problem z gh i ppm

Moderator: =Fresz=

problem z gh i ppm

Postprzez skipper » Wt 09 mar, 2021 19:05

Czesc, mam taka sytacje ze gh jest na poziomie 12 a ppm wskazuje 300. ph 5, no2 ok 0, podłoże enviroment, akwarium ma ponad miesiac. W srodku korzen red moore i kilka mchow.

Czy to mozliwe zeby gh 13 dawalo 300ppm ? czy test gh albo tester ppm jest zepsuty? jak robilem podmianke to wyszlo gh6 przy 110ppm

Krewetki wpuściłem wczoraj po aklimatyzacji i do teraz dwie padly. Reszta porusza sie powoli po akwa i coś tam podjada.

Ktoś mógłby doradzić co zrobić?
skipper
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 09 mar, 2021 18:54

Re: problem z gh i ppm

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 10 mar, 2021 15:24

Takie cuda to w teście GH Zooleka...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: problem z gh i ppm

Postprzez skipper » Śr 10 mar, 2021 20:35

bardzo mozliwe bo dzisiaj testowalem miernik i wskazania daje poprawne :/ krewetki sie dobrze czuja i buszuja po akwa... Nie padła żadna dzisiaj.

Specjalnie tez kupiłem wodę demineralizowana i wg kropelek ma gh 3 co chyba jest niemożliwe...
skipper
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 09 mar, 2021 18:54

Re: problem z gh i ppm

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 11 mar, 2021 16:52

Te testy GH masz z Zooleka? Demineralkę czy destylowaną też można kupić oszukaną, czyli kranówę...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: problem z gh i ppm

Postprzez skipper » Cz 11 mar, 2021 20:30

Ta testy są zoolka ale stare, ponad rok. Woda była demineralizowana z castoramy bo tylko taką na szybko znalazłem. Moja z RO też miała wg kropelek gh3.

W każdym razie krewetki bardzo dobrze się czują, buszują i jedzą..

Jutro kumpel ma do mnie podjechac z testami żeby porównać. Wstrzymam się z podmianką jeszcze ale zastanawiam się czy poprostu nie bazować na wartości ppm i pod to przygotowywać wodę.
skipper
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 09 mar, 2021 18:54

Re: problem z gh i ppm

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 12 mar, 2021 05:09

Z tymi testami GH Zooleka jest taki problem, że jak już zmienią całkiem kolor, to już jest po ptokach, tam trzeba zauważyć lekką zmianę barwy, przed zmianą koloru... ja tego nie widzę, więc wywaliłem te cuda, po postach na fejsie widzę że sporo ludzi ma ten sam problem...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: problem z gh i ppm

Postprzez skipper » N 14 mar, 2021 19:14

No i rozwiązała się tajemnica.. po kupieniu nowych testów, nowego mineralizatora i ciągłych wynikach gh 13 przy 300ppm.. po kolejnym zwątpieniu i przeczytaniu kolejnej strony www odkryłem swój bład.. chciałem uzyskać gh6 a to jest 300 μS a nie 300ppm. 300ppm to jest ok 600 μS czyli gh 13 czyli wszystko się zgadza a problemem były zwykły błąd ludzki w niedoczytaniu jednostek :mrgreen: Jeszcze raz okazało się że głupota nie boli a drogo kosztuje :mrgreen:

Swoją drogą.. teraz z gh 13 i 600 μS musze zbic na gh 6 i 300 μS. Jak najbezpieczniej to zrobic? co 2-3 dni podmieniać 2l ustawione na gh 6 ? czy 5l od razu?
skipper
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 09 mar, 2021 18:54

Re: problem z gh i ppm

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 17 mar, 2021 16:05

Lepiej rozłóż na raty, bo kolejnego skoku parametrów krewetki mogą nie przetrzymać, i trafiłeś na dobre testy GH z Zooleka widzę") Ja bym zlał te pięć litrów i kropelkowo wlewał nową wodę przez kilka godzin.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości