Krewetkarium a zestaw aquaela shrimp set

Moderator: =Fresz=

Krewetkarium a zestaw aquaela shrimp set

Postprzez Icerelis » Śr 13 sty, 2021 13:08

Witam, do tej pory miałem do czynienia z akwarystyką jedynie w kontekście rybek, od jakiegoś czasu jednak chodzi mi po głowie założenie krewetkarium.
Czy podstawowy osprzęt dodawany do popularnych na allegro zestawów aquaela typu shrimp set jest wystarczający? W sensie czy ten filtr i grzałka, oświetlenie wystarczy do zapewnienia odpowiednich warunków dla roślinek i tych małych skorupiaków? z góry odpowiem że chodzi mi konkretnie o neocaridiny, na sam początek nie rzucałbym się na nic innego niz najbadziej popularne cherry red, ewentualnie odławiałbym tam narybek platki z drugiego zbiornika.

co jeśli chodzi o podłoże? czy zwykly żwirek kwarcowy będzie odpowiedni?

Jeśli chodzi o parametry, ph wynosi 7,7-7,8 a twardość do 17 gh.
Icerelis
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 13 sty, 2021 12:35

Re: Krewetkarium a zestaw aquaela shrimp set

Postprzez raiders » Śr 13 sty, 2021 16:19

Zwykły piasek, żwirek będzie ok.

Zestaw w sumie też ok ale gąbka do wymiany na gestrza bo w tą z zestawu będą włazić maluchy i skończą w wirniku.

Oświetlenie to mało wymagających roślin jęta ok.
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Krewetkarium a zestaw aquaela shrimp set

Postprzez Icerelis » Śr 13 sty, 2021 20:48

raiders napisał(a):Zwykły piasek, żwirek będzie ok.

Zestaw w sumie też ok ale gąbka do wymiany na gestrza bo w tą z zestawu będą włazić maluchy i skończą w wirniku.

Oświetlenie to mało wymagających roślin jęta ok.


Jeśli chodzi o podłoże, nie robi różnicy to czy bedzie to piasek czy żwir? Gdzieś czytałem że większość rekomenduje jednak żwirek z jakiegoś powodu, czy chodzi tu o możliwość tworzenia się stref beztlenowych? Czy w przypadku tak małego zbiornika raczej to nie grozi?
Icerelis
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 13 sty, 2021 12:35

Re: Krewetkarium a zestaw aquaela shrimp set

Postprzez raiders » Śr 13 sty, 2021 21:16

Co to są te mityczne strefy beztlenowe?

Pytanie jakie to ma być akwarium czy typowe krewetkarium czy jednak roślinne z krewetkami.

Tu i tu sugerował bym zwykły piasek , ale pod to drugie wypadało by dać pod podłoże jakiś substrat nawozowy jak będą rośliny sadzone w podłożu.
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Krewetkarium a zestaw aquaela shrimp set

Postprzez Icerelis » Cz 14 sty, 2021 19:50

raiders napisał(a):Co to są te mityczne strefy beztlenowe?

Pytanie jakie to ma być akwarium czy typowe krewetkarium czy jednak roślinne z krewetkami.

Tu i tu sugerował bym zwykły piasek , ale pod to drugie wypadało by dać pod podłoże jakiś substrat nawozowy jak będą rośliny sadzone w podłożu.


Będzie to raczej taki mały roślinniaczek z krewetkami i opcjonalnie slimaczkami i narybkiem odłowionym z drugiego zbiornika.
Co prawda zamówiłem już drobny żwirek o granulacji 1-3mm, ale może nie będzie najgorzej :) dodatkowo wziąłem trochę kulek GT.
Icerelis
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 13 sty, 2021 12:35


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości