzi 24/7?
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z wodą, roślinami

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 11 sty, 2019 21:27

W pacie dziubek można ogrzać ostrożnie nawet nad zapalniczką i lekko odgiąć do góry, idealnie wodę pcha na taflę, a i gąbka ma nieco duże otwory, nie filtruje za dobrze, paprochy przechodzą jak chcą, a i młode krewetki też pewnie przejdą i zmielą się w turbince...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron