Start akwarium i glony.

Moderator: =Fresz=

Start akwarium i glony.

Postprzez Kosiniak » Wt 31 gru, 2019 14:14

W moim startującym od 2 tygodni baniaczku 20l w którym mam tylko mchy zauważyłem na szybie i w kilku miejscach na mchu zielone nitki. Zaczalem więc dodawać CO2 w płynie i zmniejszyłem oświetlenie. Ale widzę że z mchem ze sklepu przyniosłem też ślimaka. Wygląda mi na popularnego rozdętka. Chciałem go wywalić ale ciekawi mnie czy ten ślimak zje te zielone nitki. Jak myślicie. Poza ślimakiem nie mam tam jeszcze zwierząt więc mogę wytłuc glony jakąś chemią. Ale wolałbym tego uniknąć. Edit: no i chyba mam pierwotniaki. Mleczna woda :( z czasem same padną gdy się zbiornik ułoży czy coś trzeba z nimi zrobić?
Kosiniak
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 30 gru, 2019 19:04

Re: Start akwarium i glony.

Postprzez slepator » Pn 13 sty, 2020 12:11

Musisz odczekać swoje, baniak jeszcze nie dojrzał. Mleczna woda to prawdopodobnie zakwit pierwotniaków, mija to z czasem, ale jezeli jestes nieciepliwy dodac jakis bakterii typu prodibio biodigest, troszke to przyspieszy. Chyba że kupileś podłoże ada amazonia, z trefnej partii to bedziesz mial mleczną/zółtą wode z pare miechów. Co do glonów masz niestabilne warunki odczekaj ok 1mc i zobacz czy glony dalej stanowią problem. Jezeli myslisz o caridinach, lepiej nie lać żadnej chemii. A co do slimaków to nitek ci nie zjedzą i sie lepiej do nich przyzwychaj bo to najlepsi towarzysze krewetek.
slepator
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 27 kwi, 2018 23:54


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości