Czarny żwirek kwarcowy 2-3mm gdzie kupić

Moderator: =Fresz=

Czarny żwirek kwarcowy 2-3mm gdzie kupić

Postprzez gizmo3131 » Pn 03 maja, 2021 19:00

Siemka poszukuję żwirku kruczo czarnego jak najsmolsza smoła [emoji41]2-3mm do krewetkarium który nie traci barwy po kilku miesiącach. Obecny żwirek kwarcowy mam 3 miesiące i 1/4 żwirku jest już biała [emoji2959]ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
gizmo3131
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt 09 sie, 2019 10:44

Re: Czarny żwirek kwarcowy 2-3mm gdzie kupić

Postprzez Peteypee » Pn 03 maja, 2021 19:36

Ciężki temat. Sam takiego szukałem tylko drobniejszego. Ten z krainy h2o[emoji16] barwił mi wodę, na szczęście w wiaderku, do tego kolor schodził właśnie, jakby wyblakł (to piasek barwiony żywicą do tynków, na dobrym składzie można kupić, dwie firmy produkują w pl dwa rodzaje epoxydowo i poliuretanowy, reszta to dystrybucja. Obstawiam że masz jeden z nich) Bazalt niby ok ale czysty drobny to dramat znaleźć - chyba tylko przypadkiem. U siebie mam "żwirek ceramiczny" drobnej gradacji.
Zaryzykuje i wkleję link, https://allegro.pl/oferta/czarny-piasek ... 5948602165

Nie wiem jak ten grubszy ale drobny 0,8-1,2 który ja mam mogę polecić w ciemno. Nie barwi, kompałem go w kranówie ciepłej (ponad 50°), w słoiczku z ro nie zmienia twardości po 5 tygodniach, potraktowany octem i wybielaczem, woda utlenioną - brak reakcji. Więcej go nie torturowałem. Zdarzają się jakieś nieczystości ale są do przyjęcia i jest ich na tyle mało że można mechanicznie usunąć. U mnie w akwa ponad miesiąc dopiero niestety, ale znam dwie osoby które mają ten żwirek kilka lat w akwariach. Nawet przed chwilą dosypałem szczyptę z ciekawości ale kolor nie do odróżnienia(przed nurzancem dosypana łyżeczka świeżego- jak widać, nie widać [emoji846]) Nie jest moze kruczo czarny ale nic czarniejszego nie znalazłem.
Jest jeszcze dennerle quartz czarny ale dla mnie mimo wszystko cena nie tyle co zaporowa ale bezsensowna.

Czy uwalnia jakieś niedobre pierwiastki? Nie wiem. Krewety żyją, nicienie grzebią, pinky i clintony pełzają, malzoraczki też nie marudzą więc myślę że nie jest źle.
Nie wiem jak z grubszym bo nie miałem go w rękach. Jeśli jest tak samo robiony jak ten drobny to w mojej opinii jest warty żeby go dać za podłoże neutralne. Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Czarny żwirek kwarcowy 2-3mm gdzie kupić

Postprzez Adamus84 » N 09 maja, 2021 12:42

ja kupiłem taki :
https://allegro.pl/oferta/piasek-kwarco ... 0688601048

jest mniejszej gradacji niż ten którego szukasz, ale jak dla mnie jest rewelacyjny - kruczo czarny i nie trzeba płukać, jest czyściutki :-)
Adamus84
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 18 kwi, 2021 11:57

Re: Czarny żwirek kwarcowy 2-3mm gdzie kupić

Postprzez Pawel M » Pn 10 maja, 2021 15:18

zawsze podłoża (prócz aktywnego) zamawiałem w Rente na alledrogo
wszelkie piaski, bazalty, żwirki - póki co się nie zawiodłem

https://allegro.pl/uzytkownik/retne?bma ... i-1-5-0429
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Czarny żwirek kwarcowy 2-3mm gdzie kupić

Postprzez Peteypee » Pn 10 maja, 2021 16:24

Co do retne to ja właśnie im odsyłałem bazalt bo było w nim więcej piachu i wszystkiego innego niż bazaltu. Przynajmniej jeśli chodzi o taki 1-2mm. Gruby 4mm był względnie ok i specjalnie nie można było się przyczepić.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Czarny żwirek kwarcowy 2-3mm gdzie kupić

Postprzez eXrat » Pn 10 maja, 2021 17:15

Czarny żwirek kwarcowy
Znajomemu zamawiałem ten konkretnie, mówi że jest spoko.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości