krewetkarium na ziemi ogrodowej, rośliny, oświetlenie

Moderator: =Fresz=

krewetkarium na ziemi ogrodowej, rośliny, oświetlenie

Postprzez gizmo3131 » N 25 sie, 2019 10:27

Witam,

Mam zamiar założyć krewetkarium pod neo, bo spodobały mi się sakury mam :
-puste akwa 40x25x25
-u-jet, pat mini, i deszczownica
-zostało mi z poprzedniego akwarium trochę ziemi z torfem i lignitem które chcę wyłożyć na spód, i przykryć to piaskiem kwarcowym czarnym 0,4-0,8mm
teraz kilka pytań bo dosyć sporo wyczytałem ale na wszystko odpowiedzi nie znalazłem.

1) mam plan na oświetlenie połączyć listwę grow z listwą 6500k, ale z rozsądkiem, także jakie odcinki byście dali, myślę żeby w sumie akwarium oświetlić dwoma 40cm szynami a w każdej z nich nich +/- 2x5cm grow i 2x5cm 6500k. w 120L ogólniaku listwa grow sprawdza się rewelacyjnie. Tylko czy w krewetkarium z mchami i ponikle maleńkim jest potrzebna ?
https://allegro.pl/oferta/sztywna-tasma ... 8029501451
https://allegro.pl/oferta/sztywna-listw ... 7732743892

2) rośliny jakie planuję to dużo christmasmoss, eleocharis parvula, może jakaś sp mini red. a reszta to chyba wyjdzie w praniu. A może lepiej postawić na sam mech i ponikło i zrezygnować z ziemi w akwa ?

3)czy piasek kwarcowy 0,4-0,8 nie jest za drobny dla krewetek, super wygląda ale widzę wszystkie krewetkaria na kulkach 1-2mm i większych

4) czy mogę krewetkarium wystartować na wodzie z baniaka ogólnego 120l 50/50 ze świeżą kranówką ? u jet i patmini który ma być do krewetkarium już miesiąc zbiera bakterie w ogólnym.

Dzięki za pomoc i rady, pozdrawiam
gizmo3131
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt 09 sie, 2019 10:44

Re: krewetkarium na ziemi ogrodowej, rośliny, oświetlenie

Postprzez matu » Śr 16 paź, 2019 20:16

1)
1 grow i 3 białe będzie ok, przy większej ilości grow będzie za bardzo cukierkowo w akwarium

2)
25l to raczej rośliny wolnorosnące, sam decyduj

3)
krewetki typu red cherry przeżyją w większości warunków, średnica im nie zrobi różnicy
dla roślin korzeniowych lepsze są większe gradacje 2-4 czyli jak podłoża dla krewet

4)
jak najbardziej OK jeśli chodzi o stara wodę, po co kranówka, wystartuj na 100% starej wody
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: krewetkarium na ziemi ogrodowej, rośliny, oświetlenie

Postprzez Inc0gnit0 » So 19 paź, 2019 19:25

ziemia pod piaskiem to potencjalne źródło problemów w krewetkarium, jest wiele roślin które sobie radzą bez żyznego podłoża , dłuższy czas hodowałem sakury na lawie wulkanicznej czarnej i wygladało to całkiem całkiem Obrazek
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości