Start akwarium 72l tylko dla krewetek

Moderator: =Fresz=

Start akwarium 72l tylko dla krewetek

Postprzez wisienka3611 » Pt 11 wrz, 2020 22:30

Witam
Aktualnie mam już jeden baniaczek z caridinami. Zwolniło mi się 60/40cm miejsca po terrarium węża :D a jako że choroba postępuje to myślałem nad uruchomieniem nowego zbiornika.
Problem w tym że rozmiar tego akwarium mnie przeraża i nie za bardzo wiem jak dobrać wydajną filtrację i resztę osprzętu. Planuje w tym akwa trzymać Blue Bolty.

Z moich pomysłów na osprzęt to
- Akwarium OPTIWHITE 60/40/30 (od Plantica, bo jedno z ich firmy jest już ze mną 5lat)
- Dwa Corner Jety + jeden U-jet 3 ( nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią )
- Podłoże Benibachi Black Soil ( jeśli znacie lepsze pod BB dla poniekąd początkującego dajcie znać ) pozsiadam jeszcze 3l tego podłoża, ile musiałbym dokupić ?
- Brzęczyk ( i tutaj mam problem z doborem odpowiedniego pod te 3 filtry pod względem wydajności, a zależy mi także na cichej pracy, ponieważ niedaleko komody mam łóżko )
- Oświetlenie Leddy Slim Plant 50-70cm ( myślę że dla krewetek będzie wystarczające )

to tyle z hardware'u

Jeśli chodzi o mineralizację oraz bakterie posiadam:
- Seachem Stability
- Shrimp Nature Bakterie
- Benibachi Bee3
- Sole SaltyBee GH+ Premium

Florę wprowadzałbym stopniowo podczas dojrzewania akwarium poza rogatkiem, który od samego początku razem z innymi roślinami szybko rosnącymi pomagałby w dojrzewaniu.

Fauna dopiero po 4tyg oraz obniżeniu stężenia azotynów do 0. ( ewentualnie jakieś parę różowych zatoczków bym wpuścił )

Z góry dzięki za pomoc w doborze hardware'u oraz za to, że na pewno dostarczycie mi wielu cennych rad.

Pozdrawiam Sebastian
wisienka3611
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz 22 sie, 2019 19:03

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości